pardus kullanan varmı??

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Pardus 2007.2 ile daha da güzelleşti. Yavaş yavaş windowsu terketmeye doğru gidiyorum. :) Artık windowsu ciddi olarak aldatıyorum :D :D

Alıştıktan sonra pardus o kadar güzelki. Zaman lazım, alışmaya çalışmak lazım. ;)

Pardus'a da kurulabilen videodaki sistemi bir izleyin mutlaka :) Beryl ve compiz birleşimi ortaya çıkan compiz fision. Vista bunun yanında nasıl ilkel kalıyor :) Xp'nin lafını bile etmiyorum...

Scudo

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Abi peki bu beryl ve compiz eklentimidir.Yoksa pardusun yeni sürümlerimi.Eklentimi??
(link) de bulabilirmiyim???

evilmentat

Üye
Tepki
2
@propcadmin

Harici bellekten ya da cdden de boot edebilirsin ama ben bilgisayarıma windows kurarken harddiskin bir kısmını yaklaşık 10gb kadar pardus için biçimlendirmeden ayırdım ve daha sonra o kısma pardus kurdum makinada 2 işletim sistemi var ve her açılışta hangisi ile oturum açmak istediğimi soruyor gelen başlangıç ekranından seçimi yapıyorum istersen diskte arada ufak bi alan da bırakabilirsin mesela 1gb kadar bunu da her 2 işletim sisteminin görebileceği dosya formatında biçimlendirirsen ortak alan olarak da her 2 sistemin dosyalarında da görebilirsin:)

rainn

Üye
Tepki
83
@eYa

bırakılacak gibi bir şey değil kiiiiiiii :D çok tatlı! insan kendi kendine neden bu zamana kadar windows kullanmışım diyor ;)

• Beğen
Tepkiler: eYa

spy_mg

Üye
Tepki
0
pardus süpeerrr arkadaşlar hemen kullanın bence, denemek isterseniz pardus çalışan cd var. sistem cd den çalışıyor

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Şuan pardus'tan yazıyorum. İyice alışmaya başladım.

Beğendiğim bir program daha buldum. KDE adres defteri.
Yıllardır aradığım adam gibi bir adres, mail, telefon defteri programını.

260'dan fazla mail adresi var sadece msn. Artık işin içine cep telefonu rehber ve adresler girince hiçbir program beni tatmin etmiyordu. Kendim bir program geliştirmeye başlamıştım. Tam tasarladığım mantıkla çalışan KDE adres defteri ilaç oldu :)

Artık pardus kullanmak için bir bahanem daha oldu...

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Ben de bu pardusu indirdim 500mblik bir dosya ve dosyanın sonu .xdelta ile bitiyor bu doğru dosya mıdır ? Bu dosyayı nasıl çalıştıracağım eğer doğru dosyaysa.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@andac

xdelta şeklinde bir uzantı ilk defa duyuyorum. filext.com 'da bile yok :cool:

Pardus'u iso cd imajı olarak indirip cd'ye yazıp kurabilirsiniz. Şu (link) linkte bunu anlatıyor ;)

Konudışı, Compiz pencere yöneticisinin ilginç efektleri var. Bunlardan biri de kar yağışı efekti. Bir de buna uygun duvarkağıdı koydum püff harika oldu. İşte bir ekran görüntüsü. Normalde duvarkağıdında kar tanesi yok. kar tanelerinin hepsi canlı ve hareketli olunca masaüstü muhteşem :D
(link)