Paris Roubaix

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK
Yarış ile ilgili gözlemlerin neydi?Farklı bir şeyler gördün mü?
Yarışı izleyenler ile muhabbet ettin mi?Onlar yarış hakkında ne dedi?Türk bayrağını görünce tepkileri ne oldu?
Sen ve kızın yarışı yerinde izlemekten, yarışın havasını solumaktan memnun kaldınız mı?

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu siz misiniz acaba???

(link)

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Noldor
Evet benim de bayrak benden yakisikli cikmis valla ;). Ruzgardan ucup duruyordu korkuyordum kotu cikacak diye :).

Ve sn. @hamlet2006, Bir kisiyle konustuk yarisanlmar gectikten sonra. "Otuz saniye iste" dedi :D. Dogru da, otuz saniye geciyorlar, sonra millet kovaliyor. Sonra ki kisimda izlkemek icin arabalara kosuyorlar yani :D. Inanirmisiniz tek derdim bayrak guzel ciksin olunca yarisanlara bile bakamadim :). Roubaix daha iyidir ama, daha heyecanlidir.

Dipce: Türk bayragina tepkilerine gelince, bir jandarma arabasi selektor yapti, haricinde ses eden olmadi. Dedim ya, Türk olunca cekiniyorlar insanlar biraz. Bende insanim, kesince kaniyor ama anlamiyorlar :p.

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
Geçen yıl dünya şampiyonasında bayrağımızı görünce çok sevinmiştim şimdide aynı şekilde heyecanlandım:ssrtcbya: yarışan Türk takımı yada sporcusu yok ama giderek büyüyen bir amatör ruh var.:harika:
Bahar hiç bitmesin klasikler bir harika üç haftalıkları hiç özlememişim

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Yarışta birisi Somali bayrağı sallasa,ne düşünürsünüz?
''Somali ile bu yarışın ne alakası var?'' dersiniz,değil mi?
Yarışta Belçika veya Fransa bayraklarının sallanması gayet doğal..Tamam da Türk bayrağı ne anlama geliyor?
Türk'mü var yarışta?Yooo..
Türk'lerin kurduğu bir takım mı var?Yooo..
Yarış Türkiye'de mi geçiyor?Yooo..
Adamlar ne haldeler,bizimkiler hala bayrak sallama derdindeler..:booo:

Neyse,ben yarışla ilgili bir şeyler yazacağım;

Benim bir numaralı favorim,Alexander Kristoff iki kez lastik patlattı ve geriye düştü..Bir daha da öne gelemedi..Böyle bir yarışta,iki kez lastik patlatıp,ön tarafa tutunmak çok zor..Geride kalması üzdü..
Greg van Avermaet,bu sene katıldığı her yarışta önlerde gözüktü,formdaydı yani ama bu yarışta bir türlü önde kaçanların arasına katılamadı..
Formda ve favoriler arasında gösterilen Zdenek Stybar'da öndeki mücadeleye katılamadı..
Favoriler arasında gösterilen Oliver Naesen'de geride kalanlar arasındaydı..
Tiesj Benoot,birşeyler yapmasını beklediğim bir isimdi ama yarışta kaza yapmış..Böyle diyorum,çünkü kameraya yansımadı..Bir arabanın arka camına çarpmış galiba..Arka camı kırık bir araba gösterdiler..Hastaneye kaldırmışlar çocuğu..Üzdü..
Matteo Trentin,önde olmak adına çok çabaladı ama gücü yetmedi..
Matej Mohorič,lastik patlattı denildi..Hiç gözükmedi ortalarda..
Wout Van Aert,ya lastik patlattı ya da bisikletinde bir sorun oluştu,hatırlayamadım..Sonrasında virajı alamayıp,kötü şekilde düştü..Ön tarafa gelmesi zordu ama bir şekilde öne tutunmayı başardı..Quick step,Wout Van Aert'ı harcadı ama..Çok çabaladı ama sırf çabalamakla bu yarış kazanılmıyor..Şansta çok önemli..Şanssızdı çocuk..
Sagan,yine üzdü..Bu seneki durumuna bakıp,bugün birinci olmasını beklememek lazımdı ama en azından öndeki kapışmada/savaşta yer almalıydı..İki sefer kaza atlattı,bir iki sefer yoldan çıkmak zorunda kaldı ama bir şekilde Quick step,Sagan'ı da harcadı..
Geldik Quick stepe..Yves Lampaert ve Philippe Gilbert,kaçan grubu sarstılar,sarstılar ve grup içindeki favorileri döktüler..Bir şekilde Philippe Gilbert,kendini öne attı ve Nils Politt ile veledroma kendini attı..Bu yarışta Philippe Gilbert'e şans vermedim açıkcası..Kariyer yapmış,güçlü bir isim ama 36 yaşında,bu kadar iyi durumda olan gençlerin olduğu bir yarışta kazanması çok çok zor dedim..Yarışı sunan Berkem'de Philippe Gilbert'i değil de,Yves Lampaert'i favoriler arasında göstermişti..Yani Philippe Gilbert'in,yarışı kazanmasını boşverin,önde tutunması bile sürpriz olurdu..Bu sene de,zaten klasiklerde iyi bir derece filan alamadı..Bu da var ama yine de kendini Veledrom'a atan iki kişiden biri olmayı başardı ve çok akıllıca sprintini attı ve kazandı..
Philippe Gilbert'e sprintte kaybeden Nils Politt,benim hiç dikkate almadığım,sürpriz bir isim..Katusha takımı,zaten hiç ortalarda yok..Böyle dandik bir takımdan,buralara gelen birisi,sürpriz tabi ama şimdi baktım neler yaptıklarına..Bakınca,sürpriz olmadığını anladım..Bu sene Ronde'de beşinci,E3'te altıncı olmuş..Geçen sene Roubaix'te yedinci olmuş..Bugün de Philippe Gilbert gibi bir yıldıza,son anda kaybetti..Müthiş..Gözlerden kaçmış bir yıldız adayı..

Philippe Gilbert,36 yaşında bu yarışı nasıl kazanabildi,aklım almıyor..Ben izlerken yoruldum..''Bunlar insansa,ben neyim?'' diye,kendimi sorgulamaya başladım..Ben 25 km gidip yoruluyorum,herifler 250 km gittiler..Hem de inanılmaz bir hızla,inanılmaz bozuk yollarda..Çok acayip..
Bugün favoriler gerçekten şanssızdı..Hepsi döküldüler..Bir tane eski toprak ortaya çıktı ve ''daha ölmedik ulan'' diye bağırdı..Yarışın özeti bu..:ssrtcbya:
Quick stepin,Yves Lampaert'in katkısı büyük ama Philippe Gilbert,bugün kazanmayı hak etti..Diriydi,şans ve takımı da yanındaydı..Veledrom'da,genç ve güçlü bir ismi akıllıca yenmeyi başardı..36 yaşındaki bu adamı ayakta alkışlıyoruz..:harika:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Triban
Kendi adıma yazmam gerekirse yarıştan, yarışçılardan, durumlarından, ne yaşadıklarından (az çok tahmin ediyorum ama sadece tahmin), taktiklerinden bg. bg. bg. pek anlamasamda severim. Hatta zaman zaman ingilizce olmasına rağmen (anlamam da) yarış izlerim. Tek elimden gelen; biz de varız, bir gün geliriz gibisinden bayrağımızı alıp gitmekti. Ne o, gidip Fransız bayrağı mı sallasaydım?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Avrupa'nın en hoşgörüsüz, en baskıcı üniter devletinde Fransız bayrağı hariç bayrak sallamak otoriteyi kabul etmeyen özgürlüğüne düşkün bisikletçilere yakışır.
@CmlCLK gibi milletini ve bayrağını seven bir kardeşimizin bayrağımızı gururla taşımasını canı gönülden destekliyorum.

Erh@n

Üye
Tepki
147
İsim
Erhan
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK

Cemal Bey biz oralara gidemiyorsak da, takımlarımız bu yarışlarda olmasa da, sporcularımız o yarışlara katılamasa da Şanlı Türk Bayrağımızı Fransanın göbeğinde dalgalandırıp objektiflere yansıttığınız için kendi adıma teşekkür ederim.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Roubaix Veledromu'ndaki tarihi duşlarda şampiyon adına plakalar kazınıyor.Ve yıllar sonra bile ''bu yarışın fatihi burada yıkanmıştı'' deniyor.

Philippe Gilbert de bu ritüeli devam ettirdi.
D4IdZLaXsAg5fIp.jpg

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Dutch Corner. Hollanda'nın meşhur bisiklet takımı olmadığı halde her yıl Tour de France'ta yerlerini alan meşhur Hollandalılar. Her yıl köşelerine geçip çılgınca eğlenir, geçen bisikletçilere tezahürat yaparlar. Geçen Bisikletçi Hollandalıymış, Fransızmış, Somaliliymiş hiç umurlarında değildir. Turuncuların içinde bayraklarını sallar, yarışını seyreder, eğlenmelerine bakarlar. Fotoğrafa dikkat edilirse futbol takımının bayrağı bile görülebilir. İsteyen istediği bayrağı sallar yani, kimsenin zoruna gitmesin.
@CmlCLK bayrağımızı salladığın için teşekkür ederim
195346

@Triban eski rumuzu ahlaksız olan arkadaşsınız heralde. arada bir abuk sabuk mesajlarınızı görüyorum, hiç hoşuma gitmiyor. engelledim sizi.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@hamlet2006
Suriye'liler yılbaşında Taksim'de bayrak açtığında ne düşündünüz?
Bu Suriye'lilerden bu arkadaşın ne farkı var?
Türk'sün anladık,orada yaşıyorsun..Tamam da,bu yarışla Türk'lüğün ne alakası var?
Tüm Dünya,bu görüntülere bakıp,''Türkler ne büyük bir milletmiş,bayrakları da varmış'' mı diyecekler?
Bence inanılmaz itici bir davranış ve bu davranış,bence hem oradaki Türklerin imajını,hem de Türk milletinin imajını zedeleyen bir durum..

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Triban
Türk bayrağı açılması seni neden bu kadar rahatsız etti? Emin ol orda kim hangi ülke bayrağı açmış kimse buna takilmaz, herkes sevdiği spor olan bisiklet yarışından keyif alarak eğlenmesine bakıyor.

Ayrıca yılbaşı ile bisiklet sporunu karşılaştırmanda çok kötü bir örnek olmuş.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron
Bisiklet sever insanlar kendi bayraklarını açamaz mı? yunan bayrağı gördüm bikaç bayrak daha gördüm belki yunan sporcu vardır belki yoktur ama onların bayrak açma hakkı var çünkü Avrupa birliği ülkesi ama Türk bisikletsever bayrak açamaz çünkü aşağılık kompleksinde olmalı, ona göre "orda suriyeliden farkı yok" çok enteresan bu nasıl bi bakış açısı. Sorsan modern insan "Homo sapienstir" :)