Ön far tavsİyelerİm.

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında ThePoorWanderer tarafından paylaşıldı.

 1. ThePoorWanderer

  ThePoorWanderer Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Haziran 2006
  Mesajlar:
  167
  Beğeniler:
  96
  Şehir:
  Kayseri
  Seviye:
  Sizlere faydası olabilir diye, kullandığım ön farlar ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Belki diğer arkadaşlar da kullandıkları farlarla ilgili bilgileri buraya eklerler. Güzel bir paylaşım olur. Sevgiler.

  Benim için farlar çok önemli. Çünkü tecrübeyle sabittir ki, iyi bir fara sahip olduğunuz zaman trafikte arabalar daha çok saygı duyuyor; hatta bazen yol bile veriyorlar. Sanırım motorsiklete benzetiyorlar.

  Size kullandığım farlarla ilgili bilgi vereyim. 2 tane bisikletim var o yüzden çeşitli farlarım var.

  birincisi şu. http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000NOO3SS/ref=oh_details_o02_s00_i07
  [​IMG]
  Güzel bir aydınlatması var. Mavi xenon ışığa benziyor. Ayrıca yanıp sönen flaşörü var ve çok etkili. Flaşörü açarsanız yolda gerçekten çok dikkat çekiyor. Ayrıca abartı zannetmeyin ama bunun ışığı 500m ilerideki tabelaları bile parlatıyor. Ayrıca, kaliteli bir işçiliği var. Ve olaki birileri hediye etmek isterse, çok güzel bir kap içinde geliyor. Dolma kalem kaplarına benzer şekilde. 70 saat sürekli yanabiliyor. Bunu alırsanız içindeki pilleri hemen değiştirmekte fayda var. Çin malı adi piller. Ama fiyatı biraz pahalı gelebilir. 19pound.

  ikinci kullandığım far cateye hl-el500/530 http://www.amazon.com/Cateye-HL-EL530-LED-Bicycle-Headlight/dp/B000R5NR8K/ref=cm_cr_pr_product_top
  [​IMG] fiyatı 45 dolar civarı. 90 saat çalışma süresi ve 1500 mumışığı gücünde. çok etkili bir far. aynı zamanda dayanıklı. bir kaç defa asfalta düşürdüm birşey olmadı. 2-3 kişi grup halinde giderken ben grubun arkasına geçtiğim zaman bu far, diğer bisikletlerin farlarını bastırıyor :) Hatta espiri olarak, siz farları kapatın boşa enerji harcamayın. benimki tüm gruba yeter diyorum :) AYRICA BELİRTEYİM, CATEYE IN ÜRETTİĞİ EN GÜÇLÜ FARDIR.

  üçüncü kullandığım far ise http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003TBOJ36/ref=oh_details_o02_s00_i00
  [​IMG]
  fiyatı diğer farlara göre çok daha ucuz ama işini iyi yapıyor. mavi xenon benzeri bir aydınlatma sağlıyor. küçük ama etkili. fiyatı 7pound. monte ettikten sonra sağa sola dönmesine yapabiliyorsunuz.

  bu üç farı da monte etmesi ve çıkarması çok kolay. tornavida vs gerekmiyor. monte ettikten sonra çıkarması veya tekrar yerine geri koyması 1sn. yani çok pratik.

  bir de arka far tavsiye edeyim. http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001Q8IOAI/ref=oh_details_o03_s00_i00
  [​IMG]
  12 pound. biraz dandik gibi duruyor. led kapağı aldığım ilk gün çıktı. sonra bantla yapıştırdım ama yine de çok etkili bir arka far. 13pound civarı fiyatı var. pilleri içinde geliyor. bisikletin arkasına kolayca monte edebiliyorsunuz. çıkartması da çok kolay. ayrıca kancaya benzer bir aparatı daha var. onu kullanırsanız da çantaya vs kolayca takıp çıkartabiliyorsunuz. 6-7 farklı modu var. bir de isterseniz dikey, isterseniz yatay şekilde monte edebiliyorsunuz.

  burada yazdıklarım halen kullandıklarım. o yüzden tecrübeyle sabittir. yurtiçinden hiç far almadım. sürekli yurtdışından alıyorum.
   
  Gökhan Ö., Emre Gözütok ve tozluklu bunu beğendi.