Öldürülen Japon turist olayı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında tekkir tarafından paylaşıldı.

 1. tekkir

  tekkir Forum Demirbaşı

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  31 Ocak 2012
  Mesajlar:
  486
  Beğeniler:
  467
  Şehir:
  Manisa
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Konu forum ile alakasız gibi görünse de olayın meydana gelişinde bisiklet faktörü de var. Bisiklet ile arabasına çarptıkları için yaptığına bakın. Zanlıların ailelerinin tavırlarına bakın. İnsanlarımızdaki ruhsal çöküş ne durumda bakın diye paylaştım. Kimseye herhangi bir şeyine güvenip tartışmaya girmesini tavsiye etmiyorum. Zira her yer dengesiz tiplerle dolu:

  Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülerek sorgulanan Fatih U.'nun ifadesinde, "Otomobille orada geziyordum. Bisikletle arabama çarptılar. Tartışmaya başladık. O sırada bıçak çektim ve rastgele salladım. Biri yere düştü, öldüğünü anlamadım. Kanı görünce kendimden geçtim. Birine otomobilde tecavüz ettim. Para ve değerli eşyalarını aldıktan sonra diğerlerini Ortahisar’da boş bir arazide yaktım. Olayla kullandığım bıçağı Kızılırmak'a attım" dediği öğrenildi.

  http://gundem.milliyet.com.tr/oldurulen-japon-turist-olayinda/gundem/detay/1762505/default.htm
   
 2. Anıl Öztürk

  Anıl Öztürk Yeni Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  28
  Beğeniler:
  22
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Ben bu kafadaki adamlara yapılması gerekenin cezaevine gönderilip sonradan tahliye edilmesi değil de, ömür boyu toplumdan uzak bir biçimde toplama kampları tarzında mekanlarda tutulması gerektiğini düşünüyorum.
   
 3. alp değer tanrıverdi

  alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  378
  Beğeniler:
  270
  Şehir:
  adana
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bu araformlarla aynı oksijeni solumak bile zûl aslında.
   
  Berk Mercancı bunu beğendi.
 4. İbrahim Eren

  İbrahim Eren Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Nisan 2013
  Mesajlar:
  141
  Beğeniler:
  20
  Şehir:
  ankara
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  adamın yaptıkları ve ifadesi tüyler ürpertici. diyecek bir söz, yapacak bir yorum bulamıyorum. sözün bittiği yer resmen. nokta...
   
 5. K.Burak

  K.Burak Kıdemli Üye

  Yaş:
  21
  Kayıt:
  30 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  318
  Beğeniler:
  129
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  İdam şart bu devirde.
   
 6. Tahir Keskin

  Tahir Keskin Onursal Üye

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  22 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  3.307
  Beğeniler:
  4.185
  Şehir:
  Kocaeli, Gölcük
  Adı:
  Tahir Keskin
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Ne olacak bu halimiz böyle? Allah hepsine hidayet versin, vermeyecekse de kahretsin :(
   
  Remzi YOL bunu beğendi.
 7. Mert C.

  Mert C. Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  1.611
  Beğeniler:
  475
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  idam olsa şuan suçsuz yere hapsedilenler o zaman suçsuz yere öldürülecek. suçlular yine serbest bırakılır...
  ülkede adalet çok güzel işliyor da tek eksiğimiz idam mı? suçsuzları cezalandırmayı bıraktıkları gün gelsin gelecekse, öncesinde asla!
   
  Berk Mercancı ve Şafak Başlar bunu beğendi.
 8. Aeoronsc

  Aeoronsc Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  386
  Beğeniler:
  130
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Colnago
  Seviye:
  bıçağı bilmiyarek salladın tamam kanı gördüğünde korkup kaç lan bari arabasına alıp tecavüz ettin onada bir şey demiyorum köprü altına çekip yaktın yuh arkadaş ya adama idam kesin arkadaş asya ülkelerinde böyle bir şey yapsalardı ilk önce işkence edip sonra öldürürlerdi
   
 9. Salih Eroğlu

  Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Haziran 2012
  Mesajlar:
  818
  Beğeniler:
  298
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  idam herkese değil elbette kardeşim şimdi kasten geldi öldürdü bu cani işte bu tip insanlara. geldi adam 3-4 kişiyi doğradı öldürdü ne yapcak 10 sene sonra çıkmaya devam etsin işte bu zihniyet yüzünden bu cinayetler durmuyor! idam amerikada var bir de ileri demokrasi var tabi adamlarda soruyorlar kurşuna mı dizilmek istersin elektrikle beynini haşlayalım mı yoksa yağlı iple asalım mı diye :D biz de yaparız onu önemli değil sorarız yani :) sallandıracaksın bak bakalım yapabiliyorlar mı! bilecek yani ben bu herifi amden kasten öldürdüğümde ben de öleceğim o halde öldürmeyeyim diyecek g..tü yiyorsa ölmeyi göze alıyorsa öldürecek! bence de gelsin idam kardeşim sonuna kadar arkasındayım adam gibi olanı asmazlar rahat ol sen!! doğru olan korkmasın eğri olan korksun!

  edit: bir de birkaç sene önce barış gelini mi ne vardı o kadar ülke gezmiş kadın gelinlikle geldi bize bizim şerefsizlerden biri "madem hazır gelinlik giymiş bi ... şunu" dedi ve üstüne öldürdü ne oldu şimdi o adam? Bir canı alan canından olmalı olay budur! he namus vs durumları bazı kışkırtıcı sebepler de göze alınabilir idamı müebbete çevirme noktasında. Ancak ben bu namus konularına da ayar oluyorum! Ya tamam türk erkeğiyiz namus önemli de kardeşim karı seni sevmiyor ki gitmiş birlikte olmuş biriyle senden habersiz onun yaptığı tek şey sana bunu söylememesi yani söyleyip de delikanlı gibi boşanmıyor senle senin ekmeğini yiyor ve başkasıyla birlikte oluyor şimdi bu noktada iki suçu var biri söyleyip senle boşanmaması bir diğeri de yaptığı iş. Bu noktada haberi olan erkek bu gibi bir kadını öldürmek yerine boşamalı bence başka bişi yapmamalı çünkü onu öldürsen hapse girsen şu ömür dediğin nedir ki ortalama 60 sene kim için katil olacak günaha girecek ve o kadar seneni heba edeceksin seni aldatan biri ile yani biraz farklı düşünüyorum ben bu konuda o nasıl seni kendi bencilliği için aldatıyor ise sen de kendin için bencillik yapacaksın onu öldürmeyeceksin boşayacaksın ve içeri bağlamayacak katil damgası da yemeyeceksin! yok namusumu temizledim helal olsun bana falan boş işler içeri girenin kendini pansumanlamasından başka bişi değil bu sözler!
   
 10. Mert C.

  Mert C. Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  1.611
  Beğeniler:
  475
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  idam çözüm olsa bahsettiğin amerika'da suç işlenmemesi gerekirdi şuan!
  ülkemizde parası olan, çevresi olan ya da islamcı olanlar ceza almıyor. en kötü ihtimalle suçu üstlenmesi için birisine para döküyorlar ya da zorla üstlendiriyorlar...
  suçsuz yere sadece fikirleri yüzünden yalan suçlamalarla insanları içeri atıyorlar.

  idam gelirse o da adaletsiz kullanılacak, o da şuan sahip oldukları güçleri kendi lehine kullanan kesimin işini kolaylarştırmaktan başka birşeye yaramayacak.

  düzgün uygulanabilecek olsa tamam ancak mümkün değil şimdiki adalet sistemimizde. yoksa ben de istemem suçlu, ölmeyi hakeden insanların benim vergim ile beslenmesini, barınmasını... hapisaneler bazıları için dışarıdan daha rahat bizim vergilerimiz sayesinde.
   
 11. Rehavet

  Rehavet Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Eylül 2013
  Mesajlar:
  341
  Beğeniler:
  147
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  idam olmadığı için böyle şeyler olmaya devam eder
   
 12. Salih Eroğlu

  Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Haziran 2012
  Mesajlar:
  818
  Beğeniler:
  298
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Sen rahat ol kardeşim idam varken adaletsiz kullananlardan daha adaletli kullanır şimdikiler bu idam işini hemen siyasete çekiyorsun ya şu platformda her neyse. biz neyden bahsediyoruz sen neyden yaş tabi daha ergen deli akıyor kan biz de öyleydik o zamanlar.. Pencere farklı o yaşlarda asi ruh isyankar emo tavırlar. Her neyse konu siyasete dökülünce toz olurum idam şart kardeşim o kadar sen aynı notadan devam et Allah vermeye birileri gelip de sana inş bişi yapmaz bir gün gelir sen de idam şart dersin başka bir yerde!
   
  Remzi YOL bunu beğendi.
 13. Mert C.

  Mert C. Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  1.611
  Beğeniler:
  475
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  yaş ile alakası yok düşüncelerin, ben kendimden büyük o kadar boş insan gördüm ki... ergenlik emoluk isyankarlık dendiğinde senin anladığın ney bilemiyorum ancak yanlış anladığın kesin olan tek şey! karşındakini sadece yaşına göre değerlendirdiğin sürece kusura bakma ama ben sadece yaşın için sana hakettiğinden fazla saygı duyamam.

  her şey siyasete çekilebilir çünkü gerçekten idam konusu siyaset ile alakalı bir konu, kimse burada alakası yok diyemez, derse de ancak kendisini kandırır. idam zaten yeterince düzgün uygulanamadığıdnan kaldırılmış, ve şuan da uygulanamayacak bir ceza.

  idam şart değil demiyorum, gerekli bir ceza. ancak adaletli bir şekilde uygulanacağına inanabileceğim güne kadar karşıyım!

  sen toz oluyorsan ben de oluyorum, bu konudaki son mesajımdır. isteyen istediği gibi anlasın, benim dediğim "idam gereklidir ancak düzgün uygulanması mümkün olmadığından karşıyım."
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-3_16-47-20.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...
upload_2017-3-26_10-43-17.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
robert-forsteman-2010-3-27-9-6-8.jpg
arkadaşlar bildiğimiz gibi dayanıklılık bisiklet yarışlarında bisikletçilerin vücudu çok ince ve pist yarışçılarıyla aralarında büyük farklar var. yol yarışçılarının üst tarafı neredeyse yok gibi,...