olacağı buydu

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
merhaba arkadaşlar 1 hafta kadardın ne bisikletforuma takılıyorum nede bisiklete binebiliyorum anlatim :
yaklaşık 1 hafta kadar önce saat 6 sularında bisikletle çıktım arazilik bi alana girdim. baya zevk alıyorum gidiyom felan böyle o arada bi taş gördüm ve bi atliim üstünden dedim gittim ve atladım. çok zevkliydi ama iniş hiçte o kadar iyi olmadı. pedallarım spd olmadığı için birden ayağım pedaldan kaydı ve yere çarptım tabi bide düştüm allahtan kask vardı bişey olmadı yoksa kafam karpuz gibi yarılırdı:D ayağımı yere çarptığım için bileğimi feci incittim eve zor gittim ve dışarı çıkamadım ondan sonra. tabi düştüğümde göstergemide kaybettim çok kötü oldu yani.şimdilik iyiyim ama ayağımda pek bi değişiklik yok eğer yakın bi zamana kadar geçmezse doktora gideceğim.

Burdan arkadaşlara sesleniyorum gerçekten bu kazamda kaskın önemini anladım. gerçekten eğer kaskım olmasaydı çok feci yaralanmalar olabilirdi üstelik yanlızdım gittiğim yerde bide direk kafa üstü gittim allah korusun yani.
sizden tek isteğim şehir içinde rahatsız olup takmıyor olabilirsiniz ama bari arazide ve şehir dışında takın emin olun kimse gülmez

herkese kucak dolusu sevgiler ve dikkatli sürüşler

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç
Scudo

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
çok teşekkür ederim arkadaşlar evet gitmeyi düşünüyorumu ama işte korku :D galiba giderim bikaç güne gerçekten zorluk çıkarıyo yürürken-bisiklete binerken genede idare ediyoruz:)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
teşekkürler bende ona dua ediyorum zaten :D iyiki kask vardı ve herkesede artık tavsiye ediyorum takanlar takmıyanları uyarsınn :D

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Geçmiş olsun...Ucuz atlatmışsın...İşte insanın başına gelince daha iyi anlıyor...Bir müsibet bin nasihatten iydir derler...

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

poibra

Üye
Tepki
19
Çok geçmiş olsun , umarım ayağın iyileşiyordur. Belki doku zedelenmesi gibi birşey olabilir. Öyle bir durumda alçı tavsiye etmiyorum , hem daha geç iyileşmesine , hem de oradaki kasların zayıflamasına yol açar.Gerçi 1 hafta geçtiğine göre alçıya alacaklarını da sanmıyorum ama mutlaka bir doktora göstermelisin.

Kaskımı aldığımdan beri , şehir , arazi hiç farketmiyor bisikletle bakkala giderken bile takıyorum. Çünkü insan hayatı pamuk ipliğine bağlı gerçekten ne zaman ne olacağını bilemeyiz. Hem bisikleti tüm aksesuarlarıyla kullanınca bana çok daha profesyonel görünüyor. Trafikte daha çok ciddiye alınmak da cabası :)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ismailofli

Çok çok geçmiş olsun, Allah tekrar yaşatmasın. İsmail'in dediklerine katılıyorum benimde başıma gelmeden önlemimi alayım.

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
büyük geçmişler olsun , bence birde spd pedal edin kendine. ben spd ye alışmışım. geçenlerde normal pedallı diğer bisikletime bineyim dedim. bisiklet her an altımdan gidecekmiş gibi oluyor. her düşecekmiş hissine kapılıyor insan. garip bi his.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum hakan abicim tavsiyen için teşekkür ederim inceledim kaskı öyle pek ezilme bozulma yok taş gibi:D ama dış görünüş biraz bozulmuş onada bişey olmaz

evet gerçekten ucuz atlattım bu arada ayağımın ağrısı hafifledi biraz masaj felan yapınca geçti ağrısı pek bişey yok şimdilik ama korkuyorum hala biraz bilinç altına işledi :D spd pedalda almayı düşünüyorum bu aralarda eğer şehir dışına çıkasam ve bi bisikletci mağazası bulursam alacağım hemen bi tane internettten ayakkabı ölçüsü felan olmazsa zorluk olabilir ayrıca adıyamanda oturduğum için burada öyle parçaları hayatta bulamam çoğu parça sadece bende var getirmiyolarda bakalım hayırlısı

arkadaşlar hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum kazasız sürüşler :D