Paraşüt başlangıç kursu

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Herkese merhaba arkadaşlar. Uzun süredir paraşüt sevdası vardı içimde fakat paraşüt fiyatlarına vs baktığımda bu hevesten uzak duruyordum. Fakat bugün bir şey öğrendim, Türk Hava Kurumu yol ücreti hariç, her türlü ekipman, yemek ve konaklamayı ücretsiz karşılıyor ve 8 günlük bir kurs veriyor. Son gün 1 defalık atlayış yaptırıyor. Buna daha önce katılan biri varsa bana ne yapmam gerektiğini anlatabilir mi ?

Sitenin linki : (link)

Scudo

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Abi hayko cepkinin videoları var onları izle orda anlatıyo ne yapıldığını nasıl olduğunu .Hem kafanda fikir edinmiş olursun .:)

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@nazmi bilmez iyi o zaman bi giden varsa yazar birazdan :D ayrıca tel numarası filan yok mu ? Ara konuş nası oluyo filan diye :D

• Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Sey_Yeah ucuz değildir normal atlayışlar bile pahalı bildiğim kadarıyla kıbrısta yamaç paraşütü 250 tl civarındaydı mesela

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Sey_Yeah hayır ben kıbrıstan bahsediyorum :D ordaki hem yamaç paraşütü değil serbest atlayış uçaktan atlıyorsunuz tahmin edebilirsiniz 1 hafta yeme içme kalma gibi ihtiyaçlar ve hocalardan eğitiim görme biraz tuzlu gibi.

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
evet kardeşim çok araştırdım bu mevzuyu aynı videoları izleyip aynı hisleri paylaşmışız...
şimdi şöyle,kanat (yamaç paraşütü) olsun, serbest düşüş olsun. hatta bunun yanında 3-4 tane daha eğitim de veriyor thk.
yalnız bu eğitimlere gün geçtikçe talep artmış. ve artık eşit kura çekimiyorlar. kayıt olanların bir puan sıralaması var.
bu puan sıralamasında yukarı çıkmak istiyorsan; thk ' da tanıdık bulman, bağış yapman vs. gerekiyor ki puanın artsın,
doğru orantıda sana kursun çıkma oranı artısın. Ben çok zor bir ihtimal olmadığını düşünüyorum. Bir şekilde puanını arttır.
Bu sene çıkmazsa seneye... Ayrıca aşşağıda vereceğim linkte de daha detaylı bilgi buluyor.
(link)

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Emre Örsel Biliyorum maalesef ama şansıma işte. O linki bende paylaşmıştım yukarıda okudum hepsini iyice denicem şansımı 50 kont. var belki bir ihtimal olur

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
Kontenjanlara dikkat et sadece 50 değil. mesela 21-29 Mayıs için 50. diğerleri için de 50

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Emre Örsel Biliyorum her kursa 50 kişi alıyorlar ve bir yerde okudum tercihler azmış sanırım kurs verecek kimse bulamıyorlarmış ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem tabi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@nazmi bilmez

Bu doğru mu ?
Ben de bir ara başvuracaktım, biraz araştırınca puan işinin zor olduğunu öğrendim. Tanıdık gerektiğini okumuştum bir yerlerde, öyle olunca da hevesim kaçtı vazgeçtim.

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
@Özgür K.

Aslında ücretsiz kursa katılan arkadaşları yakalayıp kaç puanla(veya hangi yollarla) katıldıklarını öğrenmek bizim için iyi bir fikir olur.

• Beğen

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Denemekten bir şey olmaz bence ben ilk önce bir deneyeceğim baktım olmuyor puan toplama işine girerim

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
Aslında puanlar toplanmayacak gibi değil. Çok yüksek puanlar istenmiyorsa, başlangıç eğitimine yüklü miktar para vermektense puan toplamak çok mantıklı.

• Beğen

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Emre Örsel puan toplamakta zor değil aslında fitre-zekat verenlere puan geliyor bağış yapanlara. Ama bence puansız da girilir

Tepki
3
İsim
OĞUZ
Bisiklet
Geotech
arkadaşalar ben geçen sene thk nın yapmış olduğu eğitimlere başvuru yaptım malesef çıkmadı.Öncelikli sebepler çok var;

Mesela:Şehit çocuğu ,genç kanat, önceden yapılan etkinlikte yer ve görev almak,Bağış yapmak,kurban bayramlarında deri toplamak vs. Başvuru yapılan yerde size bunlar kredi puanı olarak geliyor ve sizin kurslara katılma şansınız buna göre artıyor yani ne kadar çok puan olursa çıkma ihtimali artıyor.Ben mesela başvuru yaptığım yerde bunların hiçbirini yapmadığım için 0 puanım vardı ama sağolsun yetkili abi bana gönlünden koparak(onlarında 30 puan kadar puan verme yetkileri var) 30puan verdi çoğu kişiyede veriliyor zaten,Sonra tercih yapıyorsun Türkiyenin belirli yerlerinde olan ÖRN:İnönü(Eskişehir),Antalya,Erzincan,gibi yerlerde eğitimleri var işte tercih yaptıktan sonra eğer sana çıkarsa e-mail yada telefonuna mesaj geliyor ve gerekli işlemleri yaptırıyorsun...

• Beğen