ovarsize ve yarı entegre furç arasındaki fark nedir

slymn dmr

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
nereye yazacağımı bilemedim ondan dolayı buraya yazdım yeni kadro alıcam birinin maşa yatağı ovarsize diğerinin 1 1/8 yarı entegre arasındaki fark nedir ve hangini almalıyım?

Scudo

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
aynı konuyu bende merak ediyorum bilenler cevap yazacaktır mutlaka :) Takipteyim

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
sen entegre furç al ben sana tavsiye

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
1'' ve 1-1/8 ölçüleri maşa şaft borusu ve kadronun headtube kısmının çapını belirtir.Furç setinin entegre yada yarı entegre olması ayrı şeydir.Herşeyden önce esas olarak kadrona bakman lazım.Kadro yarı entegre ise sadece yarı entegre furç seti kullanabilrsin.Aynı şekilde entegre ise sadece entegre furç seti kullanabilirsin.Yarı entegre furç setlerinde kadroya kendin monte ettiğin bilya yada rulman yatakları vardır.Entegre furç setinde ise daha büyük headtube'e sahib kadrolarda bilya yada rulman yatağı kadronun içindedir ve genellikle sökülemezler.Günümüzde bisikletlerin çoğunda artık 1-1/8 ve yarı entegre furç seti kulanılıyor.

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
Oversize daha geniş furc takımı gerektirir.. neden daha geniş yapmışlar derseniz darbelere daha dayanıklı oluyorlar..

• Beğen
Tepkiler: Mosso xrace