parçalar ve ömürleri

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında acartaylan tarafından paylaşıldı.

1. acartaylan

acartaylan Kıdemli Üye

Seviye:
    belki forumda daha önce yazılmıştır, bilemiyorum .
    benim öğrenmek istediğim bisikletlerimize taktığımız parçaların ömürleri-
    parçalar derken xtr ın alivio dan çok daha dayanıklı olacağını biliyorum . bu nedenle üst seviye parçaları kastediyorum bunu derken - slx - xt , xtr gibi.
    zincir ne kadar yolda yıpranır ? aynakol bizi kaç bin km götürebilir? jantları kaç bin km den sonra değiştirmemiz lazım ?

teşekkür ederim

GokmenOzyurt bunu beğendi.
  2. GokmenOzyurt

GokmenOzyurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bana kalırsa onlar hangi ortamda kullandıgına bağlı dağda kullanıyorsan zinciri daha çabuk yıpranır bana gör onlarıda belitrseydin uzman arkadaşlar yardımcı olabilir :)

3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Shimano'da üst seviyelerde ömür olarak en iyisi XT ve SLX'tir.. Zaten bu iki seri hem xc hemde all- mountain sınıfına giriyorlar.. Ben XT ruble kullanıyorum hep genelde 5000-6000km civarı gidiyor zincirini zamanında değiştirip bakımına özen gösterdiğim zaman.. Zincirlerde genelde azami 2000-3000km dayanıyorlar.. Bunun dışında SLX aynakolum da sanırım bi 7000-8000 km'yi devirdi yarış koşulları dahil hala da canavar gibi..

sonEr´´, mcanb ve acartaylan bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

bisiklet program.jpg
Merhaba, Uzun süredir spor salonunda disiplinli çalışmama rağmen kilo veremiyordum. Kas kütlemi ciddi oranda artırmama rağmen yağ yakma ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntının ana kaynağı...
upload_2016-10-4_11-2-6.png
Yıllardır antrenmanlarımı sabah yaparım (ya da sabah başlarım ama bazıları öğleni bulur). Neredeyse tamamında, yola kahvaltı yapmadan çıkarım (bu benim tercihim; kimseye bu iyi veya kötü demedim,...
Dumbbell-Squat-Jump-Exercise.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...