Otoyolda Bisiklet Kullanımı:)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

 1. Baki Berk Kayalar

  Baki Berk Kayalar Onursal Üye

  Kayıt:
  7 Ocak 2007
  Mesajlar:
  1.591
  Beğeniler:
  1.308
  Şehir:
  TCDD 1. Bölge - İzmit
  Seviye:
  Aramızda otoyolda bisiklet kullanmayı deneyen var mı acaba:)

  Otoyolda bisiklet kullanmak hepimizin bildiği üzere son derece tehlikeli ve yasak. Emniyet güçleri otoyolda bisiklet kullanan görünce tabiki peşlerine düşüyormuş:) Otoyoldaki viyadük ve tüneller bence en tehlikeli yerler olarak görünüyor. Çünkü Emniyet şeridi ya hiç yok ya da çok dar.
   
 2. burgazz

  burgazz Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  929
  Beğeniler:
  368
  Şehir:
  Istanbul / Çapa
  Seviye:
  deneyen degıl nıckı olan bır abımız bıle var ''the flyıng falcon on Tem''kendisinı devamlı otoyolda ve tem de tamgaz gıderken gorebılırsınız.beraber temden kumburgaza gıtmıstık memur beylerle kose kapmaca oynuyorduk:D
   
 3. sGonzales

  sGonzales Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  543
  Beğeniler:
  472
  Şehir:
  İSTANBUL/G.O.PAŞA
  Seviye:
  MTB Kullanıcılarını bilmem ama sanırım Türkiyede Yol bisikleti kullanan herkez bikere dahi olsa oto yolda sürmüştür. Tekirdağ polisgücünde koştuğum zamanlarda genelde otoyolu kullanırdım çünkü lisansımın üzerinde polisgücü yazıyordu ve hoca ileride bekliyor gibi basit mazeretlerle çok yırttım :) ama gerçekten son derece tehlikeli bide kamyon şöförleri uyuz oluyor onların yüklü kanı arabası giden araçlarının yanından geçerken eleman yaww bisikletçi bile bizi geçiyor dityip üzerinize sürebiliyor.
   
  Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
 4. Özgür!

  Özgür! Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Ocak 2007
  Mesajlar:
  1.100
  Beğeniler:
  563
  Şehir:
  Güzelyalı, İzmir
  Seviye:
  yol bisikletli arkadaşlarıma uyup otobana girdik
  mtb ile onlara yetişicez diye canımız çıktı :)
   
 5. Fatih Buzgan

  Fatih Buzgan Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.579
  Beğeniler:
  3.242
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Türkiye'de yol bisikletini tam verimle kullanabilmek için uygun olan tek yol, otoyollardır.Tabi parasız yolları, geçmiş yüzyıllardan kalma asfalt kalitesinde olan bir ülkede de, yol bisikletçileri de, hatta bazen dağ bisikletçileri de, otobanları bir kez olsun denemiş oluyorlar.
  Tabi ilk seferinde olmasa da, 2 seferinde mutlaka otoban polisine yakalanırsınız ve size orada ne aradığınızı sorar.Yasak olduğunu bilmiyor musun der.
  Bazısı ceza kesmek ister, bazısı ise, hemen çık terket bu yolu diyerek, eliyle de uçurumu işaret ederek derhal o yoldan çıkmanızı ister.
  Bir kereliğine deneyin ama alışkanlık yapıyor :)
  Yakalanırsanız, bu yolu çok methettiler, parasız yollar ile arasındaki uçurumu görmeye geldik dersiniz :)
   
 6. Turkishflier

  Turkishflier Aktif Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2004
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  152
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Ben defalarca girdim.Bir kere eski tarifeyle 45.200.000 TL ceza yedim.Bir çok defa da insaflı memurlar denk geldi,sadece hemen terketmemi söylediler.Bazılarıda ben çıkana kadar ekip arabasıyla arkamdan takip etti.:) Otobanın gişelerden sonraki kısa bölümleri kullanılabilir,ama yinede polis ekibine rastlama şansınız her zaman var.Bir de otobanın bazı kesimlerinde kameralar var,eğer kameralara yakalanırsanız otobanın çıkışında polis sizi bekliyor olabilir.
   
 7. Fatih Buzgan

  Fatih Buzgan Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.579
  Beğeniler:
  3.242
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Sinancım cezayı ödemiş miydin? :)
  Yoksa hayali bir isim mi salladın? :)
   
 8. Selim Çam

  Selim Çam Onursal Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2006
  Mesajlar:
  1.905
  Beğeniler:
  548
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Cezayı keserken kimlik istemiyorlar mı? Ki polis kimlik sorunca üzerinizde yoksa bildiğim kadarıyla kişiyi bölge amirliğine götürüyorlar. Ama sen böyle gülümseyerek sorduğuna göre kimlik sorulmuyor olmalı büyük ihtimalle, ve sallıycaz ismi: Hoş :)
   
 9. Turkishflier

  Turkishflier Aktif Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2004
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  152
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Paşa paşa ödedim cezayı:) Zaten Selimin dediği gibi polis senle hiç muhattap olmuyor.Kimliğini istiyor ve hiçbir şey sormadan cezayı yazıyor.Ben yarım saat dil dökmüştüm polise,öğrenciyim falan diye ama hiç dinlemedi bile.
   

İlginizi Çekebilir

1-1484682847526-117cod4mi4i88-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
wide_tire.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2016-7-29_9-31-32.png
Neden hızım düşük? Neden ulaştığım hızı istediğim süre koruyamıyorum? Neden kısa sürede hızım artmıyor? Böyle sorularınız varsa eğer, işin olmazsa olmazına geldiniz demektir. İstediğiniz kadar...