Orjinal Bianchi Aspid için parçalar Aranıyor...

okosaner

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Sanırım 1990 yılında almış olduğum Bianchi Aspid marka bisikletim için bazı parçalara ihtiyacım var. Tabi tam anlamıyla hangi parça sorunlu bilemiyorum ama ben yine de yazayım. 2. el veya bianchi yedek parça satan bir yer varsa bildirirseniz sevinirim. Ben yedek parça satan bir yer bulamadım.

Bianchi aspid bildiğiniz gibi shimano sis ile geliyor.

Gerekli Parçalar:

• Gidon
  • Gidon Boynu (L şeklinde Birleşik. Geçmeli boyun galiba. Gidon boğazı ve boynu ayrı ayrı olmayacak) (sanırım 22.2 çapında ben uygun boğaz bulamadım)
  • Zincir
  • Aynakol (Galiba dişlilerinde yamukluk var? Göbek sağlam gibi ama göbekle beraber de olabilir)
  • Jant (siyah - presslenmiş delikli olabilir mi acaba?) (ince sibop için)
  • İç Lastik (şamyel) (ince siboplu - otomobil sibobu gibi)
  • 1 Dış Lastik
  • Sele
  • Vites ve fren telleri
  • Bir de aldığımda arka göbekte büyük dişlinin arkasında (millere yakın) plastik bir koruma vardı. Güneşte kaldığı için un ufak oldu: D

Evet Bu parçaları nereden temin edebilirim. ya da 2. el var mı?
Shimano sis olmasa bile shimano olmaları tercihimdir. (bütün parçalar değil tabi aynakol gibi :D)

Teşekkürler...

Scudo

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Bana 2000model aspid sf maşa lazım!

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
bende gidon var 20 liraya veririm ilgilenirseniz

tayfun0029

Aktif Üye
Tepki
29
@okosaner

shimano sis derken bende çok eski modeli war!koldan dğil. arka vites değiştiğinde çıt çıt diğe ses çıkarıo kaçta olduğunu gösterio ön ise düz sarı renk slında komple vites takımı attırıcılar ve kollar:)6 ay kullandım sonra kaderlerine terk edildiler:Dmsn den fotolarını gösteririm ilgilenirsen özele mesaj at!

tayfun0029

Aktif Üye
Tepki
29
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
kardeş bunlarmı:D

okosaner

Üye
Tepki
0
Fotoğrafları göremiyorum.

Ayrıca bisikleti ayaklandırdım. Gidon boynunu bianchi den getirttirdeim. Eskisiyle aynı model bir gidon boynu geldi. Yanlız vites ayarlarında sorun var. Birde pedalı çevirip bıraktığımda arka dişli yukarı aşağı oynuyor. Hani arabalarda jantlar yamuksa nasıl yukarı aşağı oynar onun gibi. Bisikletçiye götürdüm. Arka dişlide sorun yok yenisini taksak da öyle oynar dedi. Acaba öylemi?

Vites ayarlarını deneyeceğim. Ama arka aktarıcının göbeği bozulmuş onu yapamayız dedi bir bisikletçi ne derece doğru bilemiyorum. Fotoğrafları tekrar görebilir miyim?

Teşekkürler.

tayfun0029

Aktif Üye
Tepki
29
bu arada istediğin dğer parçaları bulamadysan benden temin edebilirsin bisikletçimde hepsi war:D

okosaner

Üye
Tepki
0
Yardımın için teşekkürler. Ama parça sıkıntısı kalmadı sadece vites sorunu var. Bir de şöyle bir soru sorsam arka dişli düğünde göbek atar gibi oynuyor. Bisikletçi normal diyor ama vites değiştirirken zincir o oynama sebebiyle geçemiyor bence. Böyle oynama normal mi?

muratk

Üye
Tepki
3
Bende aspid'imi ayaklandırmaya çalışıyorum. Acaba şu 2-3 liralık siyah sprey boyalarla boyasam çokmu kötü olur? Çünkü kadro ve gidon çizik içinde. Az yuvarlanmamıştık çocukken o bisikletle :(

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
arka dişli(ruble) vidalı tip olan bisikletlerde oyle göbek atar gibi oynuyor. benim eski bir yol bisikletim var onda da öyle. kaset tiplerde bu yok ama o oynama olayinin da dert yarattiğini görmedim.

okosaner

Üye
Tepki
0
vidalı tip ve kaset tipi nasıl oluyor acaba? O zaman sorun arka aktarıcıda? O mu değişecek off..

okosaner

Üye
Tepki
0
muratk benimde çizikler vardı ama çok değil birde yapıştırmaları yarım yamalak. Yarısı çıkmış yarısı duruyor ama ellemedim boyasına olduğu gibi duruyor. Bisiklet güzel oldu birde şu vites sorunu hallolsa. Olmadı bi dişli ve aktarıcı bakacağım...

muratk

Üye
Tepki
3
Benimde ön fren pabucunu tutan parça (adı ne bilmiyorum) nın yayı bozulmuş. Alyen setim olmadığı için açamadım. Umarım düzeltebilirim yarın. Arka tekerde ön tekerde çok hafif sekiz çiziyor. Pedal göbeği hafif oynuyor. Başka sorunu yok bisikletin :)

Dediğin gibi yapıştırmalar hep sökülmüş yırtılmış, özellikle maşada çok çizik var düşmelerden dolayı.

fanatikcimbomlu

Forum Bağımlısı
Tepki
227
slm arkadaşım bende ıgne sibolu 2 çift scwhalbe ultra hafifi 130 gr lastıkler var fiyatı çifti 33 ytl istiyorum istersen tek tekde satarım daha sıfır kutusunda istersen ozel mesaj at :D

tayfun0029

Aktif Üye
Tepki
29
çok hafif olabilio fazlaysa arka jant akord ayarında,göbekte bi sorun olabilir.akort ayarıyla düzelir. veya değiştrirsin!

okosaner

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar şu anda bisikletimin bütün parça sorununu hallettim. Jant değişnce iğne siboplu olmadı. Çünkü onlar için jant bulamadım. Kalın sibop oldu napalım artık. Şu anda bisiklet iyi durumda bi ara resmini çekeceğim zaten.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

okosaner

Üye
Tepki
0
Bsikletimden görüntüleri Orjinal bianchi nasıl anlaşılır? başlığı altında verdim.

(link)