Param yok :(

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ismail direnci

daha detaylı bir bigi verirsen belki bir hayır sever çıkar.:cheer: :cheer: :cheer:

ismail direnci

Aktif Üye
Tepki
25
Ya bana şunlar olsa yeter :)
Acera Arka aktarıcı RD-340
Ön aktarıcı (bu marka farketmez)
Bide jant ( ya da akord ayarı )
Furş deniliyo galiba ondan sorun şu bisikletimin direksiyonunda boşluk var ileri doğru atıyo
Başkada birşey yok :D
Keşke çıksa :D

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
kardeş,biraz paran olsa,iyi olacak.Sana yardım ederim,elimde ucuz yollu parçalar mevcut.İlgilenirsen mail adresim;i.cagda@hotmail.com,selamlar.

ismail direnci

Aktif Üye
Tepki
25
Ya yaza kadar bekleyemiyeceğim :D
Yoksa yazın alın terimle günde 26 tl'ye bir yerde çalışıcam :)
ayrıca ben bi kuruluş varmı diye sormuştum :)

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
benim de param yoktu 2010 Ekim'de bisiklet mağazalarını gezerken bir bisiklet gördüm ve bu benim olmalı dedim. O günden beri okul harçlıklarımı biriktirdim ve bisikletin ücretinin büyük bi kısmını yani 1000TL'den fazlasını biriktirdim. Bunları yaparken çok aç kaldım okulda, önceden sabahları kahvaltı etmezdim okulda yerim diye artık her gün kahvaltı etmeye alıştım. Sonuç ortada; ailem de bu kadar azimli para biriktirdiğimi görünce geriye kalan eksik tarafı için yardım edeceklerini söylediler. Azimle alakalı ben o bisikleti 7-8 aydır bekliyorum ve eğer euro istediğim miktarlara düşerse ki ekonomiyle uğraşanların çoğu mayıs ın ortasından sonra düşeceğini söylüyor, o zaman bisikletimi alacağım.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Benimde param yok. Günlük 10TL harçlık alıyorum annemlerden. Onları yemıyorum ıcmıyorum arttırıyorum. Yazın alıcam bende. Ayakkabı almadım onun parasını aldım gibi. :) Ve yaşım daha 14. Yaz gelsin aldığım yerde çalışacağımda zaten. Ancak böyle olur. Şimdiye kadar 1630TL biriktirdim. :) Nasıl dersenız de yukarda zaten okudunuz. 1TL bile alsam kardı benım için. Manşallah diyin. :D Sizde azmedersenız olur.... :)

silverfox

Üye
Tepki
37
şimdi ben de çalışın diye yazacağım mesajımın gereksiz görülmesini göze alarak. çünkü karnını bile doyuramayan o kadar çok insan var ki.. hele ki sevdiği bir şey için çalışmak kadar güzeli var mı.. yanlış anlamayın. demek istediğim şu: insan çalışmadan ve sıkıntılı günler geçirmeden güzel ve keyifli günlerin yada sahip olduğu şeylerin değerini anlayamıyor.

ismail direnci

Aktif Üye
Tepki
25
@Doğukan KARBAL

Günlük 10 tl mi :O
baya iyimiş kardeş :)
ben en fazla 1.50 :)
ya bende biriktiriyorum ama gidiyo babamlar alıyo parayı :D

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
iş sabır ve azimle alakalı, ben 14 yaşında ikende para biriktirebiliyordum. Çalışmak tabiki o yaşta zor, ama gereksiz harcamalar yapmak yerine mantıklı harcamalarla zamanla birikiyor. bayram harçlıklarıda katkıda bulunuyor. en sonunda amacına ulaşıyorsun zaten.

Ne yazık ki herşey istenildiği anda olmuyor hayatta sabır ve azim gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Oktay Ataş

ismail direnci

Aktif Üye
Tepki
25
@Alper Yıldırım

çok doğru söyledin abicim ben zaten biriktiriyorum ama şu anki bisikletimde bazı sorunlar vardı onları giderdim sıra geldi şimdi biriktirmey :)
bide yazın çalışıcam ve street bi bisiklete kavuşucam :)

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
yani istediğin şey şov amaçlı, spor amacı yok hmm. Ben 12 yaşımdayken babama bir bisiklet aldırmıştım. O zamanlar tabi çift amortisörlü diye, bisikletim ağır daha sağlam diye mutlu olurdum. Ben de senin yaşındayken bu forumu ve adam gibi bisikletleri tanıdım ve ciddi şeyler oluştu kafamda ve kendime adam gibi bir bisiklet alacağım dedim ancak ben şuan hâlâ o metal atımı kullanıyorum ve bu yaz çok istediğim bir bisiklete sahip olacağım. 2 yıl bekledim ama mutlu olacağım bir bisiklet alacağım.

Bir arkadaşa günlük 10TL aldığı için şaşırmıştın. Ben günde 5TL alıyorum ve kenara koyuyorum. Ha burada tabiki de yaş, aile görüşleri, finansal durum gibi etkenler de mevcut. Herşeyin başı sabır ve mücadelede. Sabret, sarfet istediğin herşey "olabillir".

Tepki
30
yavaş yavaş para biriktirerek zorluk içinde alınan birşey daha kıymetli olur sabırla biriktir bende öyle almıştım.