PanoBike Topeak Heart Rate Monitor (nabız bandı) App Store sorunu?

samettanoglu

Aktif Üye
Tepki
193
İsim
Samet
Bisiklet
Focus
Geçen hafta Delta bisikletten Topeak nabız ölçer göğüs bandı aldım. Topeak'ın internet sitesinde iphone'la uyumlu olduğunu appstore'da uygulaması olduğu yazıyor ama appstore türkiye mağazasında uygulama yok. ABD mağazasında var sanırım. Topeak Türkiye'ye distribütörlük vermiş ama uygulaması Türkiye'de indirilemiyor. Böyle bir saçmalık içindeyim.

Daha önce bu nabız bandını kullanan var mı acaba? ya da buna benzer durumla karşılaşan yardımcı olabilecek biri?

Sorunu bu hafta çözemezsem ürünü iade etmek zorunda kalacam :(

Scudo

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
sonuç ne oldu acaba? ben de bu hafta sonu almayı düşünüyorum. hatta bir arkadaşıma da alcaktım.

samettanoglu

Aktif Üye
Tepki
193
İsim
Samet
Bisiklet
Focus
@Battutaettanci merhaba sonucu yazacaktım unutmuşum :)
applestore türkiye mağazasında panobike nabız bandının uygulaması yok. (bunu bir türlü delta bisiklet çalışanlarına inandıramadım).
fakat iphone sağlık uygulaması cihazı görüyor ve nabızı kaydediyor. daha sonra uzun uğraşlar sonucu premium üye olmadan stravaya bile bağladım nabız bandını, aslında çok kolaymış stravaya bağlamak.

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
@samettanoglu

harika :) güzel haberler verdiniz ..
o zaman alıyorum ben de bir tane bundan ..
zira garmin edge 820 ye geçene kadar stravaya talim :)

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
@Ersin savaş

çok teşekkürler kurdum hemen. yalnız sensörü kullanırken ille de bu uygulama açık mı olmalı? ben stravadan anlık takip ediyordum da genelde.

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
peki polar h7 daha mı iyidir? topeak pano bike hrm den?

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
625
Bisiklet
Diğer
Ben şuan Tchibodan aldığımı kullanıyorum. Bir farkları olacağını sanmam.

geniusbjk

Aktif Üye
Tepki
285
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam arkadaslar,

Iste yine bir sorun ile karsinizdayim :) (hep benim basima geliyor galiba :ytrya:)

Topeak Panobike HRM aldim. Ilk taktigimda 1-2 saniye nabzimi gosteriyor, sonra direk sifira dusuyor. Soylendigi gibi tam gogus kisminda yukari bakacak sekilde kullaniyorum. Aldigim yerle irtibata gectim "kullanmadan once islatin" dedi, islattim cidden tam duzeldi mi acaba diye sevinirken bu sefer 4-5 saniye gosterdikten sonra tekrar sifira dusuyor. Pilini degistirdim zaten %93 dolulukta oldugunu gosteriyor (kendi aplikasyonundan da degil cunku zwift'de de ayni durum, baska telefondan da denedim yine ayni durum :/ ). Bu malum gunlerde cikip da iade veya degistirmek ile de ugrasmak istemiyorum acikcasi. Size danisayim dedim.

Bu markayi kullanan var mi? Daha once karsilasan oldu mu? (Belki yanlis kullaniyorumdur, baska markalarda da olsa benzeri bir sorunla karsilasmis olanlar varsa yardiminizi rica edecegim)

Tesekkurler simdiden.

Ps: 23 Nisan'imiz kutlu olsun.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benzer durum benim cihazımda da var çözüm bulursan yaz lütfen 😀 ilk bi an gösteriyor, uygulamalara sorunsuz bağlanıyor (zwift direk gördü) ama ilk an dışında hep 0.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok tchibodan alınmış bir cihaz. Benzer durum sadece🙂

geniusbjk

Aktif Üye
Tepki
285
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok tchibodan alınmış bir cihaz. Benzer durum sadece🙂
Tekrar 55dk orta tempo antremanda denedim, bana misin demedi. n11'deki araci direk Delta Bisiklet'e yonlendirdi, onlarla irtibata geciyorum bakalim. Insallah bir cozum bulunur da iade/degistirme cart curt'la ugrastirmazlar bu gunlerde.

geniusbjk

Aktif Üye
Tepki
285
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam arkadaslar,

Iste yine bir sorun ile karsinizdayim :) (hep benim basima geliyor galiba :ytrya:)

Topeak Panobike HRM aldim. Ilk taktigimda 1-2 saniye nabzimi gosteriyor, sonra direk sifira dusuyor. Soylendigi gibi tam gogus kisminda yukari bakacak sekilde kullaniyorum. Aldigim yerle irtibata gectim "kullanmadan once islatin" dedi, islattim cidden tam duzeldi mi acaba diye sevinirken bu sefer 4-5 saniye gosterdikten sonra tekrar sifira dusuyor. Pilini degistirdim zaten %93 dolulukta oldugunu gosteriyor (kendi aplikasyonundan da degil cunku zwift'de de ayni durum, baska telefondan da denedim yine ayni durum :/ ). Bu malum gunlerde cikip da iade veya degistirmek ile de ugrasmak istemiyorum acikcasi. Size danisayim dedim.

Bu markayi kullanan var mi? Daha once karsilasan oldu mu? (Belki yanlis kullaniyorumdur, baska markalarda da olsa benzeri bir sorunla karsilasmis olanlar varsa yardiminizi rica edecegim)

Tesekkurler simdiden.

Ps: 23 Nisan'imiz kutlu olsun.
Ayni problemle karsilasan olursa yardimci olsun diye yaziyorum. Markadan bagimsiz eger nabiz sensorunuz islatmaniza ragmen ilk acilista calisip sonra hemen 0'a dusuyorsa baska hicbirseyle ugrasmayin, direk iade talep edin nitekim kesin sensorunuz bozuk. Yenisi problemsiz calisiyor.

Revolutions

Aktif Üye
Tepki
139
Urunu hala kullanan var mi acaba, bende uygun bir hrm ariyorum ama bir buna denk geldim.