Orta göbek sıkmak olmazsa sökmek ve temizlemek?

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar herkese selam.

Bisiklet Salcano NG650 V26 2013 model.

Bisiklet 2 aylık. Orta göbekten bisiklet üzerinde değilken bile elle ileri veya geri çevirdiğimde içeriden lıkır lukur sesler geliyor.
Bisikletçiye götürdüm. Tornavida ucunu orta göbek vidalarında bulunan girintilere dayadı çekiçle biraz vurarak sıkmaya çalıştı. Ses biraz azaldı fakat hala geliyor.

Bu dişliyi sıkmak için pedalı ve aynakolu sökmek gerekir mi?

Bu ortagöbek dişlisini sıkmak için nasıl bir aletim olması gerekir?

Söküp gress yağı falan sürmek istiyorum bilyalarda bir dağılma-çatlama falan varmı diye bakmak istiyorum ama toplamak çok mu zor olur (ilk defa açacağım)

İlk etapta sadece sıkmayı deneyeceğim. Sorun çözülmezse açıp yağlamayı düşünüyorum. Dediğim gibi özel bir alet gerekli mi orta göbeği sıkmak için...

Scudo

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
Ayrıca bisiklete uygun yeni bir göbek almak istersem hangi özelliklerine bakarak araştırma yapmam gerekiyor. Boyu kalınlığı tipi vs...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
orta göbeği kendi başınıza halletmeniz biraz zor çünki gerekli alet edevatlar olmazsa sonuç hüsran olabilir. İyi sıkamazsanız birgün yolda giderken tak diye pedal çıkıverir yerinden. Onun iyi sıkılmış ve bana göre hiç ses gelmiyor olması lazım. Bildiğiniz başka bir bisikletçi varsa ona götürün ve tamamen sağlam hale gelene kadar onarmasını söyleyin yaptırırken de başında durun. Üstelik bisikletiniz daha iki aylık belki yeni olduğu içindir ilerleyen zamanlarda daha belli olacaktır.

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
orta göbeği sökmek için gerekli olan alet/aletler ile ilgili link verebilir misiniz acaba?