Paris- Nice yarışları

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Selam arkadaşlar, yarın 2008 Paris-Nice yarışlarının 2.etabı koşulacak.
Sanıyorum digitürk eurosport (kanal 71) 15.30-17.45 arası canlı yayınlıyor, ilgilenenlerin dikkatine.:)

Not: 1.etap birincisi: 27 year-old Belgian Gert Steegmans (Quick Step).

(link)

Scudo

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bugün biraz izleme şansım oldu adamların işi baya zor :) biz street yapıyoruz yorulunca dinleniyoruz ama onlar durmadan ohoo :) kolay gelsin bütün yol bisikletçilerine :)

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@sinto

Eee, boşuna adamlara pro demiyorlar, yağmur çamur yapıcaksın bu işi.:) Pedal yoksa maaş da yok.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru ve cazz

cazz

Daimi Üye
Tepki
112
yarışın sonunu seyrettim son kmlerdeki düşüş olmasaydı daha iyi olacaktı

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Evet Paris - Nice yarışının 2. etabı Nevers/Belleville şimdi koşulmaya başladı.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kimse sprinte kalkmaya yeltenmeyince cok sıkıcı bir finish oldu. hava insallah onumuzdeki etaplarda daha guzel olurda daha cekismeli bir yarış seyrederiz.

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Paris - Nice 3. Etap: Fleurie/Saint Etienne - 165.5km., 1200m. irtifa tırmanış.

Etabı kazanan: Kjell Carlström ( Fin ) - Luquigas

Yellow Jersey: Sylvain Chavanel (Cofidis)

http://(link)

• Beğen
Tepkiler: Levent Temiz

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bugunku finishte yaşanan 2 ayri sprint cok guzeldi. ozellikle category 1 tırmanış sonrasında peleton'un yetişmesine izin vermeyen Carlsröm ve Lhotellerie guzel bir son 200m seyrettirdiler.

buarada bugun 1.etabı koşulan Tirreno-Adriatico'da heyecan vericiydi, sprinter bolluğu etap sonlarını heyecanlı hale getiriyor. bugun son duzlukte Oscar Freire ile Pettachi çekişmesinde Rabbobank'tan Freire galip ayrildi ve ilk etabı kazanarak blue jersey giymeye hak kazandı.

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
Bugünkü etapta yağmur ve sis üstüne de kaza.Adamların işi gerçekten de kolay değildi.Tour de France'ın pirenelerdeki etabı gibiydi nerdeyse.Hep gıpta etmişimdir.Motorlu taşıtlar vites küçültürken Bu adamları vites büyültüp ortalama 40 küsür km.ile yokuş çıkartan güç nedir diye.(dopt hariç).
St Kitt.St Nevis triatlon kulübü başkanı bisiklet arkadaşım Winston crooke'dan.
Geçen yıl Londra time triale katıldı,Hamburg maratonuna katıldı.Araya da Fransa turunun son ayağı halk koşusunu sıkıştırdı.Yani iyi bisikletçi.
Dediği:
-Tur de France da Paris'te önünden geçen renk cümbüşünü hisettirebilecek bir sistem yok.Mutlaka orada olmalısın.
-Lonrda için,hayatımda ilk defa ön dişliyi en ufağa aldım.(Yaşlılıktan herhalde(Burada Trek 2300 3x10,ülkesinde de Trek 9.0 kullanıyor).
-Hamburg Triatlonu inanılmaz bir organizasyon.Almanlar herşeyi paraya çeviriyorlar.
-Fransa için ise;pirenelerde bilmem ne kilisesi köyün de haftanın nerseyse her günü bisiklet aktiviesi düzenleyip dudak uçuklatan ticaret yapıyorlar.
Sonuç olarak sizin de anıları olan,izleyeceğinizi söyledğiniz,önemi de tartışılmaz olan Cumhurbaşkanlığı bisiklet turuna tekrar hayat verenleri candan kutluyotum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende bugün seyretim 4. etabıydı sanırım 176. km lik zorlu bi yarış oldu özelikle son tırmanış bisikletçileri oldukça zorladı.

Hata sarı mayo sahibi baya bi arkalarda kaldı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ya bu yarışı bu sene izliyemedim çok üzgünüm hali ile nette izliyebileceğim linler varmı acaba kayıt edilmiş görüntüleri nerd ebulabilirmki yotubede kapanmış gene of ya :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mustafa abi izleyememe konusunda bende dertliyim ;
Link varsa verebileceğin inanılmaz mutlu olurum...

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
eurosport'un ana sayfasından bugunun muhteşem finishini seyredebilirsiniz. inanılmaz bir atak ile sonlandı dibim düştü resmen ... 205 km gittikten sonra boyle bir atağa kalktığı için tebrik ediyorum chavanel'i valla.

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@Halil Uygun

Halil, internet linki varmı bilmiyorum.
Ben digitürkten izliyorum.

Kanal 71, eurosport.
(link)

16 Mart, pazar programı:

17:00 Kayak
18:15 Bisiklet
19:15 Bisiklet
20:00 Bıathlon

@Tuonela

Yok böyle bir atak gerçekten, Chavanel inanılmaz fark koydu, ezdi.

Haa bu arada UCI bu yarışları geçerli kabul etmiyormuş, kendi aralarında ciddi politik olaylar ve tartışmalar dönüyor.

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@Mustafa İçdağ
Evet abıcım bende eve vardıgımda farkına vardım ama bıraz gecoldu sanırım.
Bugun yıne bızım saatımıze gore saat 20.30 da ıkıncı gun yarısları yayınlanıcak ılgılenen arkadasların dıkkatıne <Sampıyona pazar gunu son bulucak>

Herkese selamlar