Öneriniz ne olurdu?

cimeyil

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Merhaba,

Çoğunlukla şehir şartlarında kullanılacak mtb tarzında bir bisiklet almayı düşünüyorum. Kısacası yarı şehir, yarı mtb.
Bisiklet dünyasında olan bir arkadaş Scott sportster 50 modelini önerdi. Evet güzel bisiklet ama fiyat olarak yüksek.
Ben 700 liraya kadar ödeyebilirim. Yine bunun gibi ön tarafında süspansiyonu olan bir model arayışındayım. Frenlerinin disk olup olmaması hiç önemli değil.
Bisiklet sektörünü tanımıyorum. Fiyat performans olarak iyi bir bisiklet markası ve modeli sizce ne olur?

Scudo

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
çoğunlukla şehirde kullanacaksan kesinlikle yol bisikleti tavsiye ederim mtb aldım çok pişmanım sürekli şehir içi kullanıyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Önerilerim mtb den ziyade şehir tur bisikleti olurdu. Mtb ağır olur ve küçük teker çapı da sizi büyük ihtimalle yoracaktır onun yerine 28'' tur bisikleti öneririm. Dediğiniz fiyata da şu ikisi olabilir;

(link)

(link)

Salcano teker ölçüsünü yazmamış ama muhtemelen 28'' teker vardır onda da.

• Beğen
Tepkiler: CevdetBilge

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
ben alper beyin önerdiği bisikletlerden carraroyu tercih edersen iyi olur enden dersen salcano 21 vites carraro 24 vites

Fuat Kaya

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Scott
Eğer asfaltta kullanacaksanız mtb almayın derim. hybrid bisikletlere bakın o fiyata carraro sportive 224 olabilir

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Carraro Sportive 224 öneririm ben de. F/P ürünleri epeyce fazla Carraro'nun. Mutlaka deneyin, pişman olacağınızı sanmıyorum.

Tepki
3
Bisiklet
Merida
evet benimde aklımda carraro sportive var ancak 224 mü yoksa 225 mi bilemiyorum donanım olarak çok şey yazmıyor başka önerileri olanlar varsa yazarlarsa seviniriz....

cimeyil

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
@Alper Gencan

öneriniz için teşekkür ederim. Cant tellerinin böyle olmasının bir özelliği var mı?

cimeyil

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
@sezer şentürk

öneriniz için teşekkür ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
225'te disk fren var. Bu tip bir bisiklette son derece gereksiz. 224 alın derim. V fren işinizi görür, maliyeti düşüktür, bakımları disk frenin yanında devede kulaktır.

Ayrıca tüm teşekkürleri tek mesaj üzerinden yapabilirsiniz.

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
@cimeyil

Çoğunlukla şehirde kullanacaksanız, dağ bisikletine gerek yok, alın bir şehir bisikleti rahat rahat binin. Disk fren düşünmüyorum diyorsun, düşünürsende kesinlikle mekanik disk fren alma, bence en pratigi bakım kolaylığı v fren.

cimeyil

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
@ahmetcan44

@Cüneyt HOCAOĞLU

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cimeyil

özel örüm diyorlar buna ne kadar faydalı kesin olarak birşey diyemiyeceğim , ama bende salcano astro 242 kullanıyorum benim jant da özel örüm ortalama iki yıldır hiç akort ettirmedim desem yeridir. Sanırım eğrilmesi yamulması ve sağlamlık konusunda daha faydalıdır diye düşünüyorum zira birçok bisiklet bu tarz jant teli dizilimi kullanmaya başladı.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
bugün sportive 224 sahibi oldum.bisikletin aksesurları elime ulaşınca fotoğraflarını çekip burada paylaşacağım.
224dü öneririm.

cimeyil

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
@ALTINBAŞAK

öneriniz için teşekkür ederim. Sanırım internetten sipariş verdiniz. Hangi siteden ne kadara aldınız acaba?