Önerilerinizi bekliyorum :)

Eren Y

Üye
Tepki
1
Merhabalar daha öncedende konu açmıştım ama tam tatmin olamadım tekrardan sormak istedim.Maksimum 900 tl'ye(aksesuar hariç) mtb arıyorum.Marka ve Model önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://cyclingtr.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/bisiklete-baslarken/i_E7002D00_bacak_2D00_boyu.jpg

eren, bacak uzunluğunu artı boyunu yazarsan sana nasıl bir mtb lazım anlarım yani kadro olarak..

Eren Y

Üye
Tepki
1
Cevapladığınız için teşekkürler ama Ghost'a falan girmiyeyim mi daha sağlam diyorlar,whistle falan?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bir de unutulan çok önemli bir mevzu var bisiklet aldıktan sonra seleye bineceksiniz ve sağ pedal aşağıda olacak ve ayağınızı koyduğunuz zamanda asla diz kırık olmayacak aksi takdirde rampada zorlanırsınız ve bel ağrıları oluşur sele ayarı kontrolü şarttır..

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Giant snap modeline bir göz at istersen dostum. Mtb değil ama benim çok hoşuma gitti yakindan gördüğümde tavsiye ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe

Kudret Abi, belki eksik görüyorum ama görebildiğim kadarıyla, yol bisikletindeki yarışçı arkadaşlar pedalı tam bastıklarında dizleri tam kırılmıyor. Uçlara bastıkları için pay oluyordur elbette ama yine de ortaya da bassalar kırık olmayacakmış gibi geliyor. Yanlış mıyım? En azından öyle görüyorum.

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
Carraro olabilir.Mtb dışındaki bisikletlerede bakabilirsiniz aslında

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahmetcan44

ahmet dostum biliyorsun standard pedal kilitli pedaldır ve bu pedalı kilitlediğin zaman ayak ucunun aşağı doğru olması ve dizin kırık olmaması lazım yani sele üzerinde oturduğun zaman ,
ben tam sistemi kilitli pedalda uyguladım sonuçta rampada rahat ettim etaplarım paso dik rampalar ile dolu ama sonuçta ertesi gün 160-200 km lik etaplardan sonra diz ağrısı olmadı bende boy 1.76 kilo 70 bu oranlarda bana iyi geliyor herhalde çünki hiç bi ağrı hissetmiyorum ertesi gün ..215 km yi 13.5 saatte aldıktan sonra eve geldim çakır keyf yorgunluk var idi ama asla diz ağrısı ve bel ağrısı ve bilek ağrımda yoktu ensede de ağrı yoktu yalnız protein tozunu su ile karıştırıp içtim valla 20 dakika sonra sanki ben 215 gitmemiş idim bu da acaip bi durum..başka faktör 5 yıl boyunca uzun etaplarda antreman yapmanın bedelini gördüm kısa mola ve tempolu sürüş tam 5 yıl ,sonuçta 215 km de bana ödül bu oldu tek ağrı yok idi ertesi günü çakı gibi kalktım