Osmaniye-antalya ilk uzun tur önerileriniz ?

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
888
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar kısmetse 20-27 Agustos tarihleri arasında 2 arkadaş Osmaniyeden Antalyaya gitmek istiyoruz güzergahla ilgili bilgisi , deneyimi olan arkadaşlardan tavsiyerini alabilirmiyim.Çadırda kalmayı planlıyoruz.yemek yolda bulunan lokantaları düşünüyoruz.Güzergahı aşağıdaki gibi planlıyoruz.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

1.gün : Osm.adana- 97 km
2. gün : Adana-k.kalesi- 142 km
3.gün : K.kalesi.-anamur 158 km
4.gün : Anamur-alanya- 125 km
5. gün : Alanya-serik - 104 km
6. gün : Serik-antalya - 40 km

Scudo

Sinan H.

Aktif Üye
Tepki
360
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
adana-kız kalesi üstüne kız kalesi anamur bide onun üstüne anamur alanya, hemde o yollarda, her ne kadar bir kaç tünel açılmış olsada bu rota için bu km'ler arka arkaya çok zor ve üstüne ağustos ayında ki sıcak havalarda, anamur'dan sonra yakacık köyünde veya gazipaşa'da gün bitirmeniz tavsiye ederim ayrıca anamur'dan önce kız kalesinden sonra aydıncık veya yeşilovacık'ta gün bitirmeniz tavsiye ederim (dipnot: her ne kadar sahil yolu olsada alanya-kızkalesi arasında çokta fazla lokanta vs yok)

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.100
Bisiklet
Fuji
3.ve 4.günü 3 gün olarak planlayın. Yolun asfalt kalitesi kötü ve yol çok dar. Ayrıca yoğun trafik var.

five

Part time turcu
Tepki
3.644
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

@Sinan H. 'ye katılıyorum.
Yolun en kolay kısmını 2 'ye bölmüşsünüz. En zor kısmına da 2 gün ayırmışsınız. Bence Alanya-Antalya arasını ikiye bölme yerine Silifke-Gazipaşa arasını üçe bölün. Çok daha iyi olur. Hele o sıcaklarda. :)

Forumda tur yazım var göz atma isterseniz.

30 Mayıs-4 Haziran Antalya-Adana Turu (1. gün) - BisikletForum
30 Mayıs-4 Haziran Antalya-Adana Turu (2. gün) - BisikletForum
30 Mayıs-4 Haziran Antalya-Adana Turu (3. gün) - BisikletForum
30 Mayıs-4 Haziran Antalya-Adana Turu (4. gün) - BisikletForum
30 Mayıs-4 Haziran Antalya-Adana Turu (5.-6. gün) SON - BisikletForum

• Beğen
Tepkiler: Berk Öncü

oktay3833

Daimi Üye
Tepki
261
İsim
oktay
Hocam buralarda çok sicak var bence sabahlari dinlenin aksamlari sürün

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
888
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
five turlarınız harika tam aradığım şey çok teşekkür ederim.
oktay3833 planımız sabah namazından sonra sabah 5-9 arası 4 saat pedallamak ulaştığımız yerde dinlenmek , yatmak :D sonra kamp kuracağımız yere doğru ikindi saat 4 ile 8 arası pedallamak yani toplam her gün 8 saat düşünüyoruz , gün için de dinlenelim diyoruz sizce uygun olurmu ?
Osman Kıtay Osman abi tavsiyen için teşekkürler.
Sinan H. cevabınız için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: five

gungor

Üye
Tepki
8
İsim
ömer
Bisiklet
Whistle
hocam bende osmaniyede ikamet ediyorum.
gittiğiniz güzergahı ben eylül ayının başında pedallamayı düşünüyorum. umarım iyi ve sorunsuz bir yolculuk olur tekerine taş değmesin iyi yolculuklar.

-Ertuğrul

Aktif Üye
Tepki
155
Hocam merhabalar. Bu güzergahı (Adana-Antalya) geçen hafta turladım. Zaman sorununuz varsa 3. günü ikiye bölüp 5 ve 6. günleri birleştirseniz daha iyi olur. Kızkalesi-Anamur arası aşırı sert rampalar var. Bu sıcaklarda sizi zorlayabilir. Şahsi kanaatim; 3. günün akşamı Soğuksu Koyu'nda(Aydıncık'tan 5 km sonra çok sakin bir yer:harika:) kamp atın, oranın serin suyu ve havasında iyi bir dinlenin. Bütün yorgunluğunuzu alır. 5. ve 6. günlerde trafik ve sıkıcı yollar turdan o güne kadar aldığınız zevki vermeyecektir. O nedenle geçebiliyorsanız bu arayı 1 günde geçip Antalya'ya varmaya gayret edin. Şimdiden kazasız belasız hayırlı yolculuklar.:)

Yukarı Alt