Para biriktirmek

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar nasıl hızlı bir şekilde para birikktirip iyi bisikletler alabiliyorsunuz çok uzun süreler mi biriktiriyorsunuz daha çabuk para biriktirme yolu var mıdır?

Scudo
Tepki
11
Arkadaşın yaşını bilsem kesin çözüm sunardım da :) Şu durumda pek yorum yapılıcak ortam oluşmamış :):)

T.ILGIM

Üye
Tepki
1
Valla bizim burada geçen sene küçük çocuklar falan maçlar'da çiğdem , su satarak harçlıklarını çıkarıyolardı yaşlısı genci yapıyolardı bu işi yani.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
12 yaşındayım günlük 3 tl alıom şimdi 50 tl var :D

T.ILGIM

Üye
Tepki
1
Bence elindeki o biriktirdiğin para ile yaşadığın şehirde satabileceğin toptan ürün al fiyatı belirle sat derim. Parayı ikiye katlamış olursun böyle yaparak , başka bir fikir gelmiyor malesef aklıma.

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Ben evde kullanmadığım bilgisayar parçaları vb şeyler satarak hem evde boş yer sahıbı oldum hemde para :)

Tepki
11
Emircan kardeşim, mevsimlik hafif bir iş sana sadece para kazandırmakla kalmaz, para kazanma hakkındaki düşüncelerini de geliştirir , seni olgunlaştırır ama yaşın biraz erken belki bu iş için.
Eğer gıcır gıcır bi bisiklette gözüm yok ben yapar söker takarım dersen al bi kadro başla bi yerden :) bi hurdacıdan alınıp adam edilen çok bisiklet gördüm ama uğraşmak için bilgi birikim ve tecrübe gerekli. Sana şimdilik önerebileceğim basit kadrolu, ucuz yollu bir bisiklet :)
Görünüşüne aldanıp çift amortisörlü ağır bir bisiklete çok para verme derim. Çok yorar seni. Dediğim gibi basit kadrolu hafif bir bisiklet başlangıç için idealdir benim görüşüm.
Hayırlı olsun şimdiden :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
Boş bir A4 e alt alta adını, soyadını, TC nonu, adresini, aylık harçlık tutarını yaz yufka yürekli bir aile büyüğüne ver. Bu ne diye sorarsa kredi başvurusu de. İlgi uyanırır parayı ne yapacaksın diye bir soru daha gelirse 'bisiklet alıcam' dersin. Şakayla karışık bisikleti kaparsın belki:)

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
@orkun tulu

Güzel fikir.Denemek lazım.:in:

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
@emircan başbuğ

hahahah süper yaaa :D

para biriktirme hızı kaynağın debisi , akış hızı ile doğrudan alakalıdır . bu değerler mevsimsel olarak da farklılık gösterir , mesela okul sezonu yaz sezonuna göre daha verimli olur ...yaz sezonunda , okul sezonu biriktirilen paracıklar harcanır :p biriktirebileceğinin maksimumu yaklaşık olarak bellidir , aşağı yukarı hesaplanabilir . olay sende biter , harcamalarına dikkat etmen gerekir ...bayram performansların ve acitasyon yeteneğini de unutmamak lazım ...:D

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
@MeLiSBuRCu

Hay maşallah :D Amma derinlere indiniz yani.Ama çoğu da doğru sözler.:D

İsmail ŞEN

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Corratec
Benim para biriktirmek için kullandığım yolu söyleyeyim.Eğer özel okula gitmiyorsan ailene Devlet Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavına girmek istediğini söylüyorsun.Bu sınava çok çalışıp kazanıyorsun ve 3 ayda bir 320 TL gibi bir para veriyorlar bu parayı yemeden içmeden biriktirip (hatta bankaya da yatırabilirsin) gönlüne göre bir bisiklet alıyorsun.Tabii bayram paralarını da unutmamak lazım onlarda büyük etken :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
4 aydır 1 kuruş bile harcamıom :D ama daha 100 tl var acaba borsa mı oynasam

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Benim para biriktirmek için yolum gitar çalmak harçlıkları yemeden içmeden biriktirmek birde her +85 notum için 20 tl almak bunları yaparsan sen de zengin olursun ben sedona borlayla 711 'i diziverdim 5-6 ayda :D

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
benim nerdeyse tüm notlar +85 annemler 95 istiolar bu arada burs sınavına giremiyorum aile gelir sınırı varmış

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
elinde bir yeteneğin varsa ki herkesin mutlaka vardır onu değerlendir benimki gitar dı onu yazdım.
İllaki gitar çalican diye birşey yok.