Ön-Arka Işık

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Seçeceği 3 e indirdim . Ortadaki bilindik bi marka değil herhalde .
100 liralık giant ile 140 liralık giant arasında ne fark var ki ? Hangisi daha iyi. Anlayamadım.
20xx pil işi yaş. Elimde yeteri kadar AAA ve AA pil var şarjlı. Özellikle AA pilim çok .

Dosyalar

Scudo

by0ne

İnsan inandıklarıdır. .
Tepki
1.032
İsim
Serdar
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Slmlar, bu Bontrager Blender tarzı montaj için aparat gördünüz mü hiç yol bilgisayarı altına montaj vs. için

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Seçeceği 3 e indirdim . Ortadaki bilindik bi marka değil herhalde .
100 liralık giant ile 140 liralık giant arasında ne fark var ki ? Hangisi daha iyi. Anlayamadım.
20xx pil işi yaş. Elimde yeteri kadar AAA ve AA pil var şarjlı. Özellikle AA pilim çok .
100 liralık sette ön far 20, 139 liralık settekinde 60 lumenmiş.
100 liralık setteki pillerin AA olması avantaj ama diğerinin de ışığı daha güçlü.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar,

Rica etsem arka ışık tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Sele borum kalın olan (yeni dizayn diye geçiyor sanırım) seleye koyacağım. Bütçe 300 lira.

ysfnrsntrk

Üye
Tepki
93
İsim
Yusuf
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhabalar,

Rica etsem arka ışık tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Sele borum kalın olan (yeni dizayn diye geçiyor sanırım) seleye koyacağım. Bütçe 300 lira.
Moon Cerberus - Şuan en ucuz Şişman Bisiklette 350 Tl. Bütçeni 50 tl daha yukarı çekebilirsen şiddetle tavsiye edebileceğim bir ışık. Bağlantı yeri aero veya silindir boru tipine göre şekil değiştirebiliyor. Problem yaşamazsınız.Tek eksi yönü, şarj yeri sele borusuna denk geldiği için seyahat esnasında şarj edemiyorsunuz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Moon Cerberus - Şuan en ucuz Şişman Bisiklette 350 Tl. Bütçeni 50 tl daha yukarı çekebilirsen şiddetle tavsiye edebileceğim bir ışık. Bağlantı yeri aero veya silindir boru tipine göre şekil değiştirebiliyor. Problem yaşamazsınız.Tek eksi yönü, şarj yeri sele borusuna denk geldiği için seyahat esnasında şarj edemiyorsunuz.
Teşekkür ederim. Ortalama kaç saat gidiyor? Gece maksimum 3-4 saat pedalladığım oluyor.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.161
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar,

İlaveten yine moon serisi sirius diyorum,sele borunuz standart yuvarlak değilse sanırım aero şeklinde olan boru tipi,bağlantı aparatı olarak aero sele borularına uygun montaj aparatıda var.Diğer bilgiler sitede verilmiş zaten.
(link)

ysfnrsntrk

Üye
Tepki
93
İsim
Yusuf
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Teşekkür ederim. Ortalama kaç saat gidiyor? Gece maksimum 3-4 saat pedalladığım oluyor.
25-150 Lümen arası ışığı var. Flaş modunda 150 lümende; net ölçüm yapmadım ve aralıksız bu kadar bisiklet kullanmadım ama yaklaşık olarak toplam 10-12 saati çıkartıyor.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
681
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de Sirius diyorum. Gündüz modu (200 lm day flash) gündüz sürüş güvenliği için çok iyi. Full akıllı modu da var: fren sıkarken devamlı parlak yanması, sabit kalınca bir süre ayarlı modda yanıp sonra otomatik sönmesi. Işık miktarına göre otomatik gündüz/gece mod geçişi. Grup sürüşü modu (arkadaki bisikletlileri kör etmemek için olan mod) hariç tüm modların istediğiniz aralıkta (200 lümene kadar) ışık şiddeti verecek şekilde ayarlanabilmesi ve bu değerlerin hafızada tutulup hatırlanması. Cerberus'un gündüz modu kesinlikle Sirius kadar iyi olmayacaktır ama genel görünümü daha havalı olabilir :)

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.161
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben de Sirius diyorum. Gündüz modu (200 lm day flash) gündüz sürüş güvenliği için çok iyi. Full akıllı modu da var: fren sıkarken devamlı parlak yanması, sabit kalınca bir süre ayarlı modda yanıp sonra otomatik sönmesi. Işık miktarına göre otomatik gündüz/gece mod geçişi. Grup sürüşü modu (arkadaki bisikletlileri kör etmemek için olan mod) hariç tüm modların istediğiniz aralıkta (200 lümene kadar) ışık şiddeti verecek şekilde ayarlanabilmesi ve bu değerlerin hafızada tutulup hatırlanması. Cerberus'un gündüz modu kesinlikle Sirius kadar iyi olmayacaktır ama genel görünümü daha havalı olabilir :)
Bizde böyle öve öve kendi kendimize bir sirius tarikatı kuracaz galiba yakında:komik::komik:

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
sadece görünürlüğü arttırmak için bu iki modelden birini almayı düşünüyorum daha önce kullanan var mı avantajları dezavantajları nedir? şarjlı olan biraz riskli duruyor gözümde zamanla batarya ömrü azalması ve istenildiğinde pillideki gibi pil değişerek sorun çözülemeyeceği için. şuan karanlıkta sürüş yapmıyorum en geç güneş batarken eve dönmüş oluyorum o yüzden şuanlık görünürlük için ucuz bir model bakıyorum üst segment aydınlatmalara sonra bakacağım.
(link)
(link)

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
sadece görünürlüğü arttırmak için bu iki modelden birini almayı düşünüyorum daha önce kullanan var mı avantajları dezavantajları nedir? şarjlı olan biraz riskli duruyor gözümde zamanla batarya ömrü azalması ve istenildiğinde pillideki gibi pil değişerek sorun çözülemeyeceği için. şuan karanlıkta sürüş yapmıyorum en geç güneş batarken eve dönmüş oluyorum o yüzden şuanlık görünürlük için ucuz bir model bakıyorum üst segment aydınlatmalara sonra bakacağım.
(link)
(link)
İlk seti 10 yıl kadar önce oğlumun 16 jant bisikletinde kullanmıştım, ikinci setin arka lambasının kırmızı, mavi ve beyazını yine onun RC arabasının üzerinde çakar olarak kullanıyoruz. Arka lamba olarak kesinlikle ikincisi iyi, ön lamba olarak da o setteki daha iyi gibi görünüyor. Pil konusundaki endişeye katılıyorum ama o pillerin ömrü bitinceye kadar bu setleri kullanmaya devam ediyor olmazsınız zaten.
Ön ışık olarak görünürlük ve hatta bir yere kadar da görüş için AAA pillerle çalışıp çeşitli markalar altında satılan şu modeli önerebilirim: (link) . Bu ürün her bisikletçi ya da platformda farklı markalar ve alakasız fiyatlarda satılıyor ama alu kasasıyla sağlam bir ürün ve ışığı görünür olmaktan biraz daha iyi. Şöyle ön-arka set olarak da satılıyor, arka lambalar gönderdiğiniz iki settekilerden de biraz daha iyi: (link) , (link)

• Beğen
Tepkiler: Peregrine

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
İlk seti 10 yıl kadar önce oğlumun 16 jant bisikletinde kullanmıştım, ikinci setin arka lambasının kırmızı, mavi ve beyazını yine onun RC arabasının üzerinde çakar olarak kullanıyoruz. Arka lamba olarak kesinlikle ikincisi iyi, ön lamba olarak da o setteki daha iyi gibi görünüyor. Pil konusundaki endişeye katılıyorum ama o pillerin ömrü bitinceye kadar bu setleri kullanmaya devam ediyor olmazsınız zaten.
Ön ışık olarak görünürlük ve hatta bir yere kadar da görüş için AAA pillerle çalışıp çeşitli markalar altında satılan şu modeli önerebilirim: (link) . Bu ürün her bisikletçi ya da platformda farklı markalar ve alakasız fiyatlarda satılıyor ama alu kasasıyla sağlam bir ürün ve ışığı görünür olmaktan biraz daha iyi. Şöyle ön-arka set olarak da satılıyor, arka lambalar gönderdiğiniz iki settekilerden de biraz daha iyi: (link) , (link)
tavsiyeleriniz için teşekkürler. ikinci seti sipariş geçip üst segment için dediğiniz modelleri araştıracağım. pompa için de giyo almayı planlıyorum geriye kaldı kask

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
şarjlı olan seti aldım ancak arka stop belli bir süre sonra otomatik kapanıyor bir bilginiz var mı acaba?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
şarjlı olan seti aldım ancak arka stop belli bir süre sonra otomatik kapanıyor bir bilginiz var mı acaba?
Birkaç saatten kısa sürede kapanıyorsa pili bozuk olabilir.

• Beğen
Tepkiler: observer

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.470
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zorunlu olarak "almamak için ne kadar uğraşsam da" moon 1300 modelini aldım. 1 aylık deneyimim şu şekilde. Kaliteli ürün, kaliteli sürüş.

• Beğen
Tepkiler: ufuq81

P1n0ky0

Daimi Üye
Tepki
754
İsim
Pin Okyo
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
nebo true utility lillary, çantaya iliştir, gidona ya da sele borusuna sabitle kullan. 2aaa pille çalışıyor.