Orbisplus ve Milo 10 hakkında her ne duyduysanız lütfen aktarın!

ekinderen

Üye
Tepki
1
İsim
Ekin Deren
Bisiklet
Mosso
Merhabalar. Foruma yeni katıldım ve bu ilk açtığım konu, bu soruyu sorabilmek ve alacağım cevapları değerlendirip ikinci yoldaşımı edinebilmek için aranıza katıldım. Daha iyi ve seviyeli bir forumda bulamadım bisikletler için. Bisiklete yeni binmeye başladım ve bu ikinci alacağım bisiklet olacak. sınırlarını yeterince zorladığım ilk bisikletim olan Mosso 2670TB benim için çok iyi bir başlangıçtı fakat artık seviye arttırmak ve bisikletimin üzerinde her açıdan daha rahat hareket etmek istiyorum. Milo 10 ve ya bunun değerlerinde (4.500 tl civarı) başka bisiklet önerileri olan arkadaşlar, lütfen fikirlerinizi paylaşın! şimdiden teşekkürler.

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahsedilen bisiklete dair bir fikrim yok ancak 4500 tl gibi bir para verilecek madem, üzerinde en azından büyük bir marka'nın adı yer alsın diye düşünürdüm.Kendi kullandığım marka olan Lapierre'yi önerirdim ancak Türkiye'de sadece alt seviye mtb modelleri satılıyor.4500 TL'ye Cannondale Trail 2 var ancak o donanım'a o para çok.Diğer büyük markalar'ın bu bütçede olan mtb'lerini bilemiyorum ama sırf donanım iyi diye (Orbisplus'da iyi mi bilmiyorum bakmadım) o kadar para Orbisplus'a verilmez.Bence en azından.

ekinderen

Üye
Tepki
1
İsim
Ekin Deren
Bisiklet
Mosso
@HasanOnur15 donanım bilgim iyi olmamasına rağmen iyi bir şekilde araştırdım, düşündüğüm bisikletlerin üzerindeki parçaların fiyatlarını karşılaştırdım sıkça ve bahsettiğim bisiklet üzerindeki parçalar ile diğerlerinden sıyrılıyor. bütçe ayırsan bile ne yazık ki hiç bir şekilde rahat karar veremiyorsun. keşke marka ve model çeşitliliği yanında ayrıca doğru düzgün fiyatlar ile piyasaya sunulabilselerdi.
@Uptown Cyclist yanılıyorsam düzeltin fakat şu kısa süre içerisinde öğrendiğim kadarıyla tek önemli olan şey (elbette donanımlar ayrı bir yana) kadro üreticisi ve ürettiği o kadronun kalitesi. milo10 için duyduğum şey Kinesis diye bir firma üretiyormuş ve maliyeti fazlaymış. haliyle piyasaya yeni giren bu firmanın, bu modeline fiyat olarak yansımış. söylediğim gibi sadece parçaların fiyatlarını karşılaştırarak bir yere vardım bu bisiklet için, mesela üzerinde Easton jantlar, sele borusu, gidon, gidon boğazı mevcut. kalitesinden bir çok yerde bahsediliyordu.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ekinderen Dediğiniz parçalar kaliteli evet.Kinesis'i de duydum.Ancak maliyet ve kalite kısmına gelirsek, bir tarafta Cannondale bir tarafta sizin dediğiniz yani Orbis ya da Kinesis fark etmez.Türkiye'de yurtdışından kaliteli olan az marka var.Bunların arasında tek sevdiğini Cannondale yani Specialized, Trek ve Scott'a kıyaslandığı zaman en azından.O yüzden tercihimi Trail 2'den yana kullanırdım.Ha bi de şu var, daha sonra Cannondale aldım ama Lefty yok diye üzülür müsünüz? :D

ekinderen

Üye
Tepki
1
İsim
Ekin Deren
Bisiklet
Mosso
cannondale, specialized geçen cümleni anlayamadım. lefty'i araştırmıştım evet muhteşem bi mühendislik. isteyebilirim. çalışmaya devam :)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ekinderen
Yani diyorum ki, mesela amerikan markalar arasında benim tercihim Cannondale.Buyuk marka olarak önceliğim Cannondale olurdu mtb konusunda.Trail 2'ye bakardim yani :D

ekinderen

Üye
Tepki
1
İsim
Ekin Deren
Bisiklet
Mosso
@Uptown Cyclist değerlendireceğim, fena değilmiş. markanın kalitesi belli, fırsat oldukça donımlar yükseltilebilir. sağolasın.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Donanıma aldanmamak lazım. Önemli olan kadronun geometrisi ve size uygunluğu. O bütçe ile size tavsiyem scott scale serisi. Donanımı eşdeğer fiyatlardaki cannondale, trek ve specializede göre daha iyi, Kadro kalitesi aynıdır. Bende uzun araştırmalar full süspansiyonlulara gidip gelmeler sonucu scale 760 da karar kıldım. Size tavsiyem yarışmayacaksanız karbona aldanıp almayın. bütün yabancı bisiklet magazin sitelerini forumları bolca okudum geometrisi bana en uygun fiyatıda özelliklerine göre iyi olan scale 7 serisini buldum.
Buarada orbisplusın kadro ölçüleri açıları dahi yok piyasada. Daha önce sitelesine istek yapmıştım.

• Beğen
Tepkiler: ekinderen

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
kinesis büyük bir kadro üreticisi bildiğim kadarı ile.

bir arkadaş açı uygunluk deyip scale serisi tavsiye etmiş ama anlamadım nasl uygun olduğunu anladınız?

orbis yarışlara katılan kadrolar üretiyor. bana kalırsa dikkat etmeniz gereken satış sonrası nasıl davrandıkları. malın arkasındalar mı değiller mi. Gördük trek türkiyeyi de.....

ekinderen

Üye
Tepki
1
İsim
Ekin Deren
Bisiklet
Mosso
@ozansefer milo10 un kadrosu karbon değil aksine oldukça kaliteli bir alüminyum kadro imiş.

ekinderen

Üye
Tepki
1
İsim
Ekin Deren
Bisiklet
Mosso
Söyleyecek şeyleri olanları bekliyorum.

ekinderen

Üye
Tepki
1
İsim
Ekin Deren
Bisiklet
Mosso
Söyleyecek şeyleri olanları hala bekliyorum.:)

Hayrettin

Forum Demirbaşı
Tepki
662
İsim
Hayrettin
Bisiklet
Salcano
dostum bende orbisplus locura var. aldığım 4 5 hafta oluyo fiyat-performans açısından oldukça memnunum eminim sen de öyle olucaksındır :)

• Beğen
Tepkiler: ekinderen

ekinderen

Üye
Tepki
1
İsim
Ekin Deren
Bisiklet
Mosso
Teşekkür ederim sanırım vazgeçiyorum bu bisikletten :)

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Orbis Plus yerli bir marka fabrika Halkalı avcılar tarafinda.
Çok kalite bisikletleri de market bisikletleride var. Fabrikanın girişinde bir Showroomları var inanılmaz modelleri var niye pazar payları düşük diye düşünüyorsunuz. Ama fiyat maliyet döngüsünde altlarda kalıyorlar.