Önerileriniz? Merak etmeyin klasikleşmiş x11 sorusu yok...

Tepki
5
Eski konulara baktım, x11 hakkında bir sürü konu vardı herkes x11 in arka fren yerinden kırıldığını açıları kötü v.b. şeyler yazmış... Bir konuda da Ns Bikes önerilmiş...
Her neyse ben videolardan cadde bostanın oradakilerde özendim bir Ns Bikes takımında bir bayan sporcunun olduğunu görünce acayip hoşuma gitti :) ben de başlama istiyorum hem Türkiye'ye de gerekli bir bayan Streetci...
Bana gerçek anlamda bir street bisikleti önerin, bir fiyat aralığım yok, tercihen renklerinde pembe, mor, lila filan olması :) maşası sokma milli olmalı, cro-moly olmalı, tabikide kayar dropoutlu olacak! geliştirmeme gerek kalmayan bir model önerirseniz iyi olur şimdiden teşekkürler

Scudo

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
specialized p2 bence isteklerini karşılar 2011 fiyatı 1700 tl flan civarıdır bu linkte video dan bakabilirsin ikirenk var siyah ve beyaz beyaz renkte pembe renkler bununmakta :D video ilk kısa tanıtım var sonra asıl video baslıyo :D (link)

• Beğen
Tepkiler: Ayşe Aygün

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
eğer hala x11 düşünüyorsanız :D , anlaşabiliriz tabi chromoly değil bu alu.
(link)

Tepki
20
cesaretiniz için tebrik ediyorum öncelikle :)
x11'in 2011i çok güzel olmuş onu kullanabilirsin. ya da scott voltage'ye bak. ns falan bulman zor olabilir. renk konusunda kafana takma güzel bi kaportacıda boyatırsın orjinalinden güzel olur :) başarılar

• Beğen

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@Ahmet Özen

şöyle bi gerçek varki ns bikes bulmak x11 bulmaktan daha kolay diyebilirim, ns bikesı CRCden siparişi veririsin 10 güne gelir, x11i ara ara bulamazsın, 2 sene önce kadrom kırıldığında bi tane bayide sağlam x11 kadro bulamadılar, 7 ay beklettiler 2010 modeller geldi, 100 lira farkla yenisini gönderebileceklerini söylediler. açıkçası 7 ay gibi bir süre beni beklettikten sonra normalde kargo ücretini bile kendileri karşılayıp kadromu değiştiricekleri yerde 100 lira + kargo ücreti ile gönderebileceklerini söyleyip kestirdiler attılar. o günden beri yerli bayiiler benim için bitmişti. 2 yıldır her alışverişimi CRCden yaparım ha 3 günde gelmez 10 günde gelir ama sorunsuz gelir.

voltage konusunada değinmek isterim, her zaman söylediğim gibi mükkemmel açıları olan voltage yz tmo (ltd) modeli hariç hiç bir model voltage street/dj sürüşüne uygun değildir. gerek açıları gerek kadronun hantallığı bakımından.

başlangıç olarak 1300 lira civarında olan ns bikes holy 2 modelini öneririm,

• Beğen

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
Gürkan'a sonuna kadar katılıyorum, CRC'yi bende ısrarla tavsiye ederim.Benim başıma böyle bir talihsiz olay gelmedi,kimseninde kelmesini istemem doğrusu bu sitede aradığınızı kolayca bulabildiğiniz gibi seçenek çok,özellikle bayanlar genelde seçici olduğu için :) bu site tam size göre diyebilirim.İstediğiniz tarzda veya renklerde, bütçenize göre ,kaliteli NS bikes,Blkmarket gibi sokak sürüşü için bisikletler mevcut...

Tepki
5
@Ahmet Özen

Rica ederim, x11'e baktım 2010 dan tek farkı rengi ve rötorları, scott'ta da baktım 18'' street bisikleti olduğunu bilmiyordum...

@Gürkan Karataş

Teşekkürler, Holy2 ye hemen bakıyorum...

@atakibrahim

Teşekkürler...

Tepki
5
Holy 2 bu;
(link)
Gayet güzel duruyor, kesin sipariş vereceğim, sizce değişmesi gerekeken bir şeyi var mı? ya da eklenmesi?

• Beğen
Tepkiler: Bariskkk

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@Ayşe Aygün

street için kullanacağınızda 24'' olan modeli tercih etmeniz gelişiminiz açısından çok iyi olacaktır. onun dışında bisiklete eklenecek yada değişmesi gereken bişey yok, safkan street bisikleti, olabildiğince sade ve sorunsuz.

• Beğen

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@hikmet

holy 2 ile holy 1 arasındaki tek fark biri v fren diğeri mekanik disk ve arada 80 € fark var, 80 € fark vereceğine holy 2 alır, üstüne avid elixir serisi yada shimano deore fren alır. mekanik kullanacağına hidrolik kullanır.

• Beğen

hikmet

Aktif Üye
Tepki
38
gürkan yanlız göbekte disk uyumu var mı yani disk takmak için bide göbek alırsa maliyet ve kalite düsebilir ben sölim dedim aklıma geldi cvp verirsen arkadaşı yönlendirelim

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@hikmet

göbek disk uyumsuz. değiştirmesi gerekir, değiştirdiğinde holy 1 ile aynı fiyata gelir. fakat mekanik yerine hidrolik fren olur. fakat bence streetde frene sadece yavaşlamak için ihtiyaç duyulur o yüzden çok masraf yapmanın manası yok.

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
@hikmet

bencede holy 1 gerek renk kombinasyonu gerek donanımıyla holy 2 den daha üstün zaten 2 yi alıp göbektir frendir uğraştığına değmez :D
alıp kullananlar 5 yıldız üzerinden 5 vermiş ve yorumlamışlar holy2 de bunu göremedim , resme baktığımda açı olaram holy 1 i daha iyi gördüm

• Beğen

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@Orhan Yıldırım

kadro açıları aynı, holy1 de 26'' jantlarla çekilmiş holy2de 24'' jantlarla çekilmiş fotoğraflar var. kadro 26'' janta uyumlu olduğundan fotoğraf yanıltmış seni.

holy2 alıp,holy1 ile arasındaki 80 € fark ilede holy1in üstündeki göbekten daha kaliteli ns bikes coaster mk2 göbek ile shimano deore m575 hidrolik fren alabilir. hem holy1 den daha kaliteli olur hem de aynı fiyata gelir.

• Beğen
Tepki
15
gerçekten cesaret gerektiren bi karar umarım acı konusunda pek sorunun yoktur :) tebrik ederim bu konuda bir ilksin inş hızlı gelişirsin :) ns bike,ın holy 1 i öneririm bende

• Beğen

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
holy1 ile holy2 arasındaki tek farkın 1de disk 2de v fren olduğunu daha önce söylemiştim. holy1i öneren arkadaşlarımın bisiklet hakkında en ufak bilgiye sahip olduğunu sanmıyorum ve bu yüzden yeni başlayacakların kafalarını karıştıracaklarını düşünüyorum. o yüzden son bir açıklama yapıcam bu 2 model hakkında.

eğer disk frenin olması çok önemli değilse sizin için holy2 alın kafanız rahat etsin, emin olun sürüş sırasında frene sadece yavaşlamak için ihtiyaç duyacaksınız. sırf bunun için ekstra 160 lira (+vergi) ödemenin manası yok.

ha diyorsanız ben bisikletimde disk fren istiyorum o zaman yine holy2 alın derim. holy2 alıp yanında Clarks S2 hidrolik fren (40 €) ve NS Bikes Coaster arka göbek (35 €). Bisikletle birlikte parçalarda geldiğinde gidip değiştirsin. çıkan parçalarıda ister yedek tutar, isterse 30-40 liraya satıp parça değiştirme masrafını kapatır. böylece holy1 alıp mekanik fren kullanacağına, hem hidrolik fren kullanır hem de daha kaliteli bir arka göbeğe sahip olur.

Kadroların arasında açı farkı var diyen arkadaşlarımda aşağıdaki fotoları iyi incelesin, üstteki holy 2 alttaki holy 1

http://i780.photobucket.com/albums/yy82/blackdeer_2010/YeniBitElemResmi.jpg