Ortalama bir bisikletçinin evinde bulunması gereken kültür öğeleri

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Livestrong bileklik

''Yaşama Çevrilen Pedal'' kitabı (Her Saniye Değerlidir de olur farketmez.)

Bisikletile ilgili bileklik yada kolye

TDF tişörtü

küçük bir bisiklet maketi

dekor amaçlı asılmış kaliper

fazladan 1 bisiklet

matara koleksiyonu.......

Arkadaşlar birazcık da gülelim :) ilk aklıma gelenleri yazdım, gerisi sizden olsun.

Scudo

Serkan Yalnız

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Serkan Yalnız
Bisiklet
Cube
Bende aklıma gelenlerden ekleyeyim.

Mesela duvarımızda bisiklet tarihindeki unutulmaz anlardan bazılarının posterleri olabilir:) Ya da büyükçe bi yarış takvimi hazırlayıp bastırılabilir, bu da çok iddialı durur^^ Bir de aramızda kalsın, ben chain reaction cycles'ın logosunu da duvarıma asmayı düşünüyorum =)

Ayrıca güzelce çerçevelenip duvara asılmış, masamızın üstüne konmuş bisikletli fotoğraflarımız da olmalı, bence çok hoş bir fikir:)

Yaşama Çevrilen Pedal'ın yanına birkaç kitap daha ekleyip ufak bir raf oluşturulabilir, birçok kitap var spor ve sporcularla ilgili, antreman teknikleri ile ilgili vs. İrili ufaklı kataloglarla da zenginleştirilebilir hem, bende bayağı bi biriktiler mesela..

Bunların dışında bisikletin kültür boyutu ile ilgili olmayan şeyler de var etrafımızda fazlasıyla. Kültür öğesi olarak sayamayacağım vites kabloları, boy boy allen anahtarlar, tornavidalar, yama parçaları, iç lastikler, çamurlu suluklar gibi parçalar masamın üstünü tamamen kaplamış durumdalar şu an, bunlardan da kurtulmak iyi olacaktır, bizim için farketmiyor olsa da, insanlara itici geliyorlar:)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Ali abi ilk saydıklarından 6 tanesi var bende :) Bir tek TDF T-shirt'ü eksik ve duvara asılmış kaliper yerine kadro var :) odamda. Bende matara koleksiyonunun yanında birde yağ koleksiyonu var :) Çeşit çeşit marka marka yağlar var komidinin üzerinde..
Bunun dışında orta boy bir bisiklet(özellikle güzel bir yarış anı) posteri de güzel olabilir.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende hiç biri yok. :(

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Babadan kalma Roadstar classic
Ve tabiki
YUMURTA
...

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
Bisiklet anahtarlığı da unutmayalım ;)

@d.berkay

Berkay,yağları komidinin üzerinde kolonya ve kremle karıştırma sakın :) Gerçi has bisikletçi adama dokunmaz :D

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
@Ali AKTAŞ

Hocam düşündümde gerçekten saydıklarınızın çoğu benim evimde var ve bunu siz yazınca farkına vardım bende her bisiklet tutkunuyla aynı odayı paylaşıyormuşum meğer.

fazladan 2 bisiklet

matara koleksiyonu 3 adet

''Yaşama Çevrilen Pedal''

gardolap kapaklarına asılmış bisiklet fotoğrafları

gardolap içinde aslımış formalar ve taytlar

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

elfaruki

Daimi Üye
Tepki
222
-yaşama çevrilen pedal
-Livestrong bileklik ve fox kolye
-duvarımda asılı olan madalyalarım
-çanramda asılı dura-ace zincir ucuna 15T lik tek yaprak
-yatağımda yüzlerce bisikletle ilgili sticker
-bilgisayar ve çalışma masamda arka vites,pedal,puller,powerbar,çakı alyan vs...
daha göremediklerim var herhalde =)

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner