Panda Global Protecsion --Tpsrv.exe hatası

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında kultigin tarafından paylaşıldı.

1. kultigin

kultigin Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 2009 panda global protecsion 3 kişilik paketten aldık 3 arkadaş,bende 1 ay önce bilgisayar ilk açıldığında "Tpsrv.exe" hatası vermeye başladı,mecburen tamam deyip devam ediyordum bu seferde panda antivirüs aktif değil,çözmek için bilgisayarı yeniden başlatın diyordu.Yeniden başlatsamda defalarca düzelmedi.Programı kaldırdım tekrar tekrar yükledim yine bu hata kaldı.En sonunda Panda yı sildim ve sistem geriyüklemeden önceki bi tarihe bilgisayarımı geri yükleme yaptım.Ancak sildiğim panda simgesi bilgisayarımda görülüyor:eek: .Sanırım geri yükleme sonucu yarım yamalak pandayıda yüklemiş bilgisayar.Bu programı ne yaptımsa kaldıramıyorum şimdi,ne silebiliyorum ne üzerine yeniden kurabiliyorum.Bilgisayarı her açtığımda bi dünya uyarı geliyor tamam tamam diye bir saat uğraşıyorum:boese157: Başımın belası oldu.Sanırım son çare artık bilgisayarımı formatlayacam.:(

Bu sorunu başka yaşayan oldumu acaba merak ettim.
    Sağlıklı günler.

kultigin

kultigin Üye

Seviye:
    Ayrıca pandanın sitesinin Türkçe dil seçeneği yok.Neden yok ?Türkiyeye ürün satıyorsunuz sitenizi neden Türkçe dil seçeneği eklemiyorsunuz.Başıma gelen bu hatanın çözümünü başka türlü nerden bulacağım.Panda benim için bitmiştir bedava verselerde almam.

3. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Hidayet,

Panda Anti-Virüs tercihiniz bence hatalı olmuş(Kaspersky 2009+Nod Eset 4.0) şuan rakipsiz görülen ve sıkıntısız çalışan tek programlardır.

Verdiği Hata "İnternet Security" ile alakalı dosya kendini aktif edemiyor.Artık antivirüs yazılımları gerçekten profesyonel kullanıma göre içeriği hazırlanıyor ve kullanımı zor hale getiriyor.(30 günlük deneme sürümleri ile pratik yapmak en kolay çözümdür)

Panda üzerinde az olsa deneyim sahibiyim,şu belirtmek isterim.Panda security kurulumu yapıldıkdan sonra bir çok ayar yapmanız gerekecektir.Gerekli yerlere izin (güçlü-orta-düşük) vermeniz gerekebilir+tüm sistemi kitler(ağ+network-paylaşım)auto kurulumda dikkat etmek gerekebilir.

Verdiği hatayı bir çok sebebden yapabilir.O yüzden kesin birşey yazmak doğru olmaz.(İşletim sistemi+Güncelleme dosyaları+Kurulu olan crack programlar v.s )

kultigin bunu beğendi.