ÖN teker Hafif Jant yamulması

B-Boy Gorkem

Aktif Üye
Tepki
50
Arkadaşlar 1 saat önce kadar parkta benim evil-b ile bir çocukla çarpıştım çocuğun bisikletin ön teker 2 büklüm oldu benim peg girdi sanırım :D Benim ön jant'ta hafif bir yamulma var zannerdersem nasıl bunu tamir ettirebilirim masraf çıkarmı yoksa yeni jant mı almam lazım? Yardım Ederseniz Sevinirim:(

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trafik polisini çağırıp tutanak tuttursaydınız. Polis gelmeden ayrılmasaydınız. :) Kaskonuz yok mu? Neyse şaka bir yana geçmiş olsun.

Büyük bir ihtimalle göbekte bir problem yoktur diye düşünüyorum. Jant çemberide bayağı bir yamulduysa düzeltmekten ziyade yeni bir jant çemberi al. Eski janttaki jant tellerinden sağlamlarınıda kullanabilirsin. Yeni jant telide alabilirsin. Jant örmeyi biliyorsan kendin jantı ör ve sadece akort yaptırmaya git. Böylelikle biraz daha ucuza gelir. (Göbek fiyatı kadar) :)

B-Boy Gorkem

Aktif Üye
Tepki
50
Resimde hiç belli olmuyor ama lastiği çevirdiğimde çok hafif zig zag çiziyor normal bir bisikletçi kaça yapar acaba bunu?

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BMXGorkem

Çok hafifse onu Halil'in dediği gibi bisikletçide akort ayarıyla halledebilirsin.

B-Boy Gorkem

Aktif Üye
Tepki
50
Tamam arkadaşlar yarın gidiyim bir bisikletçiye bir baktırımda sorun yaratırmı diye baktırıyım bi cvp lar için tşkler

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çon dandik bir bisikletçiye gitme. En azından işine güvendiğin bir bisikletçiye git. Birde benim huyumdur ondan söylüyorum, arabamda da, bisikletimde de ustanın başında durmayı ve işçiliğini izlemeyi tercih ederim.