Osmaniye-dörtyol 92 km ilk uzun yol denememiz

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Bugün Hidayet arkadaşım ile ilk uzun yolculuğumuzu gerçekleştirdik.Öğleden sonra 1 gibi çıktık 8 e doğru geldik.Dörtyol da bulunan ilk kurşun müzesini gezdik.Kurtuluş savaşının ilk kurşununu sıkan mehmet kara ve silah arkadaşlarını yadettik.Buralara yolunuz düşerse muhakkak ziyaret edin.Toplam 92 km yaptık.Bizim içn güzel bir deneyimdi.Günlük ortalama 100 km yaparak çok daha uzun turlar yapabileceğimizle ilgili cesaretlenmiş olduk.Sadece Kafama takılan bir konu var dönüş yolunda bileklerimde ve kollarımda çok ciddi ağrılar yaşadım , acaba bu ağrılar normal mi zamanla geçermi ?

Dosyalar

Scudo

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Güzel tur olmuş tebrikler :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ehuehh ben yazayım birşeyler :D
Haftada bir iki 30 km ve üstü tur yaparsanız kısa bir süre sonra vücut bu duruma alışacaktır. buna rağmen devam eden ağrı olursa bisikletin vücudunuza uygunluğunu denetlemenizi ve bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) teşekkürler tavsiyeniz için umarım işe yarar :)

mozdemir

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Sedona
güzel tur arkadaşlar tebrikler. nacizane bir tavsiyem olacak müsadenizle. kıyafetler özellikle sıcakların başladığı bu zamanlarda kot pantolon giymek olacak iş değil :) daha rahat kıyafetler tercih etmelisiniz. ağrılarla ilgili de yapılan yol az bir yol değil o kadar olacak tabi ama bahsettiğiniz ağrılar çok mu fazla

• Beğen
Tepkiler: OsmaniyeRehber

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@OsmaniyeRehber

Öncelikle selenin ve gidonun duruşundan kaynaklanan bir durum olmadığına emin olmalıyız. Sele gereğinden çok yüksek ise ağırlığın kollara kalacak normal olarak fazla ağrı olarak sana döner. Gidonun ayarlarında sıkıntı yoksa sana güzel haber vereyim :) İlk uzun tur olduğu için normal karşılanabilir :)

• Beğen

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Çok güzel bir deneyim olmuş, ilk uzun turunuz için tebrikler. Arkadaşların dediği gibi bütün ayarlardan sonra, elciklerinize bakılabilir. Elcikleriniz ergonomik elcik mi?

• Beğen

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Forumda doğru bilek duruşu ile ilgili bir şeyler okumuştum.bilek ağrıları için isterseniz bi göz atın.dün ben de 71 km yaptım, dönüş yolunda sağ dizimin yan dış tarafında acayip ağrı oluştu eve zor döndüm.hemen buz koydum.bugün daha iyi.sanırım arkadaşların dediği gibi vücudun alışması gerek

• Beğen

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
@OsmaniyeRehber

Buradan pek anlayamadım ama sele biraz aşağı bakıyor gibi.( Yada fotoğrafın açısından dolayı öyle göründü ). Eğer aşağıya doğru eğikse sele, yükün çoğu kollarınıza ve bileklerinize biner doğal olarak ağrıya sebep olur.

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Guzel tur yapmissiniz ama o kadar yol gitmissiniz( kask) bi arkadasta goremedim taksaymis dort dörtlük olacaktı insan hayati herseyden once gelir alinmayin lutfen.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) arkadaşım kask olayına alışamadı , utanıyor ama almayı da düşünüyor , tavsiyeniz için teşekkürler :harika:

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
Uzun km yapılacaksa mümkün mertebe düşük vites yüksek kadans ile sürülerek diz ağrılarından kurtulunabilir.

onurdemir

Aktif Üye
Tepki
124
İsim
onur
Bisiklet
Ümit
Ben mtb kullanıyorum arazi yolda taş,çamur, dağ, tepe 40 km yol yaptım akşam eve geldiğimde kamyon çarpmış gibiydim ama sabah uyaninca hiç birseyim kalmadı :)

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link)

Madem konu hortlamış , yazmaya başladığım blog sayfamda , bu gezi ile ilgili notlarım :)

• Beğen
Tepkiler: onurdemir