Ön amartisör(çatal) da boşluk.

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Ufuk Şahin tarafından paylaşıldı.

 1. Ufuk Şahin

  Ufuk Şahin Üye

  Kayıt:
  14 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  59
  Beğeniler:
  252
  Şehir:
  Tekirdağ-Çorlu
  Seviye:
  Binachi Ares bisikletim var ve bianchinin ön çatalda kullandığı amörtisörün markası zoom. Benim şikayetim ise şu;
  bildiğimiz gibi amötisör iki parçadan oluşuyor. Alt tarafta geniş bir doru üst tarafta ise daha ince bir boru iç içe geçmiş şekilde. Mesala ben bir çukura girdiğim zaman normal olarak dikey yönde esneme oluyor normal ama düşey yönde bir boşluk var çukurlarda veya fren sıktığımda üst taraf sabit iken alt taraf ileri veya geri oynama yapıyor. Yani bir yerlerde bir boşluk var ve nasıl bir şey olduğunu bilmediğim için sorununda nasıl giderileceğini bilmiyorum. Acaba bir fikri olan var mı, yardım edebilecek olan??
   
 2. Harun Bozdogan

  Harun Bozdogan Aktif Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  131
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  ank
  Seviye:
  Ufak şekilde benim bisikletimde de var aynı sorun..satın aldığım yer "Normal, her amortisorde olur." dedi ama diğer arkadaşların hiç birinde yok..Şimdilik idare ediyorum..
   
 3. #3
  Ufuk Şahin

  Ufuk Şahin Üye

  Kayıt:
  14 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  59
  Beğeniler:
  252
  Şehir:
  Tekirdağ-Çorlu
  Seviye:
  Başlarda benimde ufak birşeydi ama gün geçtikçe büyüme başladı ve ufak sarsıntıda bile çok ses yapıyor. Bunun çözümünü bilen var mı acaba??
   
 4. Güvenç Terzierol

  Güvenç Terzierol Bisikletkolik

  Kayıt:
  18 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.224
  Beğeniler:
  299
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  xcm V2 kullanıyorum ancak bende de bir bosluk oluştu bir çare varmıdır onu engelleyebilmek için??
   
 5. Abdullah Hakkı

  Abdullah Hakkı Bisikletkolik

  Kayıt:
  12 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.404
  Beğeniler:
  729
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Sanırsam bianchilerde L şeklindeki boğazlardan var. Oradaki furç takımının vidalarını sıkınız. Veya furç bilye dağıtmışta olabilir. Kendinize güvenmiyorsanız bir bisikletciye götürün ve dikkatlice izleyin. İlk bakışta kaparsınız. Diğer boğazlar içinde aynı şey geçerli. Bilya dağıtıp dağıtmadığı kontrol edildikten sonra maşa(çatal) bir yere sabitlenir ve boğaza baskı yapılarak vidaları sıkıştırılır.

  Harun Bozdoğan için söylüyorum bu arada: gidip sen bisikletten bişey anlamıyosun galiba demenizi tavsiye ederim. Her maşada vardır, doğaldır diye birşey yok. Tamiri mümkün birşeyse zaten yapılır. Ama tamiri mümkün değilse değiştirmek zorunda. Ayrıca maşa-boğaz-gidon kısımlarındaki boşluklar çok feci sonuçlara yol açabilir. O boşluk belli etmeyebilir ama maşanın kırıldığının habercisi bile olabilir. Çünkü başımdan geçmişti. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi maşa-boğaz-gidon üçlüsündeki bir hata-boşluk-ilgisizlik çok feci sonuçlara yol açabilir. Kimsenin başına küçük bir eksikten dolayı birşey gelsin istemeyiz. Herşeyden önce sağlık gelir. Belki bir bisiklet çok değerlidir ama maddi bişeydir. Fakat sağlığınızı dünya üzerinde hiçbirşey karşılayamaz.
   
  Mustafa ÖZKARA bunu beğendi.
 6. Mustafa ÖZKARA

  Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  28 Haziran 2009
  Mesajlar:
  599
  Beğeniler:
  476
  Şehir:
  Kayseri
  Seviye:
  Abdullah Bey, haklısınız. Bu tip sorunlar oldukça sıktır. Ama bu normal olduğu anlamına gelmez.
  Vidayı sıktıktan sonra boşluk hala varsa bilyalara bakmalısınız. Selamlar.
   
  Abdullah Hakkı bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

yjpg-728x728.jpg
Sağlığınızı Koruyun (Guard Your Health) Dergisi aşırı yemek yemenin son yıllarda hızlanması problemini gözler önüne seren bir dizi araştırma yayınladı. Bununla birlikte, eğer kilo vermek...
ONECOL.jpg
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
20150521_075115.jpg
Herkese Merhabalar, Beylikdüzü yokuşunu merak edenlere, "Bu nasıl bir yokuştur?" diyenlere ithaf ettiğim videyomu paylaşmak istedim. :harika: Videyo Beylikdüzü Florya dönüşü çekilmiştir....