Ön arka göbek seçimi

Mehmet Vidinli

Canyon RoadLite 6.0 - Van Rysel Edc Af 105
Tepki
353
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba,
carraro 224 kullanıcısıyım. son gezintilerimde arka göbekten ses gelmeye başladı.
arka göbek bilyaları değiştirildi ses kesildi. fakat içim çok rahat değil.
öncelikle ön ve arka için göbek almayı planlıyorum. bana shimano XT780 tavsiye ettiler.
bu göbekler benim için fazlamı. fazla iyi bir model göbek mi. daha ucuz u da iş görürmü.
işin özü tofaş arabaya mercedes muamelesi yapıyor olmayalım.
fazla ise önereceğiniz göbek tavsiyeleri nelerdir.

bisiklet kullanım şeklim ve sıklığı ise,
haftanın 3-4 günü, günlük ortalama 20-30km
yazları kısa günübirlik turlar.

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Scudo

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
20 000 km dir deore göbek kullanıyorum 5000 6000 km de bir bakımlarını yaptırırım en ufak bir problemle karsılasmadım ılk günkü kadar akıskan boslugu yok saat gibi calışmakta xt göbek fuzulı masraf olur kanımja acera alivio deore herbiri düzenli bakımlarla işinizi fazlasıyla görecegi kanatindeyim

• Beğen
Tepkiler: Grantou

Mehmet Vidinli

Tepki
353
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ercan günes
saolun hocam yorum için.
almayı planladığım göbeklerin likleri aşağıdaki gibi. fiyat uygun geldi açıkçası.ama gerek yok diyorsanız tabiiki fazla para vermeye gerek yok galiba.
(link)
(link)

deore içinde aşağıdaki modeller var tavsiyeniz ne olur.
ön göbekler
(link)
(link)
arka göbek
(link)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
(link) Bu göbekler kesinlikle işinizi görür,ha 20 lira daha katarım derseniz Deore sette alabilirsiniz Slx'de...

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Ben shimano xt 756 almayı düşünüyorum bike components'ten ama bu bisiklete çok mu bilmiyorum. Çünkü shimano xt full set almış olsam bisikletin parasına denk gelecek neredeyse. Bisikletim Giant Roam 1.

Mehmet Vidinli

Tepki
353
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@can akıncılar
teşekkürler hocam tavsiye için.
zaten 20 tl ona 20 tl buna derken fiyatlar baya bi yukseliyor.
benim bisikletimde şu anda quando marka göbek var. bu ufak sorunlar olmasa hiç değişim düşünmeyecektim ama şimdide çok kararsız kaldım. yinede teşekkür ederim tavsiye için :)

ardadurmus

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@Mehmet Vidinli

Abi ayni marka ayni model.sorun bende de var.bisiklet iki aylik.ikinci haftadan beri geliyo.servis nerden geldigini bulamadi.gobekten diye yorumladik.bu sabh servisteki elemanla.actik soktuk.saglam dedi.azcik yag surdu kapadi:)ses burdan degil dedi:)nerden abi bul diyorum.ses yok dedi en son:)kafayi yedirtir 60 yasindaki amca

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Hahaha
Tepkiler: el Cezeri

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Mehmet Vidinli

sram 406 veya 506 alabılırsınız çok akıcı ve makul bı fıyatı var

@ardadurmus

nasıl bı ses gelıyo:) çıt çıt çıt dıye bı ses gelıyosa orta gobegı sıkmanızı veya kadro kulagının vıdasını sıkmanızı tavsıye ederım artı olarakta bılyalı gobeklerın ıcın toz kaçabılıyo bu yuzdende ses cıkarabılıyorlar.saygılar:)

ardadurmus

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@cihat koçaşoğlu

Orta gobek derken.arka tekerlekteki vites dislisinin altindaki gobek degil mi.orasiysa bugun acildi temizlendi

ardadurmus

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@can akıncılar

Sadece arka gobek seti alsam verim nasil olur

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@ardadurmus

orası degıl.aynakolun oradakı gobek..her bısıklet ılk alındıktan 150-200 km sonra orta gobek gevser ve sıkılması gerekır parçalar yerınde alışır bellı bı sure sonra.ve orası gevsedıgı ıcınde cıt cıt cıt ses cıkartır sıkıldıktan sonra problem kalkar:)

@ardadurmus

verımın arttıgını gorursun ama alma ımkanın varsa ön arka al:)ama en önemlısı arka tabıkı butun yuku arka göbek tasıyo:) ben sadece arkayı degıstırdım cıddı manada verım aldım.

ardadurmus

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@cihat koçaşoğlu

Bgn serviste sikti orayi eleman.ama yine kontrol edeyim.tsk

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
100 kg üzeri değilseniz vede sık sık arazi sürüsü yapmıyor her onunuze gelen yerden atlayıp zıplamıyorsanız deore üzeri göbek müsrifliktir diyorum yok benim param fazla der iseniz konuşmaya gerek yok xt veyahut xtr takar sürersiniz önerim alivio veya deore serisidir bisikletiniz v frenli ise v fren uyumlu göbek tercih edin aynı serinin disk frenlisine nazaran 6 7 euro daha ucuza mall edilir.

flunitraz

Üye
Tepki
19
İsim
Yusuf
Bisiklet
Cube
şuan kullanmakta olduğum tourney ön arka göbekleri rulmanlı novatec d771sb-d772sb değiştirmek istiyorum ama benim yeni alacağım göbeğin dişli tarafı kısayken diğer taraf daha uzun cube bisiklet ile gelen jant setini kullanıyorum sx24 29jant. jant örülürken sıkıntı çıkar mı yeni tel almam gerekir mi hbtx505.jpg 4069728_900-550.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@flunitraz Bahsettiğin şey yukarıdaki shimano göbekse o dişlilerin olduğu yere fren diski takılıyor kaset dişli değil dostum. Yani üstteki göbek ön göbek oluyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisikletimin vites ayarlarını her zaman kontrol ediyorum ama bazen yokuş çıktıktan veya vites deştirdikten sonra ani hızlanmalarımda bisiklet taaakk diye bir ses çıkartıp aynakol bir bakla ileri atıyor bu sizde de oluyormu bir video da bunun göbekle alakalı olabildiğini duydum ama herhangi bir kaynak bulamadım

iep_edits

Üye
Tepki
1
İsim
Emir
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yeni üyeler belli bir mesaj sayısını doldurmadan konu açmıyor. Sormak istediğin nedir? Buraya yazabilirsin.
her iki tekerim de bir süre sonra sağ veya sol tarafa yatıyor maşa ve kadroya sürtmeye başlıyor. Bozuldukca sıkıyorum ortalıyorum fakat bir süre sonra tekrar yatıyor. Ve sadece yatma da değil sürerken bisikleti salladığımda teker ayrı sallanıyor. Akord yaptırdım hala düzelmedi sorun nedir sizce ve nasıl çözebilirim? (tek teker yapan biriyim)

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.316
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
her iki tekerim de bir süre sonra sağ veya sol tarafa yatıyor maşa ve kadroya sürtmeye başlıyor. Bozuldukca sıkıyorum ortalıyorum fakat bir süre sonra tekrar yatıyor. Ve sadece yatma da değil sürerken bisikleti salladığımda teker ayrı sallanıyor. Akord yaptırdım hala düzelmedi sorun nedir sizce ve nasıl çözebilirim? (tek teker yapan biriyim)
Her bisikletçi işinin ehli değil, bisikletin akortlarini dogru yapmamış olabilirler, yada teker göbekleri deki rulman yada bilyalarda sorun olabilir sert kullanıyorsan dağıtmış olabilirsin benim aklima gelen bunlar, işin ehli ustalar da yorumlacaktır. Ama iki tekerde de aynı sorun var diyorsun. Bisikletini ne zaman aldin bir iki resmini ekler misin, ön ve arka tekerler bağlantı yerleri görünecek şekilde.

iep_edits

Üye
Tepki
1
İsim
Emir
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Her bisikletçi işinin ehli değil, bisikletin akortlarini dogru yapmamış olabilirler, yada teker göbekleri deki rulman yada bilyalarda sorun olabilir sert kullanıyorsan dağıtmış olabilirsin benim aklima gelen bunlar, işin ehli ustalar da yorumlacaktır. Ama iki tekerde de aynı sorun var diyorsun. Bisikletini ne zaman aldin bir iki resmini ekler misin, ön ve arka tekerler bağlantı yerleri görünecek şekilde.
bisikletimi alalı 1yıl oldu galiba ve evet sert kullanıyorum. En son çıktığımda lastiğim patlamış o yüzden fotoğrafta ön lastik inik. Nasıl çekeceğimi tarif ederseniz daha detaylı çekebilirim. Akort yaptırdığım usta da olduğum şehirdeki en tavsiye edilen bisikletçi. (model snoop 5.3 tekerlerde değişen parça olmadı)
1693227468527.jpeg1693227473831.jpeg1693227477887.jpeg1693227495599.jpeg1693227507845.jpeg1693227516385.jpeg

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.843
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisikletimi alalı 1yıl oldu galiba ve evet sert kullanıyorum. En son çıktığımda lastiğim patlamış o yüzden fotoğrafta ön lastik inik. Nasıl çekeceğimi tarif ederseniz daha detaylı çekebilirim. Akort yaptırdığım usta da olduğum şehirdeki en tavsiye edilen bisikletçi. (model snoop 5.3 tekerlerde değişen parça olmadı)
308609 dosyayı görüntüle308610 dosyayı görüntüle308611 dosyayı görüntüle308612 dosyayı görüntüle308613 dosyayı görüntüle308614 dosyayı görüntüle
Göbek dağıtmış olabilirsin. Çok atlayıp zıplamamanı öneririm. Ben de 3 4 yıl önce corelli sürerken çok atlayıp zıplardım her yere indiğimde bi parça arıza verirdi. göbeklerine baktırabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: iep_edits