ortalama sürat(yol)

Tepki
4
merhaba, ben Gaziemir de oturuyorum ve mecburen kısa ve menderes civarı turluyorum. Bilirsiniz, bu bölgede rüzgar hiç eksik olmaz. genelde 24-25kmh
ortalaması (kısa, orta mesafeler- solo) tutturabiliyorum. Bu taraflarda dolaşan ve benim gibi amatör, hafta sonu bisikletçilerinin durumu acaba nedir.
iyi turlar....

Scudo

Levent Temiz

Daimi Üye
Tepki
96
16 km lik veya daha fazla şehiriçi sakin turlarımın ortalaması.bisikletim yeni çok sık binemiyorum 28 cant şehir bisikleti.:) km saatini alalı 90 km oldu ..
saygılar..

• Beğen
Tepkiler: theroadrunner

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
25 km'de 24-25 km/s ortalama ile gidiyorum 15. km civarında 1-2 dakika durup soluklanmam gerekiyo km saatleri ortalamayı durulan zamanı çıkartarak hesaplamıyolar mı genelde?

• Beğen
Tepkiler: Fatih Ertörün

bulent40

Daimi Üye
Tepki
714
@theroadrunner

bir ara mtb ile ilgili olarak benzer bir başlık açılmıştı. sonunda çöp kamyonunun
koridorunda bilmem kaç bastım'a varmıştı olay... ben seni geçerimler, hakarete yakın ifadeler, banlanmalar... ilk yazan kötü niyetli miydi? hayır; sonrakiler? yine hayır...ama sonuç husumetler, kırgınlıklar...

demem o ki, bu konular kimseye fayda sağlamaz, kimseyi bilgilendirmez, geliştirmez...
ana başlık belirli, yol bisikleti: yani tekniği, tarihçesi, antremanı, mekaniği, beslenmesi vb ...

lütfen, ama lütfen konuları dağıtmayalım, mustafa abi'ni deyimiyle elit olsun bu bölüm... çok isteniyorsa, yazılmadan durulamıyorsa bu tür alt başlıklar forum kafe'de açılabilir...ha, bu kafe'yi küçümseme de değildir, yanlış anlaşılmasın.

hep birlikte gelişme dileğiyle...

hknbykl

Daimi Üye
Tepki
269
biz de izmirde oturuyoruz ve kendimizi sıkmadan gezinti amaçlı turlarken 22-23 km/h yapıyoruz. yol ile antrenman yaparken 30 km/h civarı turluyoruz.

• Beğen

snoopist

Aktif Üye
Tepki
37
Abi ben yokuşu buldumu 65-70, düz yolda basabildiğim kadar, yokuşu çıkarken eğime bağlı ama çok fena yoruluyorum. temposuz sürdüğüm için ama bence konunun cevabı olarak 30 km

• Beğen

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Bol bol antreman yapmak ile ortalama hız zamanla yükselecektir.Tabi biziklet üstünde duruş şeklimize dikkat etmek gerekir.

• Beğen

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Antrenman defterimi karıştırdım da en formda olduğum antrenman günündeki bilgiler aşağıdaki gibidir. (43.Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu milli takımda koşmak için idman yaptığım günlerden.)

Tarih :12.05.2007 Cumartesi
Bisiklet :Yol bisikleti
km :120,0km
ortalama hız :30,84km/h
süre :3,53dk
ortalama nabız : 135
max nabız : 159
Kcal :2356
Antrenmanın içeriği:normal
kg:70.1 (şimdiki kilom ise 76.6 :( :D)