orta göbek çıtırtı yapıyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar orta göbekte çıtırtı vardı bisikletçiye görtürdüm orta göbeğin sol tarafı kırılmış dedi ve değiştirdi.şuan kaset orta göbek kullanıyorum .dün değiştirmemem rağmen hata çıtırtı kesilmedi.acaba nedeni ne olabilir.birde sol taraftaki krank oynama yapıyor ondan kaynaklanıyor olabilirmi.bu sorunu nasıl çözerim...

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence sen düzgün bir bisikletçiye gitmelisin. Bahsettiğin bisikletçi orta göbeğin sol tarafı kırık diye değiştirdiyse aynakol ve krankı çok güzel sıkmış olması gerekiyor. Senin sol krank oynuyorsa demekki iyi sıkmadı. Çünkü bu kadar kısa sürede hemen gevşemez. Birde göbeği değiştirirken, yatağa bolca gres yağı uyguladı mı? Bence sen yaptırdığın yere geri götür ve durumu izah et. Şimdiden geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet ERTAN

hypromellose

Aktif Üye
Tepki
431
bende aynı sorunla bayaa uğraşmıştım, hatta sağ pedala sağlam yüklendiğimde (yere paralel iken) bu ses çıkıyordu. göbeği söktüm temizledim bilyaları falan gresledim kesilmedi, sıfır göbekle denedim kesilmedi, sıfır aynakolla denedim kesilmedi, en sonunda hollowtch II ile kesebildim sesi, hala o sesin nerden geldiğini kestirebilmiş değilim. :rolleyes: :rolleyes:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şimdi gidip bi baktıratım servise cevaplar için teşekkürler....

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hypromellose

Sen herşeyi değiştirmişsin. Belkide pedallar gevşekti. Pedalları söküp yeni hollowtc II göbeğe monte ederken iyi sıktığın için ses kesilmiş olabilir. Çünkü bu problem hollowtc II göbektede kesilmemiş olsaydı, sele borusundan, seleden vaya başka biryerden olabilir diyecektim ama çok ilginç.

hypromellose

Aktif Üye
Tepki
431
@soneryen

yok yok pedallarıda kontrol etmiştim, kafayı yiyecektim o günlerde, gece rüyalarıma giriyodu :boese157: tüylerim diken diken oldu valla aynı sorunla başkasının karşılaştığını duyduğumda! Gürkankas a kolay gelsin. İnşallah en kısa ve en kolay şekilde halledersin...

Tepki
29
merhaba arkadaşım aynı dert bendede vardı eyer kullandiğin bisiklet mtb ise göbeklerin içine çabuk kum doluyor kum yağı emer ve sesyapar bunu için orta göbeği deyiştirmelisin ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
göbek daha dün değişti :eek en iyisi yarın servisten 2 paket gres alacam göbeği iyice temizleyip gresleycem ama hangi gresten kullanmalıyım acaba.bildiğim kadarıyla bir çok türü var gres yağının...

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
bendede geliyor o lanet sesden ya her pedala yüklendiğimde,bi ara gitmişti ben hiç bişey yapmadan sonra tekrar başladı..

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@gurkankas

SHELL akaryakıt istasyonlarında satılan SHELL Alvania RL 2 marka gress yağı çok kaliteli. 130 derece sıcaklığa kadar da dayanıyor. Ayrıca yüksek devir ve
ağır yüklere karşı da dayanıklı. Bence bu gresi kullan. Arızan ortadan kalkmazsa SHIMANO BB UN 26 marka kapalı orta göbek al. Bu göbek sızdırmaz kartuşa sahip olduğu için içindeki gres dışarı çıkmıyor ve içerisine toz parçacıklarını da almıyor. İçerine toz parçacıklarını almayan bir göbek de haliyle daha dayanıklı olacaktır çünkü göbek gresinin en büyük düşmanı tozla temas etmesidir.Bu göbeğin sürtünme kuvveti de az olduğu için pedalin eskisine göre daha kolay dönecektir ve biskletin daha çabuk hızlanacaktır. Böylece daha az yorulacaksın. Bu orta göbek Erdoğanlar bisiklette var. Fiyatı 14 YTL.
İYİ PEDALLER.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Semih Temiz

açıklayıcı cevap için çok teşekkürler.bize en yakın SHELL istasyonu balıkesir dışında ama olsun antreman olur :D