İzmir'in Konak otobüs durağındaki 2 serseri

Tepki
48
Bisiklet
Scott
Bu akşam ( 07.01.08 ) antreman için Konak-Üçkuyular arasında bisiklete biniyordum. Artık dönüşe geçmiş Üçkuyulardan K.yaka doğru pedal basmaya başlamıştım. Ata Bisiklete gelmeden otobüs durağında duran 2 lise çağındaki çocukları gördüm. Daha sonra leğen kemiğimin hemen üzerinde ufak bir acı hissedip kaçan cocukları görünce geçte olsa cocuklardan birisinin bana tekme attığını anladım. Az ilerde durup bisikletten indim ama yorgunluktan ayakta duracak halimin olmadığını anladım. Çok kararsız kaldım birşey yapmadan çekip gitmeyi içime sindiremedim ama antremanımın tatsız bitmesini, yarış ve finaller öncesi gereksiz yere sakatlanma riskini göze alamadım yada tırstım. Köpeklerden sonra bide kendini bilmezlerle uğraşmak zorunda kalacağız sanırım.

• Beğen
Tepkiler: trialemrahh
Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Çok üzücü ve sinir bozucu bir olay bu Cemal...

Şöyle düşün;
Dağ bisikleti doğayla mücadele etmektir ve ne yazık ki doğada "ayı"lar (gerçek ayıları tenzih ederim, onları çok seviyoruz) da var...

krizalittt

Daimi Üye
Tepki
120
adanada bende karşılaştım ama bu şekilde değildi. konuşmalarında bize saldırmaktan bahsediyorlardı. Bunlar gerçekten üzücü olaylar. Ve toplumumuzun kanayan yarası.

• Beğen
Tepkiler: cemalcekliler

Levent Temiz

Daimi Üye
Tepki
96
gençlerin bisikleti yok, imkanları sınırlı bu işe kanalize olamıyorlar belkide yardım çığlığı atıyolar... çocuk pisikolojisinde vardır çocuk yaramazlık yaparak bişiler anlatmaya çalışır bazan önemli bi eksiğini söyler .. iyiki kavga etmmişin dostum.. spor antreman güzel bişelerle uğraşmak hayattan bulunabilecek en değerli şeyler olsa gerekk.. moralini bozma gülümse :cool:

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
cemal gecmis olsun :

normalde bisiklet ile gidis halinde kopekler havlayarak yaninda kosar iken birden bir durus yaptiginda oda durur ve susar

bu durumda ise insan faktoru mevcut vurup kacma hadisesi

aslinda yakalasa idin guzel olurdu sitres atardin. :)

Ama en mantikli olani yapmissin

• Beğen

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
geçmiş olsun...Daha da kötü bir taciz olabilirdi...

Olayı nasıl izah etmek gerekir bilmiyorum...

Boşlukta bırakılan insanlar nereye sarılacaklarını bilmiyorlar...

İnsanlara maddi veya manevi bir dal uzatmak lazım, tutunmaları için...

• Beğen

borab

Forum Demirbaşı
Tepki
146
Geçmiş olsun Cemal
EN İYİSİNİ YAPMIŞSIN.
Allahtan benim gibi biri yoktu yanında O zaman kavga ederdik. Bende deli oluyorum zaten bizlere "mike, Hello filan diyolar".....
Alışacaklar alışacaklar.
Kendine iyi bak.

• Beğen

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Cemal, geçmiş olsun.Bora'nın da dediği gibi içinde bulunduğun durumda doğru olanı yapmışsın.Çünkü zaten yeterince yorgunmuşsun.
Önerim ise bisiklete binerken, başkaları değil, önce biz risk altındaysak, bizim diğer tüm risk faktörlerinden belirli mesafe aralığında binmemiz bu tip olaylara mani olacaktır.
Mesela araçların mümkün mertebe 1 araç mesafesi kadar uzağında kullanmak, insanların ise koşarak dahi dokunamayacakları mesafeden geçmek bu durumlarla karşılaşmamızı azaltır.Bir de bisikletimizi nerede olursa olsun kullanırken hep ileriye bakmalıyız ki tehlikeleri önceden görebilelim, sezebilelim.

A

ALİBABA

Misafir
kartal sahil yolunda bunlardan cok var geçmiş olsun arkadaşım

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
Geçmiş olsun.
Benimde başımdan bu tarz bir olay geçti.

2.5 Ay önce (askere gitmeden önce)karalioğlu parkında Antalya ' da arkadaşları beklemek için gölge ağaçların altındaki banka oturdum.Kulağımda kulaklık vardı.

Ama sesi kısıktı.Dışardaki sesleri duyacak kadar kısıktı.

Yan tarafata lise ile orta okul çağında 8 genç vardı.Biskletimi çalıp satmaktan bahsttiklerimi duydum.
Şunu çalsak iyi para yapar.

Sözlü bu tarz konuşmalardan bahsettiklerini 2 dk boyunca dinledim.Gasp etmeyi düşünüyorlardı.
Gündüz Anyalya ' nın göbeğinde hemde.Olamaz bu kadar dedim.Hemen ordan 2 dk sonra ayrıldım.
Ondan sonra biber gazı yanımda taşımaya başladım.

Tekrar geçmiş olsun.Bu tarz yaratıklardan ne zaman kurtulacağız artık bilemiyorum.

Herkese iyi forumlar.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun....
Köpekler tamam bir de bu çıktı demişsin çok doğru.. Her gece evime dönerken sık sık köpekler tarafından kovalanıyorum. Böyle bir olayla karşılaşmadım çok şükür... İnşallah bir daha yaşamazsın ve yaşamayız..
Geçmiş olsun tekrar....

• Beğen

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
çok üzüldüm ve sinirlendim gerçekten.diyecek birşey bulamıyorum.maalesef ülkemizde böyle şeylerle çok karşılaşıyoruz.
kavga ederek kendinizi riske atmamışsınız,sevindim.ama orda olup evire çevire dövmek isterdim.çünkü bu tür varlıklar ne kendilerine çeki düzen veriyorlar ne de ileride bu ülkeye bir katkıları dokunuyor.Allah yardımcımız olsun.

• Beğen

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
@karga 76

dostum öncelikle geçmiş olsun, ve göstermiş olduğun sessiz tepkiyi ayrıyeten kutlarım.. Çoğumuz bu sabrı gösteremezdik.

karga nick li arkadaşımızında dediği gibi; aslında sana yaptıkları davranış onların attığı bir çığlık..

Eminimki akşam eve gidip kafalarını yastığa koyduklarında içlerinde o pişmanlığı hissetmişlerdir..

Tekrar geçmiş olsun...

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kafasını yastığa koyduğunda pişmanlık hissedecek adam zaten yapmaz bunu, bunlara bu laf yakışır.

"nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
Tuonela tarafından gönderildi

kafasını yastığa koyduğunda pişmanlık hissedecek adam zaten yapmaz bunu, bunlara bu laf yakışır.

"nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"

bende KATILIYORUM:boese157:

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
dostum gercekten sabırlı davranmışın gecmiş olsun bazen böyle kendini bilmez
insanlıktan nasibini almamış varlıklar cıkıyor ortaya böyle durumlarda ortama göre davranmak lazım kalabalık bir grupsa önceden vitesi ayarlayıp kacmak
tek kişiyse sele borusunu cıkarmak:D

• Beğen

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
öncelikle çok geçmiş olsun.iyi ki büyük bir şey olmamış.
bisiklet bilinci malesef yok.izmir gibi bir şehirde oturmama rağmen insanlardaki bu bisiklet bilinçsizliliği ve karşıtlığı niyedir bir türlü anlamam.kimseye zararımız yok,kimseye karışmayız,trafiği aksatmıyoruz,havayı kirletmiyoruz, sürekli spor yapıyoruz,çevreciğiz.izmir gibi bir yerde bu bilinçsizlik neden?bisikletimle giderken sürekli araç sahipleri tarafından görmezlikten geliniyorum,yayalar tarafından uzaydan gelmişim gibi tepki görüyorum, yollarımız çok güzel bir şekilde hendek,çukur,tümsek,kanal kapağı,yağmur suyu ızgarası ile dolu.tüm bu olumsuzluklar bizler için bir engel.ama ben tüm bu engellemelere rağmen bisiklete binmeye devam edeceğim.

• Beğen