Orta amortisörü nasıl kilitlerim

Tepki
1
Bisiklet
Beldeyama
Merhaba erkadaşlar bisikletim bianchi montana d 26 arka amortisör yolda giderken beni çok yavaşlatıyor arka amortisörü nasıl kilitlerim yardım edin lütfen (link)

Scudo
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bildiğim kadarıyla o amortisörler kitlenmiyor ne yazıkki. ama burdaki tecrübeli arkadaşların senin sorununu çözmeye çalışacaklarından eminim. kolay gelsin iyi forumlar.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@batuhan yılmaz

ah beaa o Ümit bisikletten ben de almıştım bir zamanlar yahu...Kendime nasıl da eziyet etmişim :( yormuşum kendimi

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Evet arka amortisör sadece sizi yorar. Heleki yokuş çıkıyorsanız. Ama bende çevrilerek kilitleniyor diye biliyorum. Veya sertlik ayarlanabiliyordu sanırım. Bu arada o ortadaki amortisörlerinde çeşit çeşit olanları var. Esneme mesafeleri farklı olanlar var.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bu amortisör fiziken tam olarak kapatılamaz, ama en az çalışma kapasitesine getirebilmen için vidayı çevirdiğinde yayın boyu kısalmalı, bu da muhtemelen saat yönünün tersine çevirdiğinde gerçekleşecektir.

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Benim eski bisiklette yayı çevirerek sertliği ayarlayabiliyordum ama ne tarafa çevirdiğini hatırlamıyorum yayın boyu kısalacak şekilde çevriliyordu.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ne yazikki o amortisör kilitlenmiyor, sadece ertugrulun dedigi gibi sertlestire bilirsin, bunuda üzerindeki vidayi sonuna kadar cevirmelisin ama ne derece saglikli ve faydali olur bilemem.
Eger bisikletini cok seviyorsan ve kullanmaya devam etmek istiyorsan birtane havali ve kilitli amortisör ile masa almani tavsiye ederim. Üzerindeki amortisör zaten kusura bakma ama hic bir ise yaramayan bir alet. Senin amortisörün 150mm olan bir amortisördür ve baska amortisör de takamasin.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Tamamen iptal etmek istiyorsan arkadaşların dediği gibi ayarını sıkarak amotisörü sertleştirebilirsin yada o çapta ve boyda bir demir boruyu amotisörü çıkarıp yerine koyabilirsin. Ama yok uğraşmam diyorsan başka bir tavsiye satıp üzerine biraz daha ekleyip farklı bir model alabilirsin.Sen nasıl kilitlenir demişsin ama artık kusura bakma biraz fazla lakırtı oldu :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Amortisörün yerine sabit bir demir takilmaz, takilirsa kadro fotografdaki isarteledigim yerden kirila birlir, kirilmasa bile kadro icin saglikli olmaz cünkü o oynyk yer kadroya sabit bir yer degil.

http://s1.directupload.net/images/140515/ez6t7vys.jpg

En büyük hata bu bisikleti almak olmus, cift süspansiyonlu bir bisiklet alinacaksa hakiki bir fullye 4000-5000Tl verilip alinmalidir. Ha o kadar param yok deniliyorsa ozaman böyle bir seyin yerine hardtail alinmasi gerikiyor.
Bu is öyle onu yap bunu yap demeyle olmaz, arkadasin yapacagi tek sey, havali ve kilitli 150mm'lik bir amortisör almak olcak aksi taktir de su anki durumlara katlanacak.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
Tepki
1
Bisiklet
Beldeyama
Çevirmeyi denedim ama fazla sıkı.Bisikletçiye götürsem yaparmı veya herhangi ücret istermi yada onun sıkma aparatı nasıl bişey