ön kaldırmada yatay denge

orhun1071

Üye
Tepki
0
arkadaşar uzun zamandır ön kaldırmaya uğraşıyorum 20m rahat gidiyorum tek teker üzerinde fakat 20 m sonunda direksiyonu ya sağa ya sola çeviriyorum ve düşüyorum.. problem bendemi bisiklettemi? akord ayarı yada bisikletteki herhangi bir ayarsızlıkmı buna sebep oluyor yoksa benim daha çalışmam mı gerekiyor..? cevaplarınız için teşekür ederim..

Scudo

ercan koç

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Specialized
Sebep bisikletin hızının artması ve pedalların daha koaly dönmesi. Hafif yokuş olan yerlerde daha uzun gidebilirsin bence.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Eğer 20m yi mauel olarak gidebiliyorsanız çok güzel fakat 20mden sonra pedal çevirmeyi denemediyseniz düşmeniz çok normal! :)..

ecanaksoy

Aktif Üye
Tepki
52
ön kaldırmak istiyorsan arka fren taktiğini bilmelisin.
Yani açiyim konuyu.
Bisikletle bir yerden sonra çok hızlanırsın ön kaldırırken, vites değiştirmek zorunda kalırsın. Bunun yerine arkaya düşerken arka frene azcık dokun öne düşersen de pedala aban . arka frene basman seni yavaşlatıcakda hem.Bu olayı refleks halina getirdin mi gidonun ne sağa ne de sola döner . arkaya düşme riskinde çok fazla azalır ..

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@no_education

vallahi seni tebrik ediyorum bi günde 44 tane msj atmak büyük beceri...

boş msjlarla msj sayını arrttırmak birşey ifade etmez söyliyim...

dikkat ediyorum her yerde bos ve gereksiz sadece msj sayısı arttırmak için yazılmış msjlar amaç ne bunda??

BULUT ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
163
hafif frene basılı tutarak daha kontrollü sürersin 20 metreyi brak köşeleri bile dönebilirsin

• Beğen
Tepkiler: Yasin Kukur