Örnek bir alışveriş...

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Merhabalar herkese. Sürekli internet ortamından gerek Türkiye gerekse, Yurdışı anlamında alışveriş yapan birisi olaraktan bu tarz internet alışverişlerinde tereddütleri olan arkadaşlar için örnek bir alışveriş örneğide ben vereyim istedim. 10 Eylül Tarihinde "Kadir Kamacı" arkadaşımızdan Dura Ace ön-arka fren ve orta göbek aldım. Hiç bir sorun, ya da en ufak bir problem dahi olmadı. Sadece kargonun bir takım aksaklığı dışında tabi. O da zaten zaman zaman alışveriş yapan herkesin başına bir kereliğede mahsus olsa gelmiştir. Her neyse tüm bunlara karşılık Kadir ile zaman zaman sohbet etme şansımız oldu telefonda. Bu süre zarfında da kendisi saolsun yardımlarını eksik etmedi. Hatta kendisinden ek olarak arka aktarıcıda almak istedim fakat kendisi bunu ve quick relaise'leri hediye etti. Bu konudada biraz mahçup olmadım değil hani. Asıl aslında herşey burada başlıyor, kargom dün geldi elime. Geldi ama bu nasıl bir ambalaj, nasıl sarıp sarmalamak? Bu kadar özeni, üst üste paketlemeyi sıfır bir üründe bile görmedim. Naylon üzerine havalı kağıt, havalı kağıt üzerine havlu, havlu üzerine bez, bez üzerine tekrar naylon ve havalı kağıt. Kısacası herşeyden öte bir malı satmaktan öte, ne kadar alıcıya ulaşana kadar ürünün önem taşıdığını bir kez daha Kadir arkadaşımızdan görmüş oldum. Yani demek istediğim, bu gibi ikili internet alışverişlerinde bu gibi özenli ve ilgili alışverişlerde bulunmak insanı daha bir memnun ettiriyor. Ha arkadaşlar bir zamanımda 2000 TL gibi bir paramda dolandırılmadı değil ama bu gibi güven verici ilgili arkadaşlarımızda yok değil. Bu yüzden bu gibi alışverişlerin daima sizinle olmasını dilerim.

Kadir Kamacı arkadaşımızada ayrıca teşekkür ederim.

Scudo

KMCPro

Forum Bağımlısı
Tepki
311
İsim
Kadir KAMACI
Bisiklet
Diğer
Teşekkür ederim doğukancım dediğim gibi ben genelde kargolarımda bu aralar gecikme yapıyorum senin gecikme sebebin sel afeti nedeni ile bu kısımın kullanılamaz hale gelmesiydi birde 2 dükkan sahibi olunca ve 2 sini birden tadilata sokunca genel anlamda paketlemeyi yapabiliyorum yalnız ürünü teslim edemiyorum biri ile göndermek durumunda kalıyorum insanlar tabiyki urun eline zamanında ulasmayınca tereddüte düşme konusunda haklıdır ama biz zamanını aldığımız insanları mutlak ödüllendirmek durumunda hissederiz kendimizi ..Hayırlı forumlar...

baris dağ

Daimi Üye
Tepki
35
kadir beyi tanırım henüz bir alışverişimiz olmadı ama güven veren biri....

• Beğen
Tepkiler: KMCPro

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
forum dostları ikinci el ilanlardan alış veriş yapığım ve bana alış verişimde en ufak bir sorun dahi çıkarmayan üyeleri listelemek istedim
Apdullah güngör
Berke öztürkmen
Cem tecimer
Cihat özyurt
Reha genç
Rahmi türen
Recep topal
Mehmet aktaş
Murat ırmak
Murat han
Kustomizer İLYAS ŞANLI
Sedat yukarıçukur
Şener incesu
Yiğit kara

daha hatırlayamadıklarımda var hepsine teker teker teşekkürler :)

Soner Sarihan
Hasan Çağri
emre ersoy
Kadir Yılmaz
Aydın us

güvenerek alışveriş yaptım sattıkları ürünlerin fazlası var eksiği yok hepsine ayrı ayrı teşekkürler

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Merhaba forum dostları

Ne kadar sorunlu insanlarda olsa bu Dünya'da, iyi insanlarda yaşıyor.Yaptığım alışverişlerde bana güven veren ve parayı ön planda tutmayan insanları forumda teşhir edeceğim.Forumda iyi yürekli insanların bilinebilirliğini artırmak için.

Veysel Bey "Veysel KOYUNCU"
Özgür Bey "Ozzgurr"

Kendilerine teşekkürü borç bilirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Özgür Bey ile alışverişim olmadı fakat kendisinin ne kadar dürüst ve seviyeli bir kişilik olduğunu görmek için, alışverişe de ihtiyacım olmadı. Forumda kalan birkaç bilgili, saygın üyeden biri olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle ben de belirtmiş oldum.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Bugün Mustafa İlişe isimli arkadaşımızdan roswheel çantasını satın aldım.
Çantanın çok güzel dediği gibi sıfır ayarında olması bir yana, telefon ile ulaşamadım ve buluşmaya gidip te alamadım diye
taa yenibosna dan Kadıköy e kendisi getirdi çantayı.

Jesti için kendisine teşekkür ediyor ve tanıştığımıza memnun olduğumu belirtmek istiyorum.

Fatih Toraman

Forum Demirbaşı
Tepki
744
İsim
Fatih
Bisiklet
Amoeba
Mehmet LEVENT abime karşılık beklemeksizin gönderdiği hediyeler için teşekkürü borç bilirim...

B.Konak

Üye
Tepki
94
Bisiklet
Trek
Genç dostum Arif Sami ' ye göndermiş olduğu prowell kask için teşekkür ederim.
Gayet temiz kullanılmış bir üründü. Bende beğenerek kullanmaya devam ediyorum.
Hızlı gönderimi ve ilgi alakası için tekrar teşekkür ederim.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Şans eseri bu başlığa denk gelip bir de içinde kendisine rastlamışken ben de ahmetcan44'e teşekkür etmezsem olmaz şimdi. :)

Kendisinin sahip olduğu bir ürün hakkında bilgi almak için kendisini rahatsız ettiğimde, alternatif bir ürün almayı planladığını ve bunu yaparsa elindekini satacağını söylemesi, bu muhabbetlerin bulunduğu mesajları dalgınlıkla silmesi sonucu sözünü çiğnememek adına forumda bana ulaşmaya çalışması, satış esnasında her türlü yönlendirme ve kolaylığı sağlaması, henüz kendi ürünü eline geçmemişken elindekini bana göndermesi ve bu yüzden ufak bir eksiklik yaşaması (bunun mahcubiyetini yaşıyorum aslında), ürünü anında kargoya vermesi, kargoladığı ürünün orjinal kutusu bulunmamasından dolayı ürüne zarar gelmemesi için ekstra önlemler alması hususunda kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. :)

• Beğen
Tepkiler: Aytac Y.

Hüseyin ŞAHİN

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
Hüseyin ŞAHİN
Bisiklet
Scott
Merhabalar forumda yeni sayılırım..
üst düzey parça almak sorumluluk ve cesaret ister..
bugüne kadar parça alırken tanıştığım ve çok memnun kaldığım üç kişinin adını yazmak istiyorum..
Ferhat KÖSE.. Tolga TUNCEL.. Aytaç KALYONCU..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Hüseyin yıllardır forumdan alışveriş yaparım tüm ilanlarıma aynen iade kabul yazarım çok şükür daha hiç memnuniyetsizlik yaşamadım(hem aldıklarımda hem sattıklarımda) her ilanım 3-5 günde satılır ama ilk defa bir kişi o da sen memnuniyet ilettin sonsuz teşekkürler :) (içimde uhdeydi yazdım :) ) bende bir liste yapacağım ama düşününce forumun yarısından alışveriş yaptım o yuzden sessiz kalıyorum :)

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
-Ali Bey "ALİ"

-Yoğunluğumdan dolayı eft çıkaramama rağmen kargoyu hemen çıkarmıştır.Güveninden,bir de gelen ürünün de temiz olmasından dolayı kendisine teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.396
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Ben de bu başlık altında Ferhat abiye (Ferhat Köse) tekrar teşekkür etmek istiyorum. Kendisi hiç üşenmeden vites konusundaki sorunumu çözmüştü, ayrıca işin mantığını ve tekniğini de anlatmıştı. Bu sayede artık kendi vites ayarlarımı kendim yapabiliyorum. Ayrıca Ferhat abiyi örnek alarak, eş-dosta da bisiklet konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya, bildiklerimi öğretmeye çalışıyorum.

Yine forumun 2. el bölümünden alışveriş yaptığım Taner Rona, Mehmet Levent ve Mevlüt Canbay'a da teşekkür etmek isterim. Taner'den bisiklet, Mehmet beyden kask, Mevlüt beyden de SPD pedal almıştım. Tüm bu alışverişlerim sorunsuz ve karşılıklı güven bazında gerçekleşti.

Küçük bir not: Mevlüt bey SPD pedalı gönderirken paketin içine kendi imalatı fıstık ezmesinden de koymuştu, afiyetle yedik :)

Saygılar

Aytac Y.

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Scott
Yaklaşık olarak 1.5 ay önce kendisinden km saati ve bisiklet kilidi aldığım Murat Özgül'e

Buluşma yerine zamanında geldiği,

Ürünleri satın aldığı fiyatları sitede belirttiği,

Kilidi benden başka talep edenler de olmasına karşın, ilk talep eden ben olduğumdan, haksızlık olmasını önlemek amacıyla benim adıma ayırdığı için teşekkür ederim.

Kendisinden Giro marka kask satın aldığım Burak Durukan'a,
ilgisinden ve bekletmeyişinden ötürü teşekkür ederim.
Kask bahsettiği gibi gayet temiz ve iyi durumda.
Teşekkürler Burak.

Kendisinden mont satın aldığım Mehmet Levent'e,
fiyat konusunda yapmış olduğu yardımdan, örnek bir paket gönderişinden, bekletmemesinden, montun kalitesi ve durumundan ötürü teşekkür etmek isterim.
Her zaman alışveriş yapabileceğiniz birisidir. Ben de her konuda kendisine yardıma açığım.
Tekrar teşekkürler Mehmet Bey.

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bende beni spor anlamında bisikletle tanıştıran, bisikletimi toplama aşamasında sonuna kadar destek olduğu, alacağım almayacağım her malzemenin analizinde, karşılaştığım her sorunda yanımda olduğu, kendisinden ve başka yerlerden satın aldığım malzemelerde bana sağladığı maddi desteklerden dolayı teknik bilgisine ve dostluğuna sonsuz güvendiğim konuyu açan Sayın Sertaç Ekici ye sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Murat Çömez abime ben de burdan teşekkür etmek istiyorum duyduğum kadarıyla bana küçük bir hediye göndericekmiş.Canım abim benim senin düşünmen yeter

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez