Öneri.

sebo

Üye
Tepki
39
Mevsimin kış olması ve nisbeten soğuk sayılabilecek bir bölgede bulunmam (Trabzon) dolayısıyla bisiklete binmek isteğim, özel donanımım olmaması dolayısıyla kırılmakta.

"Kötü hava yoktur, kötü giyim vardır" prensibine inanan biri olarak ve bisiklete yeni başlayan bu kardeşinize, kışın bu zevkten mahrum kalmamak için önerileriniz neler olurdu.Özellikle giyim olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Zaman ayırıp cevap verme zahmetinde bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sebo

Trabzonda neler bulabilirsin ; Mağaza ürün imkanı varmı yada bisikletçi durumu nedir ona göre bi öneri yapmak iyi olur...

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Merhaba, ben de Ankara'da sürekli bisiklete biniyorum. Ankara'nın kışı da malum. Ben kullandığım malzemelerden çok mennunum.
Ben windstopper denilen kumaştan yapılan uzun tayt ve yine aynı kumaştan ceket kullanıyorum. Ceketin linki;
(link)

Bu da taytın linki;
(link)

Ceketin içine bir termal içlik veya teri içinde tutmayacak uzun kollu bir spor forma giyiyorum.
Kaskın içine ince bir bere, ellere eldiven şart tabii ki. Berenin linki;
(link)

Bir de ayakkabılar rüzgarda ayakları donduruyor. Şu tür bir ayakkabı kılıfını tavsiye ederim;
(link)

Ben bu malzemelerle -20 derecede bisiklete biniyorum. Umarım yardımcı olmuşumdur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O zaman şöyle bir tiyo verim bende :

windstopper bulamassanız içinize gazete kağıtları koyun - göüsünüze...

Bir kaç kat - rüzgarı kesersiniz...

sebo

Üye
Tepki
39
"Teberus" kardeş önerilerinizi şimdi inceliyorum.İlginize teşekkürler.
Ayrıca;
Her sabah elime aldığım gazetenin winstoper kumaşa rakip olabileceğini hiç düşünmemiştim.Belki de saka yapmışsınızdır.

Sorunuza gelince; tabi ki burada bisiklet giyimi olarak satışı yapılan ürünler yok.Dağçılık malzemeleri satan yerler var ama açıkcası yanlış şeyler alırım diye pek yaklaşmıyorum.

sercan_pa

Aktif Üye
Tepki
141
merhaba, teberusun kullandıkları gayet güzel fakat fiyatıda bir o kadar güzel. :)maliyeti daha uygun bişeyler önerebilecek var mı?

• Beğen
Tepkiler: Serdar TEBER

enis57

Forum Demirbaşı
Tepki
272
gazete konusunda arkadaşlara katılıyorum.çok kuru ve soğuk havalarda motora bindiğimizde tüm kıyafetlerimiz olmasına karşın orman parkurlarında hep montlarımızın içinde kullanırdık.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@sercan_pa

İzmirdeki spor mağazalarını dolaştım.Windstopper özellikli ve içlikli ceketler ortalama 200-250 ytl.Carrefour Barçın'da bir tane Nike buldum peşinde 160 ytl idi ve gayet güzeldi.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@enis57

Askerdeyken gazeteyi çok kullandım , gerçekten işe yarıyor.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
bugün arkadaşım Ozan almış Scott termal rüzgarlık.Maşallah yok yok.Hem termal özelliği güzel yılın her mevsimi giyebiliyorsunuz hem rüzgarı kesiyor hem de yağmurluk görevi yapıyormuş.Aldığı rüzgarlık bu:
(link)

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@ondert

İnternet üzerinden almayı düşünenler için Scott 'un bu ürününün Fit Concept 'i "Athletic Fit" yani bir miktar muntazam vücut yapısı istiyor. (scott, nike, adidas gibi üreticiler giysilerin bedeni yanında ne tip vücut yapısına göre kalıplandığını da ürün özelliklerine yazıyorlar örn: atletic, regüler, relax v.b. Hafif göbekli iseniz normalde kullandığınız beden ölçüsü bu yağmurlukta size dar gelebilir. örneğin ben tüm giysilerimde "M" beden kullanırım ama bu yağmurluk ancak "L" beden oldu. (vücut indeksim normal sınırlarda ama üst sınıra çok yakın, göbekte var tabi :) )

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım

ozantuna

Forum Bağımlısı
Tepki
270
@ondert
Linkteki yağmurluk ,rüzgarlık diye yazıyor ama yağmuru alıyor.sadece yağmur çilerse biraz dayanıyor.