Ön-arka ev yapımı çamurluk

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Herkese merhaba. İyi bir çamurluk alana kadar idareten iş görmesi amacıyla evdeki malzemeleri kullanarak birşeyler yapayım dedim. İnternette biraz araştırma yaptıktan sonra birazdan anlatacağım gibi bir kombinasyon yapmaya karar verdim. Öncelikle malzeme listesi şu şekilde:

- 1 adet plastik kapaklı büyük defter(ana malzeme olarak kapağını kullandım. Benzer başka malzeme de kullanılabilir.)
- 4 adet plastik cırt-kablo bağı
- Makas
- Cetvel
- Kalem

Evde kırmızı kapaklı defter olduğundan bunu kullandım. Siyah olsaydı bisiklete daha çok yakışabilirdi :)

Şu taslakları kullanarak parçaları kestim. Ass Saver olarak bilinen parça. Ben garanti olsun diye arka tarafı biraz kalın tuttum. Ölçüleri isteğinize göre değiştirebilirsiniz elbette :)

Ön çamurluk ise bu şekilde, internetten bulduğum bir taslağı yazıcıdan çıkartarak uyguladım. Taslağın resmini de yükledim, isteyen yazıcıdan çıkartıp uygulayabilir.

Ortadaki büyük deliği açmasanız da olur. Ben açtım ama gerek kalmadı, kullanmadım. Bu arada delikleri örgü şişini ocak ateşinde ısıtarak açtım çok rahat ve düzgün bir şekilde oluyor.

Plastik cırtları da bu şekilde deliklerden geçiriyoruz.

Kırmızı rengin biraz cırtlak kaçtığının farkındayım fakat eldeki malzemeleri kullandım işte :) En kısa zamanda siyah renk malzeme ile yapacağım. Ne kadar iş görür bilmiyorum, kullandıktan sonra burdan yazarım.

Scudo

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Resimlerden anlaşılan pek çamuru engellemeyeceği ama yine de aksesuar olarak kullanılabilir:)

• Beğen
Tepkiler: Cihan Saylıkoğlu

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Bana da öyle geldi. Bu şekilde kullanıp memnun kalanlar olmuş. Denemek lazım. Biraz bile iş görse ne ala :)

Strelok

Aktif Üye
Tepki
258
İsim
Tuncay
Bisiklet
Bianchi
Acayip orjinal duruyor ellerine sağlık :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazık etmişsin defter kapağına. bence o kapağı maşa ile jant telleri arasına sıkıştırsaydın bisiklet giderken tırıtırıtırıtırıtırı diye acayip karizmatik sesler çıkarır mahallenin bütün çocuklarınında dikkatini çekerdi.
Not: Test çözmekten mahallede çocukmu kaldıki birde dönüp bakacaklar. Ulan iyice yaşlanmışım artık forumdanda elimi eteğimi çekip uzletemi geçsem

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cihan Saylıkoğlu Ben de 2 ay önce ass-saver yapmıştım ve sonuç olarak işe yaradı diyebilirim.Memnunum şu an. Sizin çalışmanız da başarılı olmuş bence özellikle ön çamurluğu çok beğendim.İzninizle kopya çekmek istiyorum:D

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Ben bunun birazdaha ince olanını yaptım az önce siyah folyo plastiğiyle çok güzel oldu ama biiskletim şuan bende değil uyucakmı bilmiyorum. Geçen bir konuda görüp yaptım bunu sadece arkayı.

njrjV0.jpg

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Ön çamurluk güzel olmuş, arkadaki de seni korur ama bagajdaki eşyaları korumaz.

@Cihan Saylıkoğlu

Scott bisikletin var ama çamurluk alacak paran yok vay be. 2500 lira maaş alıp 400 lira iPhone X taksidi ödeyip iPhone X'e BİMcell kontörlü hat taktıranlardan bir farkın yok yani.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@atasoy
Eline sağlık abi. Yalnız ön tarafın Üç kısmı biraz daha dar olsa daha iyi olurdu bence. Dar ve dümdüz