Orta göbek değişimi

GokhanRs1

Üye
Tepki
1
İsim
Gökhan Rs
20150930_183158.jpg 20150930_183250.jpg 20150930_183158.jpg
S.a bu tip orta göbekler nasıl sökülür acaba yani octalink gibi lokma takıp sökülmüo galiba birde göbeğin ortamil uzunluğu 12.8--13 cm gibi gelio buna uygun sökme aparatı ve orta göbek önerileriniz varsa sevinirim (orta göbek önerecek olursanız yeni orta göbek için takma -sökme aparatı öneriniz varsa güzel olur teşekkürler)

Scudo

Kolaz

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer

Arkadaşlar bisikletim yukarıda resmini eklediğim bisikletin aynısıdır sadece benim bisikletimin rengi mavi. Konumuza gelecek olursak bisikletimin ayna kol dişlisi sekiz çiziyor orta göbeğin milinden şüpheleniyorum onun için hem orta göbeği hemde ayna kolu değiştircem sorum ise benim bisikletimin orta göbeği büyük ihtimal bilyalı milli orta göbeklerden ben bu bisiklete shimano Bb un-26 orta göbek alsam bisikletime uyarmı

rcpcxmak55

Üye
Tepki
0
İsim
Recep
Bisiklet
Bianchi
merhaba abilerim ablalarım kardeşlerim
bende bianchi rcx120 var 1 senedir tık demedi fakat şimdi pedal zorlanınca arka teker sola doğru yalpalıyor ve maşaya çarpıyor. pedal çevirmeyince veya vites 1 deyken sıkıntı yok pedal zorlanınca sıkıntı oluşuyor
arkadaşlarım göbeğini ortalayamamışsın dedi youtuber bi abimiz ise sorun arka göbekde dedi sıkıntıyı nasıl çözerim akordu bozuk değil bisikletin

Tepki
0
Bodrumda yatan 10+ yıl önce alınmış bir bisiklet var, kadrosu iyi durumda ama geri kalan her şey berbat halde. Orta göbek oynuyor, oynadığı için ön aktarıcıyı yamultmuş. Vitesler, fren pabucu bozuk (sürülüyor ama hasarlı, yorucu ve sesli bir sürüş oluyor. Bisikletçiye götürdüm bana çok fazla bir ücret söyledi onu takacağız, bu değişecek, orta göbek gitmiş dedi. 40-35-50 diye gitti bu iş. 2. bir tamirciye de sorduğumda daha fazlasını duydum sonra kendim bisikleti komple baştan tasarlayıp toplamaya karar verdim. Sordum bisikletçilere ayna kol sökme anahtarı bulamadım hepsi ağzını burnunu eğiyor sorunca nedense :koptum:.. Çok usta olmasam da elim tamir işlerine yatkın. Baktım az çok sabit olan kare millerden değil, bilyalı olduğunu düşünüyorum orta göbek sökme anahtarına da gerek yok gibi gözüküyor. Söküp bilyaları çıkarıp yenisini gres yağı vurup takmak gibi bir işlem sadece değil mi? bilenlere sormak istediğim bu sadece.

Ve..
Bisikleti baştan yaratacağım, ayna kol anahtarı elime ulaşsın sökeceğim sonra zımparalama, astar, boyama, vernik, marka stickerleri olarak hedeflediğim kadro projem bittikten sonra shimano vites, ve ön aktarıcı takacağım. Lastikleri değiştirdim. Gidon da paslanmış rahat ve güzel. Pasını matkabın ucuna aparatını takıp temizlemeyi düşünüyorum. Bakalım ne olacak. 5-10 km spor salona gidip geleceğim bir bisiklet istediğim için benim için yeterli olacak. :harika: Maksat hobi gibi uğraşmak ve güzel görüntü oluşturmak.

ferdi5700

Üye
Tepki
4
İsim
Ferdi Mert Çubukcu
Bisiklet
Ümit
Merhaba,bisikletimin pedal,orta göbek mili ve bilyesini değiştirmek istiyorum ama dişli tarafındaki orta göbek bilyesinin oturduğu vidayı sökemiyorum anahtar denedim olmadı,çekiç murç denedim olmadı,spiral denedim olmadı sizden ricam yardım eder misiniz?
197988

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
keşke önceden bol bol WD 40 söküp biraz pas ve kirin çözülmesini bekleseydiniz vidanın canına okumuşsunuz

• Beğen
Tepkiler: ByRe4L

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Ters diştir ne tarafa zorluyorsunuz açmak için?

Öyle hale getirmişsin ki tutup çevirilecek bir tarafı kalmamış.Bence bir atölyeden yardım al öyle görünüyor ki bu yıkım kadroya kadar gidecek bu şekilde.

• Beğen
Tepkiler: ByRe4L

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
80
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Keşke olmayınca zormalayip bilen birine goturseydin

ferdi5700

Üye
Tepki
4
İsim
Ferdi Mert Çubukcu
Bisiklet
Ümit
@OmerKa

Saat yönü tersine çeviriyorum

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ferdi5700
Eğer elin alışkın ise al jet taşını kes gitsin yan taraftan

ferdi5700

Üye
Tepki
4
İsim
Ferdi Mert Çubukcu
Bisiklet
Ümit
@CeRKeZ
Jet taşı derken? anlamadım tamamını kessem vidanın dişi yuvada kalır o zaman daha zorlaşmaz mı iş?

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
80
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ferdi5700
Hocam uyma sen ona ? denilen gibi WD 40 sık yağlayıcı pas sökücü kayganlastiri sık pasını al güzelce ters diş de olabilir kontrol et olmazsa bisikletçiye götürürsün zira böyle devam edersen kadronun değişmesi gerekecektir

• Hahaha
Tepkiler: CeRKeZ

ferdi5700

Üye
Tepki
4
İsim
Ferdi Mert Çubukcu
Bisiklet
Ümit
@ByRe4L
Teşekkür ederim dediklerinizi yarın yapacağım iyi geceler

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
80
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ferdi5700
İyi geceler 60 TL gibi ücretler bisikletinizden ve caninizdan kıymetli değildir sonuçta canınızı bisiklete emanet ediyorsunuz

ferdi5700

Üye
Tepki
4
İsim
Ferdi Mert Çubukcu
Bisiklet
Ümit
@ByRe4L
60 lira olan nedir?

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
80
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ferdi5700
Sembolik yazdım

Tepki
97
İsim
Adnan Aydınoğlu
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
wd40 ile işi çözemezsen demirciye götür bence. Alet edavatla kolayca açarlar. Ben öyle yapmıştım. Ama yiv yuvaların zarar görmemiştir umarım

ferdi5700

Üye
Tepki
4
İsim
Ferdi Mert Çubukcu
Bisiklet
Ümit
@Pisiklet Süren Adam
Teşekkürler bugün öğlen gibi uğraşacağım bisikletle

ferdi5700

Üye
Tepki
4
İsim
Ferdi Mert Çubukcu
Bisiklet
Ümit
Sorun demircide çözülmüştür fikir sunan herkese teşekkür ederim...
198051

• Beğen
Tepkiler: ByRe4L ve gok