ÖSS sonuçları Bugün açıklanıyor!

rainn

Üye
Tepki
83
Duyduk duymadık demeyin Türk Eğitim Sisteminin en girdap sınavlarından biri olan ÖSS sonuçlarına yarın saat 10.00 itibariyle internet ortamından ulaşılabilinecek! :D Yarın (link) Tam buraya tıkladığınızda TC kimlik numaranız ile görebilirsiniz sonuçlarınızı!

Bu çıkmaz sokağa bu sene ilk kez ben de girdim. Çok komikti! Artı YDS'e de girdim.
O da komikti. İkisi de iyi geçti! Şimdi bir de Güzel Sanatlar Fakültesi için Yetenek sınavına gireceğim. Bakalım o da komik mi olacak :)

Scudo

rainn

Üye
Tepki
83
@wagnar

haklısın bakalım kaç kişi sıfır çekecek yine yarın :( yazık bu gençlere.. yazık ülkeme.. halimiz ağlamalık

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Eğitim sistemi böyle olduğu sürece bu değişmez. İlköğretimi bitiren birçok çocuk hiçbirşey öğrenmeden liseye geçiyor. Hal böyle olunca da sıfırcılar çok oluyor. Gerçi ülkenin tamamı iyi not alsa bile çoğu üniversiteye giremiyecek çünkü girilebilecek yeterli sayıda üniversite yok. İstediği bölümü, okulu okuyamayan o kadar çok insan var ki, yazık halimize.

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Haklısın rainn halimiz ağlamalık.Bende sonucu merakla bekliyorum.Hayırlısı olsun.;)

rainn

Üye
Tepki
83
en acısı da katı ailelerin ve bilinçsiz çevrenin kazanamayanlara yaptığı 2. el insan muamelesi... işi kökten çözmek lazım. bu sistem öğrenciyi 4 x 4 lük olmaya zorluyor. ama bu imkansız. herkesin farklı şeye yeteneği var. bu daha ilkokuldan rehber öğretmenlerce tespit edilse 'matematik kafası' olan o yöne, 'sanat' (spor vs vs..) kafası olan bu yöne gitse bu kdr çok hayal kırıklığı olmaz.
Deniz Baykal öss mevzuunda bir şeyler söylüyor. 'Lise 2'de seçeceğiz üniversite okuyacak olan adamı' diyor. Benim önerdiğim sisteme göre gerçekleşmesi daha mümkün bu sistem ama lise 2 de bana biraz geç bir vakit gibi gözüküyor.
Neyse işte... Bizden sonrakiler gün görsün bari.. (umarım!)

• Beğen
Tepkiler: ahmetdogan

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ooo hadi bakalım . Tercihler sonraydı dimi ? Önce puan alınıyor :) Ya varya benim zamanımdan beri 3 mü 4 mü ne sistem değişti bi ben hala değişemedim . Hala ögrenciyim hala ögrenciyim Poofffffffffffffffff :10: :2gunsfiri :000002158 :Gun-124-1

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
@rainn

Olayi o kadar guzel ozetlemissin ki...

Sistem o kadar kotu yerlere geldi oyle cok seyler degisti ki bilincsiz cevrelere bazi seyleri anlatmak imkansiz hale geldi. Tenkin etmeye calisirken sinir bozmaktan baska bir seye yaramiyor hale geldiler.

Ilkogretimden hicbir sey alamamis ogrenciler ne yaparsa yapsinlar lisede basariyi tutturamiyorlar. Ilkogretim kalitesi de icler acisi...

Bu konu cok uzar... :rolleyes:

Butun sinava girenlere buyuk gecmis olsunlar diliyorum. Insallah kurtulmusuzdur da bir daha bu zulumu cekmek zorunda kalmayiz. Bizden sonra zulumu cekecek olanlar mi??Allah onlara bol bol sabir versin...

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Veeeeee açıklandı arkadaşlar herkese hayırlı uğurlu olsun.Benim daha 3 senem var:D :D :cool: