Padi

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
http://m1309.hizliresim.com/1f/c/sks8r.jpg

http://l1309.hizliresim.com/1f/c/sks89.jpg

http://l1309.hizliresim.com/1f/c/sks80.jpg

selesi ağrıtıyor ama idare ediyorum.
sibobu istasyonlardaki hava pompasına uymuyor farklı ince bişey. buna göre pompa bulmam gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: Emre Sertkaya
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sanırım ikinci el almıştınız uygun bir fiyata, öyle hatırlıyorum. Fotoğrafçılığınızdan belli zaten. :) Gerçekten güzelmiş, güle güle kullanın. Tabi biz sizi şehir bisikletiyle görmek isterdik. :p

Sibop için adaptör bulabilirsiniz belki. Daha yakından bir fotoğraf görebilir miyiz sibop için?

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Hayirli olsun guzel bir kron daha :) sibop olayinda uygun pompa bulursaniz burdada paylasin lutfen. Benimkide uymuyor uyan bir pompada bulamadim :)

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
dün başıma gelen olayı paylaşayım...
işyerinin otoparkında biiskletler için ayrılan yeri kullanıyorum bende diğerleri gibi. yalnız ordaki bisikletler arasında benimki biraz farklı duruyor.
dün akşam işten çıkıp biiskletimi alacaktımki arka tekerin inik hatta inikten öte havası emilmiş halde buldum... sabah taş gibi olan teker nasıl olurda bu hale gelir diye düşünerek benzinciye kadar yürüdüm.
orda sibobun farklı olduğunu ve gevşetilmiş olduğunu !!! farkettim
marketten paket lastiği istedim ''burası ufak market falan yerde büyük market var orda bulabilirsin'' dedi. halbuki bana bir tane lazım onuda çekmecesinden bi yerlerden ayarlar diye düşünmüştüm. sibobun etrafına sararak çapını genişletebilmek için başka şeyler aradım
20 santimlik kalın bir ip parçası bulup onunla sardım ve gayet güzel şişirdim
eve geldiğimde yine inmişti
tamirci arkadaşın dükkanında söktük
havasız benzinciye kadar giderken sibobun dibinden biraz zedelenmiş hava kaçırıyor.
oraya da yama olmuyor malumunuz
yapıştırıcı dökerek bişeyler denedik oldu
bugün yine aynı yere bağladım bakalım akşam aynı şey olacak mı.

ctorhan

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cube
Bence sibop için iç lastiğinizi değiştirdiğinizde kalın siboptan alın jantın deliğini ise matkapla genişletin ben öyle yaptım bi problem olmadı

• Beğen
Tepkiler: Rehavet

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@ctorhan

Janta bir zarar vermez mi oyle genisletmek?

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Rehavet

Bilerek indiren olabilir, gecmis olsun

• Beğen
Tepki
31
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanırım ince değişik bişey diye tanımladığınız sibop türü presta. Google görsellerden bir bakın presta sibop diye, eğer onu kastediyorsanız bende aynı sıkıntıyı geçen haftaya kadar yaşamıştım. ve sonunda şu pompayı aldım. Çok da ucuz, kargo ile de bir gün sonra elimde oldu. Fiyatı da çok uygun ve 100psi'a kadar hava basıyor.

(link)

iç lastik değiştirme işi biraz zahmetli çünkü janttaki delik çapı normal diğer araba pompası ile şişirilebilen siboplara göre daha ince, jantı daha geniş bir matkapla delip daha sonra çapakları zımparalamak falan lazım uzun iş, iç lastik maliyeti de cabası.

Bu pompanın değişen ucu sayesinde her iki siboba da hava basbiliyor.

• Beğen

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@nafaso

Sagolun bundan 1 tane alacagim gecen aldim fakat uymadi sibop'a sisirmedi dahada indirdi. Bu arada kocaelinin neresindensiniz? :)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Yazdıklarınızı hayretler içerisinde okudum. İstanbul gibi bir şehirde nasıl bu kadar çaresiz kalabilirsiniz inanamadım. Hadi bisiklet konusunda acemi olabilirsiniz ama benim yaşadığım 13.000 nüfuslu ilçede bile ince (presta) sibop için uygun adaptörü olan mahalle bisikletçileri var. Herhangi bir bisikletçide hatta kahvecide :) (tchibo) bile uygun pompa bulunuyor. İnce siboplu iç lastikler heryerde var.
Sanırım sizin biraz daha forumu okumanız gerekli.

Not: Jant deliğini matkapla genişletmek çok riskli ve sıkıntılıdır. Tavsiye etmem. (Çapak kalması durumunda sürekli lastik patlatır, Genişleyen delik çok ciddi sağlamlık sorunları yaratabilir.)

ctorhan

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cube
@Berksan

Hayır üzerindeki delikte matkapla deliniyor zaten, genişletmek için matkabın ucunu dayayıp matkabı çalıştırdığınız gibi giriveriyor 3 saniyede tamam :)

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
bisiklet gerçekten harika duruyor güle güle kullanın.. ayrıca profil resmi mükemmel pozitif enerji veriyor... :)

• Beğen

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@ctorhan

Jant tellerine doğru çıkan kesimi eyeliyormusunuz peki? çapak yada sivri bir yüzey kalırsa sibop kafasını kesip patlatabilir. Şahsen eyelemekte istemem jantın boyası gider ve görüntüsünüde kaybeder. Zamanında bende büyültmek istemiştim.

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
bilerek gevşetildiği ortada zaten. adam tamamen sökememiş gevşetip havasını indirmiş.
bu presta ismini şimdi öğrendim. buna uygun pompa arıcam teşekkürler

ctorhan

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cube
@Berksan

Eylememiştim sanırım yani zannedildiği kadar çapak çıkmıyor zaten jant yumuşak bi malzeme olursa da ufak bi sürtmeyle çapaklar temizlenebilir ama bu kadar yazıpta sorumluluk almakta istemem tabi.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Sonuç nedir tekrar indirmişler mi ?

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletiniz gerçekten çok güzel iyi günlerde kullanın... Yanlız bişey sorucam lastikler ilgimi çekti acaba marka ve modeli nedir

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
tekrar indirmediler. güvenlikçi arkadaşa durumu anlattım otopar içinde beraber bi kameranın görüş açısı içinde bana uygun yer bulduk. bu sabah oraya koydum bakalım ne olacak.
lastikler fotorğafta görüldüğü üzere maxxis