Ön göbek dağıldı bakabilir misiniz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar ön tekerlek akıcı dönmüyordu göbeği açıp bakayım dedim bilyalar mı dağıldı diye, fakat bilya yatağı çok nizami bir şekilde ortadan ikiye bölünmüş iki parça olmuş. şimdi ne yapmalıyım? yeni göbekmi almalıyım ki işçiliği çok tutar diye düşünüyorum, o parça değişir yoluma devam edebilir miyim sadece ön tekeri bisikletçiye götürsem yaptırsam kaça patlar? şu üzerinde shimano yazan gri parça dikey bir şekilde bölünmüş bilyalar yarığın tam ortasında kalıyor. (link) https://i.hizliresim.com/DobWJ3.jpg

Scudo

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
arkadaşım benim de arka göbeğim dağıldı bana da yardım ulaşırsa sevinirim. bence birinden yanıt gelene kadar bilmediğin noktalara el sürme.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletle uğraşacaksanız jant örmeyi öğrenseniz iyi olurdu. Gözünüzde büyütülecek bir olay değil. Keza daha sonra akord yapmak. En olmadı, şimdiki durumu kaydedip işaret koyup aynısını yapardınız yeni göbeğe. Göbeği de tamir yerine yensini almanızı tavsiye ederim.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@melih tunalı
hiç ugraşma derim..(link) böyle bi göbek alırsın ve sana epeyce gider.işini görür.

@Emre Örsel

aynı sekılde sram mth 506 veye 406 kodlu bı arka göbek almanı tavsıye ederım.akıcılıgı felan cok ıyı ve ugraştıgına degmez.saygılar.

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
hem bilya yatağı diyosun, hem de "shimano" yazan parça diyosun hangisi parçalanmış / kırılmış

üzerinde shimano yazan o gri bölümün kırılması ciddi sorun teşkil etmez. sadece kapak o. dönerken çevresine sürtmesin yeter

can demir

Üye
Tepki
13
Madem akıcılıkla ilgili sorunun var eğer maddi durumun iyi ise kaliteli göbek seti al ör yada ördür akort ettir tak mis gibi kullan dostum :in: