olmeydani darülaceze önündeki kazam.

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
merhaba,
dun aksam arkadasimdan ciktigimda yagmur yagmiyordu. fulyadan sisliye ciktigimda inanilmaz bir yagmur baslamisti.
bende biran evvel eve ulasmak icin 30-40km hizda ilerliyordum tehlikeliydi ama nasil o hiza ulastigimi inanin farkedemedim.
darulaceze yaninda bulunan itfaiye perpaya giris sapaginda girilmez tabelasi bulunan isiklardan biranda onume ambulans cikti frene basmadim ama ufak bir gidon kontrasi sonucunda 20m kadar yerde suruklendim.
kalktigimda arkamda muhtemelen beni gormeyen 3aracin oldugunu gordum ve kendimi yol kenarina attim. saolsun bir abi ozel araciyla ben seni gordum ve trafigi durdurmaya calistim yoksa halin cok kotu olabilrdi dedi. tekrar saolsun bisikletimi bagajina attik 26"katlanir bisikletim var.
eve geldigimde omuzumda kolumu
kaldirmama engel olan ve zaman zmanan nefesimi kesen agri olusuyor. dizimde de daha once dikis atilan diz kapakcigimda yara olustu. aksam hastaneye gidicem bakalim faturasi ne olcak.
kissadan hisse yagmurda kesinlikle surus yapmayin.
saygilar,

Scudo
Tepki
4
Bisiklet
Kron
Büyük Geçmiş Olsun.

İstanbul'da Bisiklette Arabada Kullanmak zor Yardım Eden Abiyede Çok Çok teşekkürler.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Sinan Genc

geçmiş olsun abi.

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Çok geçmiş olsun. Bir sağlık kuruluşuna gidip en azından her şey yolundamı diye muayne olmanızı öneririm.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Geçmiş olsun 20m uzun bir sürüklenme olmuş en iyisi bir doktora görünmek.

Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
çok geçmiş olsun kardeşim. sakın aksatma mutlaka doktora görün

GökhanRR

Daimi Üye
Tepki
138
Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız,iki hafta önce benzer bir kaza geçirdim ne yazık ki araçların olduğu yerde çok ama çok dikkat etmek gerekiyor.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş olsun. Allah korumuş. Yağmurda 30-40 çok zaten. Dün akşamki yağmurda ben de 11 km ortalamayla tıngır mıngır geldim.
(link)

Zaten Ramazan'da araç sürücüleri bir garipleşiyorlar. Üstüne yerlerin de ıslaklığı var.Risk almaya gerek yok.

Tekrar geçmiş olsun.

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.
dun aksamki strava kaydim
(link)

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
önce geçmiş olsun.. ama yazdıklarınıza katılmıyorum. yağmurda sürüş yapmak ayrı güzeldir. fakat yağmurda 30-40 la gitmek hele hele şişli gibi sürekli trafik olan bir yerde gitmek kötü olan... yağmurda ıslanırsınız ama ıslanmak hız yapıp araba çarpmasından iyidir.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
geçmiş olsun.Allah daha kötü kazalardan korusun.yalnız yağmurda bisiklet sürmemek yerine,şehir içi gibi yerlerde 30-40 km/h gibi hızlarla sürmezseniz yeterli kaza yapmamak için.ek olarak antrenman amaçlı kullanıyorsanız da trafiğin daha az olduğu(mesela rumel feneri yolu ya da kemerburgaz yolu gibi trafiğin daha az ve virajlardan dolayı araçların çok çok yüksek hızlara ulaşamadığı yollar) yollarda,virajlarda kuru havaya göre daha çok yavaşlayarak ve daha dikkatli dönerek sürebilirsiniz... :)

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Strava kaydınıza baktım da, kaza dolayısıyla 4 dk. duraklamış, sonrasında yola devam etmiş ve yine o ıslak yolda rampa aşağı 57 KM hıza çıkmış görünüyorsunuz. Sanırım arabaya bindiğinizde de Strava kayda devam etmiş. :)

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
geçmiş olsun senin kazandan ben tecrübe edinmeliyim
yağmura yakalanırsam hiç umursamadan uygun hızda sürmeye devam

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
geçmiş olsun inşallah bi şeyiniz yoktur (kırık, ezik vb.)

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
zaten hatali olmasam kurala uysam kaza olmayacakti. yapcak bisey yok bundan sonra ben kendi adima yagmurda surmeyecegim. surenlere de cok ama
cok dikkatli olmalarini tavsiye ederim. zira 10km hizla gidilse bile dusuldugunde kafa travmasi yasanilmayacagini kimse garanti etmez.
sevgiler,

asirakgul

Üye
Tepki
95
Bisiklet
Carraro
Çok çok çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Yağmurda bisiklet kullanmak bence çok keyifli. Dün akşam Beylerbeyi üzerinden Üsküdar'a gidip geri döndüm. Biraz ıslandım, ekstra dikkatli davranmak gerekiyor yağmurlu havada. Allah tüm bisiklet sever arkadaşları kazadan ve beladan muhafaza etsin.

Ahmet durak bbg

Aktif Üye
Tepki
102
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok geçmiş olsun. bisiklet sürmeyi ne kadar sevsekte bizi koruyan bir kaporta olmadıgından her an dikkat etmeliyiz. ama kaza yapacak bir sey yok. ALLAHTAN ucuz atlatmıssınız. yardım eden arkadaşta sizin şansınızmış onada bisikletsever olarak teşekkürler.