otomatik vitesli, zincirsiz bisiklet tasarımı

Konu, 'Bisikletle İlgili Teknolojik Gelişmeler' kısmında OĞUZ.UZ tarafından paylaşıldı.

1. OĞUZ.UZ

OĞUZ.UZ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Nafiz Sagdur bunu beğendi.
  2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Seviye:
    Gerçekten güzel bir sistem bende böyle bir şeyler düşünmüştüm, yakın bu bisikletleri yollarda görmemiz. :)

3. tuna karahan

tuna karahan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu tür sistemlerde sürtünme fazla oluyor. o yüzden pek tutulmuyor henüz :)

4. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    araçlardaki diferansiyel sistemine benzer dişli sistemi var. otomatik vites nasıl olacak orasını bilemedim. araçlardaki gibi hidrolik basınçla tahrik sistemi kullanılacaksa bu bisikletçi için ekstra güç kaybı demek olur. manuel olmasında fayda var. bu kadar dişli kullanılan sistemde sürtünme katsayısı da mümkün olduğunca az olmalı ki yine performansa negatif etkisi olmasın.

İlginizi Çekebilir

58a53c7-kingston-university-21f4138-.jpg
İngiltere'deki Kingston Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre her gün siyah (bitter) çikolata yemek atletik performansı artırmaya yardımcı oluyor. Çoğumuzun bildiği gibi pancar suyu...
2-1468594337435-nttngl699cik-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...
slip-on-the-socks.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...