Ön Amortisörlü Şehir Bisikleti Tavsiyesi (1700 TL)

Umut.E

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Trek
Merhaba arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım ancak uzun süredir bisiklet araştırması yapıyorum.
Yüzde 70 yol, yüzde 30 arazide kullanacağım için kilitlenebilir ön amortisörlü ve hidrolik frenli 2013 model şehir bisikleti almaya karar verdim.
Ancak hangisi olacağına bir türlü karar veremiyorum. Bisikletin kadrosu kadar üzerindeki donanımda önemli çünkü başta pek değiştirmek istemiyorum.
Pazarlıksız fiyatları ile bulduklarım:
1. Ghost cross 1800 (1600 TL): Arka vites deore, Schwalbe Smart Sam Sport lastik, Tektro hdc 300 fren, ağırlık 13,5 kg.
2. Lapierre cross 400 (1650 TL): Arka vites deore, SCHWALBE 700x35C 35-622 Sammy Slick lastik, ağırlık 13,8 kg.
3. Merida crossway 300 (1790 TL): Arka vites slx, Merida lastik, Tektro Draco frenler, bu bisiklet çoğu yerde yok, Ankara'da yedek parça vs. fazla destek alamayacağım gibi.
4. Giant Roam 1 (1700 TL): Arka vites deore, Tektro hdc 300 fren
Bunların arasından en iyisi veya sizlerin önerebileceği benzer bisikletler olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Kerem YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Merida
bana göre ghost'u elemelisiniz. Ön değiştirici Acera -ki o segment için kötü kalıyor. Giant veya Merida'dan yana kullanmanız doğru olacaktır gibi geliyor. Babam da belirlediğiniz segmentte bisiklet bakıyordu. Merida Crossway 300 aldık.

Umut.E

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Trek
@Kerem YILDIZ

Ghost bisikleti satan yer Ankara'daki ana distribütör olduğunu her türlü desteği vereceklerini, kadronun ömür boyu garantili olduğunu ve ilk yıl ücretsiz bakım yapıldığını söyledi, o yüzden bende seçenekler arasına koymuştum aslında.
Scott Sportster ve Trek 8.3 ds'lere de baktım ama fiyatları daha pahalı geldi.

Can TOPCU

Üye
Tepki
7
İsim
Can Topcu
Bisiklet
Carraro
meridanında kadroları ömür boyu garantilidir bence daha iyidir ...

Umut.E

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Trek
Sanırım Merida vites ve fren donanımı olarak da diğerlerine göre bir adım önde. Eğer uygun fiyata bir yerden bulabilirsem onu alacağım gibi.

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
@Can TOPCU

merida'nın güzel modelleri var... :)

Umut.E

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Trek
@hakan aydın55

Merida'yı çok öven olmuş ama dün 5 ayrı satış bayisini aradım, hiçbirinde Merida crossway 300 kalmamış maalesef.
Eğer bir yerde gören bilen eden olurda haber verirse çok sevinirim. :)

Tepki
15
Bisiklet
Bisan
Önümüzdeki hafta Merida'nın yeni parti ürünleri bayilere dağıtılacak. Ulaşabileceğiniz Merida bayilerine ellerine size uygun kadro gelip gelmediğini sorabilirsiniz. Benzer kadrolar varsa ellerinde kadro boyu falan deneyip gelecek bisikleti şimdiden ayırttırabilirsiniz.
Selamiçeşme Bike and Outdoor'a bir sorun , sanki crossway 300 var idi onlarda son gittiğimde.

(link)

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Salcano Antalya Man/Lady modellerinden biri. Shimano Nexus Göbekten 7 vitesli elektrikli bir bisiklet. Sanıyorum bisikletin zevkini maximuma çıkartıyordur.

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
@Haluk Tarhan
O partide benim bisiklette var :) Aradım pazartesi günü gümrük işlemleri olacak çarşamba ya da perşembe bayilere dağıtım olacakmış.
Merida düşünenler şimdiden bayileri arayıp rezerve yapmaları yararına olacak hemen tükeniyor çünkü...

Umut.E

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Trek
@Haluk Tarhan

Öğlen 12'de ellerinde son kalan crossway 300'ü sipariş ettim.
Umarım memnun kalacağım bir bisiklet olur.
Burada aynı bisikletten kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir belki.
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Tepki
15
Bisiklet
Bisan
Hayırlı olsun seçiminiz, güle güle iyi günlerde kullanın... :)
Ben bir aydır Crossway 40 D kullanıyorum. Çok memnunum şu ana kadar.
Sizin seçtiğiniz model kadro ve donanım olarak daha üst seviyede, eminim siz de çok memnun kalcaksınız; belirttiğiniz yol koşullarına tam uyan bir model.

Kerem YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Merida
@Haluk Tarhan
tam ben yazacaktım bire bir Haluk Bey yazmış. Hayırlı olsun. Çok güzel seçim.

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
sedona 331 al hidrolik frenleri sat v fren yap mis gibi olur

Fatih Kibar

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Fatih K.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Merida
@mustafa şan

2013 modelinden bahsediyorsanız eğer sadece ön maşaya v-fren uyumlu arka maşada v-fren kulaklıkları mevcut değil.

Umut.E

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Trek
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Evet meridacılar artıyor. Bende tavsiyeler doğrultusunda memnuniyet oranı yüksek bir bisiklet tercih ettiğimi düşünüyorum.
Mustafa Bey, ben bisikletçiye gidip sedona 341'leride yan yana koyup karşılaştırdım ama gözüme çok basit geldi. Ayrıca rahatsız edici selesi, dümdüz gidonu vs. ilgili bir sürü şikayet okudum.

Tepki
15
Bisiklet
Bisan
Sele konusunda kesinlikle rahat edersiniz, amortisörlü sele var , ve sele yapısı da çok güzel görmüşsünüzdür.

Umut.E

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Trek
evet gördüm, meridayı seçme etkenlerinden biride oydu aslında.