Optik cam takılabilen gözlük

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
858
merhaba , optik gözlük camı takılan bisiklet gözlüğü arıyorum . ama bulamadım, eğer bildikleriniz varsa paylaşabilirsiniz . forumda birçok kişi tarafından aranıyor bu tarz gözlükler . miyop olduğum gözlük bulamıyorum . 720 armour rider modelini buldum ama , mavi lens fiyatı 45 dolar , gözlük 65 dolar zaten :) paylaşımlarınızı bekliyorum .

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.773
Bisiklet
Specialized
Julbo nun var modelleri. Sadece Bisiklet için bir modeli vardı outdoorcularda bulabilirsin... %25 falan indirim var diye biliyorum içi dahil.

üstelik camları da çok kaliteli öyle plastik uyduruk cam değil ...

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
858
bilgisi olan yokmu arkadaşlar ? gözlüksüz zor oluyor .

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
806
Bisiklet
Sedona
neden numaralı güneş gözlüğü kullanmak istemiyorsunuz. gayet sağlıklı ve fiytları uygun ( eğer antirefle yada polarize kaplama istemyorsanız)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
806
Bisiklet
Sedona
isteyene bu konuda prof. biçimde yardımcı olabilirim.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
858
" 720 armour rider " tarzı gözlük arıyorum . görünüşü o şekil çerceve olmalı , yada oakley radar gibi çerceve .

Ali ATAY

Daimi Üye
Tepki
97
bahsettiğiniz modeller altı çerçevesiz ve optik camların kesilemiyeceği şekilde kıvrımlı hatları bulunduğu için o çerçevelere optik cam takmak mümkün değil. Camların alt kısmı oval bir şekilde gitse bile çerçevede misina olmadığı ve orjinal camların geçmeli olarak takıldığı için yapılan optik cam çerçeve üzerinde durmayacaktır. prof arkadaşımız bu konuda ne der bilmem ama :)
Dunlop güneş gözlüklerinin bir modeli hem spor hemde iç bölümünde dışardan bakıldığında görülmeyecek şekilde göz numaranıza göre yapılan ikinci bir cam yerleştiriliyor ve sanırım bu sizin işinizi görür fiyat olarak a 180-220 arasında olması lazım düşünürseniz yardımcı olurum

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
806
Bisiklet
Sedona
@Ali ATAY

kesinlikle söylediklerin doğru dostum... o modele cam kesilmez. yekpare olarak numaralı optik camı yapılamaz

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
806
Bisiklet
Sedona
illede opik cam aparati olmak zorunda mı ? numaralı lens takın veya daha önce de söyledim numaralı güneş gözlüğü yaptırın ki spor modellerde var piyasada cam takılabilen.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.098
numaralı güneş gözlüklerinde camlar boyanıyor. eğer boyanan camlar normalde UV filtreli ise sorun yok, değilse, işte o zaman zararı faydasından çok. o nedenle bu tipleri kullanmak bazı açılardan daha sağlıklı olabilir.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
806
Bisiklet
Sedona
@Mehmet Levent

eğer maliyetine katlanırsanız uv yapılır hatta polarize kaplama bile yapılabilir.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
806
Bisiklet
Sedona
@Murat Emre Atabek

o bantın kalınlığı göz önünde bulundurursak. 35derece sıcakta bisiklete binerken nasıl terletir orasıda tartışılır.

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
623
@Onur Kahraman

onur bulunca banada ulaştırda
bende alıyım bir adet
5.50 miyop
2.00 astigmat'lık var.

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki