onay verirseniz yarın alacağım

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
meraba arkadaşlar.
çok düşündük çok karar değiştirdik.
istanbuldayım eminönüne gittim.bisikletçileri gezdim.salcano bayisindeki eleman bana epey bi yardımcı oldu ve ilgilendi.
bana en son gösterdiği ve çok çok övdüğü bi model.ng 030 deore.cihaz baştan aşağı deore.ağırlık 11 kilo civarları.bisiklet gerçekten güzel.rengide güzel.adam detaylıca anlattı.herşeyini.bisiklete hayran kaldım.troyu çok kötüledi.koltuğu 225 grammış.direksiyonu janjanlı belli ediyo kendisini kalitesini.
fiyat 1600 idi.pazarlık ettik 1300e bıraktı.bir çift lastik alacağım ve bisikletide erzincana göndericem kargo parası vs hepsi dahil toplam 1350'ye anlaştık.eğer sizlerde onay verirseniz yarın gidip alacağım.giant xtc3'ü aradım bulamadım.carraroya baktım internette olmayan modelleri gösteriyolar hep.475 -473 race modelleri falan hiç biri yok.adam kendi de söyledi bunlar internette yok diye.
her neyse sonuç olarak bu salcano modelini ben çok beğendim.siz ne dersiniz ?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Troy vs. N030 Deore arasında kaldıysanız, N030 alın, hem de hiç durmayın. Bisikletin üzerinde komple Ritchey WCS aluminyum set var, sırf onları sıfır almaya kalksanız zaten 150-200 € civarı bir fiyatı var... DT jant çemberleri vs ile gayet iyi donanımı var.

Ancak 11 kg. ağırlık sakın beklemeyin, pedallarla beraber 12'nin altına kolay kolay düşemez. Bir de o amortisör biraz sönük kalmış diğer donanımın yanında, ileriki zamanda bir değişiklik düşünülebilir...

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@HaliliOzturk

amortisörün ne gibi bi sönüklüğü var ?bilgim olmadığından soruyorum.bi süre kullanırım sonra belki maşayı değiştiririm havalı amortisör alırım belki.ama sonra en az 3-4 ay sonra.peki giant xtc 3 ile karşılaştırırsak hangisi daha iyidir ?giant bütçemi çok çok zorluyo.buda biraz zorluyo gerçi ama hadi neyse.
ağırlık konusunda da 11.9 kg pedallar ile beraber.yeterli benim için.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Amortisörlerle ilgili;
(link)

Onun dışında XTC 3'ün daha iyi bir amortisörü ve kendisini kanıtlamış çok iyi bir kadrosu var. Fakat fiyat farkı da 500 lira kadar...

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@HaliliOzturk

fiyatı 1.500 küsür giantın.ama ona gücüm yetmiyo.kadro ve amortisör konusunda metini bir çok kişiden duydum.ama ne yazık ki gücüm yetmiyo.ama rengide hoşuma gitmiyodu zaten.olmazsa dediğim gibi bi süre kullanırım sonra değiştiririm maşayı.

amortisörlerle ilgili paylaşım içinde tşkler.çok faydalı bişe çok bilgi içeriyo saolun :)

Tepki
25
Salcano bu seneki modelleri ile baya atak yaptı hem fiyat hem performans olarak,donanım oldukça iyi.Ben sana 2010 Merida TFS 400D öneririm.Kadroda kendini kanıtlamış oldukça dayanıklı ve hafiftir.Kadro kaliteli oldumu ileride bütün her parçasını değiştirebilirsin.Fiyatıda makul 1500 tl indirimde yaparlar olur aynı fiyat.Ama şeçim senin.
(link)

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@Burak kandaş

gittim bisikletçiye.salcano ng 030 deoreyi incelemiştim zaten sürmek için hazır hale getittirdim ve bindim turladım epey bi.aklımda elektirikli bisiklet mi bisiklet mi düşüncesi vardı.babam elektirikli bisiklet almamı tercih ediyordu.epey bi sürdükten sonra kararımı verip bisikleti aldım.henüz kargoda.elime ulaşınca resimlerini ekleyeceğim inşallah.