Olabilir!!!

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
9 Eylül İzmir'in kurtuluşu nedeniyle 17:45 de Türk yıldızları gösteri yapacaktı. Hem onları seyretmek, hemde ortamı makinem ile ölümsüzleştirmek için DSLR makinemi aldım yanıma ve Gündoğdu meydanının yolunu bisikletimle tuttum. Konak yolunu tarafında bisiklet yolunu bilenler bilir. Yaya ile bisiklet yolunu çalılar, çiçekler, ağaçlar ayırır. Bisiklet yolunun tam ortasında iki bebek arabası, yanılmıyorsam iki yetişkin kadın 2-3 tanede çocuk kaplamışlar. Yolu açmaları için arkalarından zil çalıyorum, sesleniyorum yok. Yalı kazığı gibi bisiklet yolundalar. Gram geçecek yer yok. En sonunda "bisiklet yolu" bağırdım. Korkup çili yavrusu gibi sağa sola açıldılar ortadan geçerken küçük kız sağdan sola bir koştu. direksiyonu sola kırıp frene bastım. Kız çocuğu yere düştü sol tekerlek ayağına çarptı. Ben bisikleti yere yatırdım zar zor sağ ayağımı destek yaptım. Ayağım Kal da olsaydı kesin yere kapaklanmıştım. Kıza baktım bir şeyi varmı diye arkamı döndüm kadına "burası bisiklet yolu" kadının cevabı "olabilir" kan beynime sıçradı. Kıza çarpmışım eğer çabuk durmasaydım belki ayağının üstünden geçecektim ve ayağı kırılacaktı. söylediği cümle umursamaz bir tavırla "olabilir" . daha okula bile gitmeyen taze kemikli çocuğunun nasıl bir umursamazlık olabilir diyebilir ki? Çocuk kafasını bir yere çarpsa? Ne diyecek gene olabilir mi diyecek? Kan beynime çıktı. "Nasıl olabilir?" diye bağırmaya. Kadın "manyağa bak bütün sinirini bizden çıkartıyor." demezmi? Kadın madın demeyip ağzını burnunu kırıp denize atasım geldi. Nasıl bir anne bu? Nasıl bu kadar rahat olabiliyor? Çocuğunu etraftaki koruma iç güdüsü gram yok. Çocuğuna çarpmışlar bir şeyi var mı diye yabancının gramı kadar endişelenmiyor. Kararımı verdim bastınmı hoplatan kornalardan alacam. Basacam dibinde kornaya sıçrasınlar. En güzeli bu.

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Olabilir demiş şuraya bak abi şaka gibi. :)
Böyleleri daha beterini hak ediyor çarpacaksın bilerek akılları başına gelsin.

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Böyle şeyler de "olabilir", kafaya fazla takmayıp bisiklet sürmekten keyif almaya devam etmek lazım, ne yaparsak ne söylersek ne kadar kızarsak kızalım hala Türkiye'de yaşıyoruz. Onlar da biz de bu ülkeyi terketmeyeceğiz, mecbur katlanacağız böylelerine.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Zihin sağlığı sıkıntılı OLABİLİR! Ondandır.. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gecen gun, bisiklet yolunda bir adam uzaktan kumandali arabasiyla oynuyordu. Durmaya calismadim bile, parcaladim gectim. En son kumanda elinde oylece kalmisti. Kendinizi sikintiya sokmayin, duramayacak durumdaysaniz yapacak birsey yok.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
kadın,
vicdanlı ve düşünceli OLMAYABİLİ!!!
yada
vicdansız ve düşüncesiz OLABİLİR!!!

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bugün kırmızı ışıkta aheste aheste yürüyerek önümdeki araçla arama giren adamı PAAATT!! diye bağırarak hoplattım,rengi gitti.Bir daha da yapmaz umarım :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Turan Babacan

Iste örnek bir video, dögüs kavga yerine medeniyetli bir sekil de konusup izah etmek en iyi cözümdür. Biri ikisi anlamaz ama iclerin den bu durumu anlayanlar da cikacaktir. Ben video'yu takdir ediyorum.
Turan gercekten cok iyi, saygili ve dürüst konusmussun ama ve yanidaki bayan da öyle ama ne yazikki karsindaki seni anlayacak bir zekaya sahip degil. Barvo, face'de paylastigin yerden link verebilirsen ben de paylasirim.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
İşin acı kısmı,bisikletliler oradan ayrıldıktan sonra bu aile üyelerinden hiçbiri bisikletlilere hak vermemiştir.Aksine bir güzel çekiştirilip haklarında gıybet yapılmıştır.Gezici bile ilan edilmişlerdir,linçe layık görülmüşlerdir,Taksim'de sallandırılmışlardır.Örnekler çoğaltılabilir.(o küçük kız ben de hakimi arayacağım mı dedi??)

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Murat Cömez

Videoyu ben çekmedim. Videoda da hşç bulunmadım. Video linkindeki paylaşan kişi çekmiş sanırım. Bir tutkudur bisiklet diye bir facebook grubu paylaştı.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Turan Babacan

Kusura bakma ben senicekti sandim. Ama ne olursa olsun, örnek bir video olmus.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Barış TURAN

gezici bile? :) vatan haini demesinler bari... şaka tabi de, medeniyet ne demek sorusunun videolu cevabı, bu video.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ülkemiz cahilinin böyle bir kötü yönü de var maalesef, hem cahil hem cüretkar. İnsan gibi hatasını kabullenip bir küçük özür dilese ne kadar güzel ve erdemli bir davranış olacak ama nerdee...bu da genetik kusurumuz maalesef. Çekimdeki yetişkinler için değil ama küçükler için unutulmaz bir terbiye- ders olmuş. Tek umudumuz onlar...Bisiklet heryerde ekibine teşekkürler.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Malesef,o çocuklar olmamış.Küçükten büyüğe dil pabuç kadar.Bi ara büyüğü iyice saçmaladı.Entelektüel,doğasever misiniz falan demeye ÇALIŞTI.Küçük olan noktayı koydu perçini vurdu.Bildiğin hakim dedi yaw.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
kadın polisi arayacağım dedi inatlaşma oldu biraz, ama adam tatlı dille olayı çözmeye çalışıyo helal olsun.

piknikçiler neden çimlerde değilde betonda oturuyor onu da anlamış değilim

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Çimenler ıslak,kaydı yapan arkadaş burası da ıslak olsa caddede mi oturacaksınız diyor

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10610575_10202677607203805_6710054571614797452_n.jpg?oh=bebc82fafc5403e07a6af1b83722667f&oe=54C17AB0