Orta Yollu Arazi İçin Dış Lastik Önerisi

Alper Onur ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
79
Merhabalar;

Arazi için dış lastik önerilerinizi bekliyorum. Ürün fiyatı çift olarak en fazla 100TL olursa sevinirim.

Scudo

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
@Orhan Atilgan

Smart sam tam olarak arazi lastiği değil ki?
100 lira bütçeniz varsa bir gezinin derim.. Erdoğanlardada pek çok seçenek mevcut

• Beğen
Tepkiler: Alper Onur ARSLAN

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
Alper benle irtibata geç bende 3 tane lastik var.
1. mıchelın wıld racer 2.0 (schwalbe nobb nic kullandım onun kadar yol tutuşu iyi )
2. Kenda nevegal dişli arazi lastiği var
3. Schvalbe nobb nic 1.80 var

• Beğen

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Schwalbe Smart Sam ve Black Jack, sık orta dişler ve bunun sonucu olan düşük
dönme direnci ile, hem asfalt, hem toprak yolda kullananlar için güzel bir lastik.
Arazide ise ağır olmayan; kuru ve sert zeminde kullanılabilirler.

Arazi için benim tercihim Little Albert, çekiş ve frenleme olsun, ıslak
zemin performansı olsun arazi için daha ideal. Continental Explorer, Maxis İgnitor'a
yakın performansı olan, daha ucuz bir alternatif.

• Beğen

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Çok sert kullanmıyorsan, yarış falan düşünmüyorsan (hoş yarış düşünüyorsan zaten biraz paraya kıyman gerekir:)), dağ başında lastiğim patlamasın diyorsan Black Jack. Smart sam alacaksan double defans olanı tercih etmeni öneririm. Diğerlerinden 100-150 gr kadar daha ağırdır. Black Jack de 750-800 gr tutar tanesi. Bu arada şimdi kntrol ettim Smart Sam fiatı da pek ucuz sayılmaz. Erdoğanlarda 57 Euro.

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Konuya yeni bir ekleme yapayım:) Bu hafta bir çift Noby nic aldım. Eski lastiklerim black jack ti. 10 km lik bir tur sonrası patladı. Şansızlık belki ama Black Jack le 1 yıldır bir kere patlama olmadı. Tamam noby nic virajlarda daha iyidir. Yol tutuşu daha sağlamdır vs vs ama çevrede tura çıkarken yolda kalırmıyım diye korkun olmasın istiyorsan kesinlikle Black Jack. Bu arada noby nic düşünürsen elmde çok az kullanılmış (10km) bir çift var, uygun bir şey yaparım:))