Ön far tavsiyesi

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
ARkadaşlar evanscycles.com dan sele altı çanta ve ön lamba alacağım. Sele altı çantayı seçtim.

Sele altı çantası şu : (link)

Ön lamba konusunda hiç bir fikrim yok. İsteğim pil şarj edilebilir olsun. Gücü ayarlanabilir olsun. Yüksek güç düşük güç gibi. Kolay takılıp çıkarılabilir olsun. Fiyatı 100 ü geçmesin mümkünse 25-75 tl arası olsun. Bisiklet de duruşu güzel olsun ya
ni kaliteli olduğu anlaşılsın uzaktan bakınca.
Gece anayol da ve genelde sahil yolunda sürüyorum. Akşam pek zannetmiyorum 2-3 saatlik sürüşlerim olabilir. Bataryası 3-4 saat yetse yeter bana.
Sitede en çok satılan ürün Cateye EL135. 60 tl gibi bir fiyatı var benim de gözüme girdi hemen )

(link)

Başka sitelerden de olabilir tabi ama burada sele altı çanta da buldum. İkisini bir getirteyim. Sizin önerdiğiniz siteden sele altı çanta bulabilirsem bana uygun oradan da sipariş verebilirim.

Scudo
Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link) ben bunu aldım Umut bey 6 dolar nakliye ile toplam 56 dolara geldi...Yanında birde km saati var.(link).....(link)....(link)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
3ledli bir far 2adet ince kalem pil ile uzun süre çalışabilir mi bilemedim... pili çok çabuk bitirirmiş gibi geliyor. 3-4 saati çıkarması zor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Kat kat fazla ışık verir. Yarı fiyatına, üstelik takipli kargo ile gelir.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@ertunga

Km saati mevcut boşuna ona da para vermeyim. Ayrıca arka lamba falan.

@Mert C.

Tek sorunu 3-4 saati çıkarması ise önemli değil. Turları ona göre ayarlarım. Olmassa yedek pil ile çıkarım. Tek sorun o ise yani alabilirim.

@ahmetcan44

El feneri gibi şeklini sevmedim ( Ayrıca bu site dhl ile gönderiyor. Sen takip edemeden geliyor kargon zaten :)

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mert C.HL-EL135 üç LED ve mükemmel görüş ile daha geniş, 150 mum ışın için OPTICUBE lens teknolojisi vardır.

Iki adet AA pil ile, HL-EL135 bu mükemmel bir günlük banliyö emniyet ışık yapma, sabit modu ve modu yanıp sönen kadar 320 saat 80 saate kadar çalışır.

Hızlı ve kolay hemen her gidona HL-EL135 eklemenizi sağlar bizim özel aletsiz FlexTight montaj aparatı sahip.Ekonomik bir fiyata müthiş üçlü-LED performans. Omni 3 arka ışık kuyruk görünürlük 360 derece sağlar ve üç modu ise Yeni Yönlü Teknoloji güvenliğini artırır - hızlı, yanıp sönen ve sürekli, size olmak istiyorum nasıl gösterişli karar verelim. İki AAA pil çalışma süresi 200 saate kadar sağlar. Cateye özel FlexTight dirsek ve dahil giyim klip size istediğiniz hemen hemen her yerde Omni 3 monte sağlar.

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim ki sadece tavsiye Umut bey ihtiyacınız yok ise sadece ön far alın....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her ürün DHL ile gelmiyor ne yazık ki. Devlet postasına verildiği zaman da takipsiz veriyorlar.

Fener gibi görünmeyenler de var. Örnek verdim. O fenerlere verilen o paralar israf gerçekten. 60 liraya alınabilecek lambalar sayısız. Zayıf bir lamba almış olmayın derim. Siparişinize daha bir de kargo ücreti eklenecek sele altı çantadan başka bir şey almayacaksanız.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@ertunga

bu değerler net bir şekilde ifade edilemez ki. hangi iki adet aa pil ile bu süreler?
çinko&karbon mu, alkalin pil mi, şarjlı pil mi? şarjlı ise kaç mah? yoksa lityum pil mi?
lityum tek seferde en uzun süre dayanandır, kaliteli bir lityum pil ile uzun süre çalışabilir, ancak yine de 80 saat çok abartı bir süre gibi geldi... normal şarjlı piller ile 4 saati çıkaracağından emin değilim.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Ulusoy

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
İnternetten biraz video izledim de. Çok parlak gelmedi bana sanırsam daha iyi bir alternatif arayacağım. Evanscycles.com da güzel alternatif bulamadım sanki. Başka siteye yönelcem mecbur

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mert C.Kopyaladığım linke bakarsanız sorularınızın cevaplarının olduğunu zannediyorum adı sanı tanınmış bir firmanın sallama rakamlar vereceğini zannetmiyorum...
Boyut: 84.0 X 36.0 X 26.5mm
Ağırlık: 94 gram (dirsek ve pil ile)
Işık kaynağı: Φ5mm beyaz LED X3
Işık çıkışı: 150 + cd
Pil: AA alkalin pil X2
Süre: Yaklaşık sürekli modunda 80hrs ve modunda yanıp sönen 320 saat

※ Fabrika-yüklü pil ömrü yukarıdaki özellikleri daha kısa olabilir.
※ Tasarım ve özellikler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.Boyut:
36.0 X 75.0 X 21.9mm
Ağırlık:
41.6 gram (ışık ünitesi ve pil)
Işık kaynağı:
Kırmızı LED X3
Pil:
AAA alkalin pil X2
Süre:
Yaklaşık yanıp 150hrs sürekli olarak 100hrs, ve hızlı modunda 200hrs
Boyutu monte:
φ12.0 ~ 32,0 mm (FlexTight SP-11)
Diğer:
Giyim klip dahil

Fabrika-yüklü pil ömrü yukarıdaki özellikleri daha kısa olabilir.

Tasarım ve özellikler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Umut Tekin

Alacağınız lambanın LED'i U2 olsun, buna özellikle dikkat edin. T6, Q5 tipi LED kullananlar iyi aydınlatmazlar. Bunun altındakileri saymıyorum bile. Kendine yeter ışığı.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
(link)
(link)

Son lamba arkadaşın dediği gibi u2. Ben pek anlamıyorum o yüzden araştırma da yapamıyorum (

Arkadaşlar bu 2. linkte ki ürün için ne düşünüyorsunuz. Üstelik ücretsiz kargo.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@ahmetcan44

Peki gücünü düşüremez miyim. Lütfen birileri bir şeyler önersin artık siparişi vereyim. Zaten bekliyorum baya :)

Birde mesela ben bu ürünü ücretsiz kargo ile aldım. Üstüne başka mağazadan bir ürün aldım onun ki ücretsiz kargo değil. Bu onun kargosunu sağlıyor mu. Gerçi aynı mağazadan alışveriş yaparsak sağlar heralde.

Birde ilk lambayı açıp son resme bakarmısın nasıl bir ışık veriyor :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayır sağlamıyor. Her ürünün kendine ait kargo bedeli (varsa) ayrı olarak hesaplanır. Gücü ayarlanabiliyor.

(link)

Burada daha ucuz. Takipli kargo mevcut. Fotoğraflarda görülebiliyor detaylar.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@ahmetcan44

Sanırsam bu solarstorm'un lambasını alacağım. Düşük güç te çok rahatsız eder mi milleti ?
Birde istediğim özellikler yani.
En az 3 saat batarya kullanımı. Kolay takıp çıkarabilme. Ve fazla yer kaplar mı ? Yanında bataryası için bir şey daha takıyoruz heralde bisiklete

• Beğen
Tepkiler: baris34ince

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Fotoğraflara bakılırsa pek yer kaplamıyor. Aparatı da nereye taktığınıza göre değişir. Düşük güçte elbette rahatsız etmez. Zaten biraz yere bakacak şekilde ayarlayacaksınız, direkt göze tutmak olmaz. Amacı yolu aydınlatmak olacak. Kalabalık yerlerde uyarı için strobe (flaşör) özelliği var. Düşük ışıkta 3 saati rahatlıkla geçecektir.

Alırsanız incelemesini merakla bekliyorum.

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
@Umut Tekin

alırsanız eğer lütfen bu mesajımı alıntı yaparak görüşlerinizi paylaşın :) ürün çok hoşuma gitti ihtiyaç pek duymuyorum aslında ama genede güzele benziyor al beni diyor :)

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@ahmetcan44

@baris34ince

China post air mail ile geliyor. Konu hakkında bilgili 1-2 arkadaşın yorumlarına göre siparişi vereceğim. Eğer alırsam konu açıp incelemesini yaparım hemen