Oversize ve AL Maşa&Çelik Kadro

Konu, 'Süspansiyon' kısmında darthslayer tarafından paylaşıldı.

1. darthslayer

darthslayer Yeni Üye

Arkadaşlar uzun zamandır forumu takip etmekteyim ve oldukça faydalı bilgiler edindiğimi söylemeliyim. Ama aramalarımda size belirtmek istediğim soruma tam anlamıyla bi yanıt bulamadım.Bazı konularda kısmen açıklanmış lakin istediğim noktalara tam olarak değinilmemiş.Neyse soruma geçecek olursam;
    Sahip olduğum bisiklet Bianchi Aspid SF serisi 99~2000 arası aldığım bir bisiklet. Tahmin edeceğiniz üzere standart süspansiyon iflas etmiş durumda. Yeni bir amortisör almak istiyorum lakin araştırdığım kadarıyla maşalarda oversize denilen 1 1/8" bir standart hakim. Henüz üzerindeki amortisörün boru çapını ölçmedim. Ama alın borusunun çapı 38.4mm idi arkadaştan anahtar setini aldıktan sonra maşayı söküp boru çapınıda ölçeceğim emin olmak adına. Ama yinede tam olarak emin olamıyorum sizden ricam oversize maşalara uygun alın borusu ölçüleri çap ve uzunluk olarak nedir?araştırıp emin olamadığım konulardan biride kısım sahip olduğum kadro çelik ve alacağım amortisörde alüminyum olacak metallerin farklı sertlikleri kullanım açısında problem yaratırmı bilmiyorum.Şimdilik kısa süreli hedefim bisikletin bu yaz boyunca işimi görmesi kışa girerken sedonanın 711v modelini almayı bu bisikletide kız arkadaşıma vermeyi planlamaktayım bu sebeple suntour'un xcm modelini alacağım eğer fikir paylaşımı sonucunda uygunluğuna onay verirseniz.Şimdiden çok teşekkürler
    Not:Bazı gerekli bilgi ve ölçüleri eksik yazmış olabilirim.Eksik bilgileri sorarsanız en kısa zamanda öğrenip söylerim

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-25_19-27-33.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...
upload_2016-10-20_14-33-11.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...
upload_2016-10-18_10-20-39.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...