Önerileriniz

Tknrn

Üye
Tepki
14
Arkadaşlar yazın birçoğunuzu dertlerimden dolayı rahatsız ettim hatta bir arkadaşımızın sedonasını alacaktımki son anda ailem yüzünden alamadım ve hayellerim suya düştü.Derken kısa keseyim babamın arkadaşı sana bisiklet vereyim dedi ve bana bir Bisan Mountaincat marka bir bisiklet verdi ve bu yaz onu elden geçireceğim bana makul fiyatlarda parçalar önermenizi istiyorum ve en fazla ne kadara patlar.

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
*Muhtemelen 18 viteslidir. 21 (Shimano Altus) veya 24 vitese (Shimano Acera)çevirebilirsiniz. (50-100ytl)
*Düz maşalıdır. (Arazide binmiyorsanız hiç değiştirmeyin)
*Lastikleri yıpranmıştır. (Mutlaka değiştirin 20-50ytl)
*Vites sistemini yenilerken fren tellerini ve pabuçlarını da yenilemelisiniz. (10-20ytl)

• Beğen
Tepkiler: Tknrn

Tknrn

Üye
Tepki
14
Çok sağolun evet tahmininiz gibi 18 vites ve düz maşa ama ben amortisör taktırrmayı düşünüyorum.Nasıl bir maşa işimi görür ve fren sistemini kısacası hemen hemen herşeyini değiştirmek istiyorum.Kabaca ne kadara çıkar masrafı.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Bisikletinizin kadrosu 1" furş yatağına sahip olduğu için (oversize olmadığı için)
ona takacağınız en iyi maşa bile gerçek amortisör keyfi, konforunu veremeyecektir.
Bu yüzden maşa değişimini önermiyorum fakat yine de yapacaksanız 30-40ytl den pahalı bir maşa almayın.
Diğer masrafları ilk mesajımda yazmıştım.Hepsi de verimli, keyifli ve güvenli kullanım için gerekli olanlardır.

• Beğen
Tepkiler: Tknrn