Ölümüne Uludağ Zirve Mücadelemiz.

Scudo

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Öncelikle böyle zorlu bir turu gerçekleştirdiğiniz ve sağ sağlim bitirdiğiniz için kutluyorum. Ayrıca geçmiş olsun demeyi de ihmal etmiyorum. Çünkü öngörülmeyen bir durum çok vahim sonuçlara yol açabilirdi.
Sizi zirvede görünce kayınpederimle yaptığımız zirve yolculuğu geldi aklıma. İlk seferinde Bursa'da evden çıkıp (ramazandı ve oruçluyduk) Sarıalan'a kadar orman içinden yürümüş ve ifter vakti eve dönmüştük. İkinci seferde de oteller bölgesinden yola başlayıp önce küçük zirve, sonra da büyük zirveye çıkmıştık. Biz de büyük zirve yolunu tuturamayıp dağın arkasına doğru yürümüş ve sonra dik tırmanışa geçmek zorunda kalmıştık. Ama zirveye giderken de önemli bir şey yapmıştık. Jandarma karakoluna uğrayıp haber vermiş akşam dönüşte de döndüğümüzü bildirmiştik.
Zirvede olmaksa çok farklı ve güzel bir duyguydu. Ama çıkarken inişi düşünmemek ve gerekli önlemi almamak (en azında konsantrasyonu düşük tutumak) keyfi külfete dönüştürebiliyor.

Tekrar teşekkür ediyor ve geçmiş olsun diyorum.

Kazasız turlar (bisikletsiz bile olsa) :)

five

• Beğen
Tepkiler: Haşim Okyay

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@emiryil

@ugurcuum

@RECEP İŞLEK

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar.

@five

Teşekkür ederim.

Biz de ters tarafa inmişiz, az daha gitsek Kütahya il sınırları içerisine giriyormuşuz. :)

Jandarmaya haber verseydik, eminiz ki bizi göndermeyeceklerdi o havada zirveye. Öyle sessiz sessiz çıkıverdik kimseye belli etmeden, ama dönüşümüz biraz gürültülü oldu. :rolleyes: :)

Bu aralar, tekrar yapmayı planlıyoruz ama, sadece oteller bölgesine kadar. Bakalım, kısmet. Yaz aylarını da bekleyebiliriz. Ama o rampaları mutlaka bir kez daha çıkacağız.

Selametle.

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok keyifli ve adrenalin dolu bir gezi olmuş. Elinize emeğinize sağlık
Ve de ciddi bir geçmiş olsun.
Şans faktörünü bir süre unutun, çünkü rezervlerinizi sonuna kadar kullanmışsınız.
Ayrıntılar ve yorumlar fazlasıyla yapılmış ve hepsi de yeterince açıklayıcı.
Anlatım ve fotoğraflarınız harika, ekip ruhunuz da öyle.
Tebrik ve teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Haşim Okyay

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
emeğinize saglık zirveye cıkmıs kadar olduk sayenızde

forumda lastik patlaması ıle ılgılı bır konuda Serdar Kılıc adlı doga sporları ıle ugrasan ve bol basarısı olan bır ınsanı tanımıs oldum bırcok konu hakkında ayrıntılı bılgıler vermıs sıtesınde ve hıcbırseyden kacınmamıs bolumlerde Osmanlı Pusulası ıle ılgılı bır vıdeo vardı yon bulma ıle ılgılı , bır faydası olur dıye lınkını vermeyı dusundum :)

(link) (Pusula ile İlgılı Bolum 6 - Part 3)

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
cok güzel muhteşem bi tur olmuş gercekten.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Harika bir macera olmuş sevgili Haşim, orda olup sizinle o heyecanı yaşamayı çok isterdim, bütün katılan arkadaşları tebrik ederim bu zor faailyetten dolayı. Uludağ ani sis çökmesi, madenlerden dolayi pusulaların çalışmaması, çöken sisin bazen günlerce açılmaması, hava şartlarının ani ve hızlı şekilde değişmesi nedeniyle dağcılar için en tehlikeli ve en çok dağcı kaybının yaşandığı dağlardan birisidir, siz de belki farkında olmadan büyük tehlike atlatmışsınız, tekrar tebrikler.

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Yazınızı okuyunca bizim arkadaşlarla dağda kaybolup gecenin bir yarısı tesadüfen bir yolu takip edip eve varışımız geldi aklıma. Çok heyecanlı oluyor:eek:

Kutay Özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Hepinize kucak dolusu sevgiler ve tebrikler...
Bir macera bu kadar keyif verici izlenemezdi mükemmel bir iş çıkmış ortaya zirveye yürüyüş esnasında ayağında spd olan kişiler bir hayli zorlanmışlardır tabiiki hele kayaların fazlaca olduğu bölümde kaymalar düşmeler çoğunluktadır eminim.:)
Sizleri yürekten tebrik ediyorum.
iyi pedallamalar...

• Beğen
Tepkiler: Ramazan Okyay

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
mükemmel bir gezi olmuş.feribot ardından bisiklet sürüşü ardından yürüyüş.tam macera gezisi olmuş.hepinizin ayağına sağlık.her fotoğraf için ayrıca teşekkürler.

• Beğen

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
Çok iyi anlatmışsınız biraz bu gibi macera yaşamış olanlar hemen anlatmak istediğinizi anlarlar emin olun.. Gerçekten çok zor durumlar geçirmişsiniz fakat bir noktaya değinmek istiyorum GPRS demişsiniz GPS mi sinyal alamadı yoksa GPRS mi yazdınız...

Tekrar böyle bir geziyi paylaştığınız için teşekkür ederim...

• Beğen

Oğuzhan Kaban

Aktif Üye
Tepki
156
Üzerinden neredeyse 10 yıl geçmiş olacak hala çok net hatırladığım ve hatırlamaya devam edeceğim hatta gün görürsek torunlarıma bile anlatacağım bir anıydı. Uzun zamandır bisiklet kullanmıyorum bu anı beni tetikliyor sürekli bisiklet konusunda, yakın zamanda tekrar başlayacağım inş. O günlerde orada olduğumuz bütün arkadaşlara selam olsun tekrar teşekkürler...

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti